Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tajemnica wciąż otacza „Wielki napad Danny’ego”

Tajemnica wciąż otacza „Wielki napad Danny’ego”

Cztery lata później brytyjska policja nie rozwiązała sprawy „Wielkiego napadu” Danny’ego.

Łazienka z litego złota o wartości 6 milionów dolarów była dziełem sztuki zatytułowanym „Ameryka” – wystawionym przez kontrowersyjnego artystę instalacji Maurizio Cattelana.

W ciągu trzech lat ponad 100 000 miłośników sztuki ustawiło się w kolejce do Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, aby choć na kilka minut stanąć przed złotym tronem.

Cztery lata później brytyjska policja nie rozwiązała sprawy „Wielkiego napadu” Danny’ego. Łazienka z litego złota o wartości 6 milionów dolarów była dziełem sztuki zatytułowanym „Ameryka” – wystawionym przez kontrowersyjnego artystę instalacji Maurizio Cattelana. (bieżący numer)

I nie bez powodu, zdaniem Herold poranka w Sydney Redaktor artystyczny Nick Galvin.

„To jeden z najważniejszych współczesnych artystów” – powiedział Galvin.

„Myślę, że on próbuje powiedzieć, że tylko jeden procent Amerykanów może sobie pozwolić na to absurdalne bogactwo, a potem sprowadza to do poziomu wszystkich… wszyscy idziemy do toalety.

„To sprawia, że ​​ludzie mówią. To przyciąga uwagę”.

Następnie 100-kilogramowy element instalacji wodno-kanalizacyjnej został przeniesiony do bardziej królewskiego miejsca, Pałacu Blenheim w Wielkiej Brytanii.

Łazienka z litego złota za 6 milionów dolarów była zatytułowanym dziełem sztuki
W ciągu trzech lat ponad 100 000 miłośników sztuki ustawiło się w kolejce do Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, aby choć na kilka minut stanąć przed złotym tronem. (bieżący numer)

W tamtym czasie założyciel Blenheim Arts Foundation, lord Edward Spencer-Churchill, wyśmiewał pomysł, że potrzebne może być większe bezpieczeństwo.

„Nickowi nie będzie łatwiej” – powiedział.

„Po pierwsze, jest podłączony do kanalizacji, a po drugie, potencjalny złodziej nie będzie miał pojęcia, kto ostatnio korzystał z toalety i co zjadł. Więc nie, nie mam zamiaru go pilnować”.

Łazienka z litego złota za 6 milionów dolarów była zatytułowanym dziełem sztuki
100-kilogramowy fragment instalacji wodno-kanalizacyjnej został przeniesiony z Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku do Pałacu Blenheim w Wielkiej Brytanii. (bieżący numer)

Zaledwie dwa dni później toaleta z 18-karatowego złota zniknęła bez śladu

Niektórzy uważają, że mogła to być robota wewnętrzna, Christopher Marinello, wiodący na świecie ekspert w odzyskiwaniu skradzionych dzieł sztuki, uważa, że ​​gołębie mogły paść ofiarą przestępstwa.

„Jestem optymistą i większość świata ma takie samo zdanie, że ten przedmiot został przetopiony, rozebrany i sprzedany na złom” – powiedział.

Obejrzyj cały film w odtwarzaczu powyżej

READ  Recenzja bestsellerów: Zadziwiająco niekompetentny program Amazona jest jednym z najgorszych oryginałów, jakie kiedykolwiek wyprodukowała indyjska telewizja