Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Robbie Knievel, odważny syn kaskadera Evela Knievela, zmarł w wieku 60 lat.

Amerykański kaskader Robbie Knievel, który ustanowił rekordy brawurowymi skokami na motocyklu po śladach opon swojego ojca poszukującego mocnych wrażeń, zmarł w wieku 60 lat.

Robby Knievel zmarł w piątek w swoim domu opieki w Reno w stanie Nevada, gdzie zachorował na raka trzustki – poinformował jego brat Kelly Knievel.

„Straszni nie mają łatwego życia” – powiedział Knievel w rozmowie z Associated Press.

„To było takie lekkomyślne. Ludzie tak naprawdę nie rozumieją, jak przerażające było to, co zrobił mój brat”.

Jako chłopiec Robbie Knievel zaczął jeździć na rowerze, aby naśladować swojego słynnego ojca, Evela Knievela, który zmarł w 2007 roku w Clearwater na Florydzie.

Ale tam, gdzie Evel Knievel prawie umarł z powodu odniesionych obrażeń, kiedy rozbił swojego Harleya-Davidsona podczas przeskakiwania przez fontanny Caesars Palace w Las Vegas w 1967 roku, Robbie ukończył skok w 1989 roku, używając niestandardowej Hondy.

W 1998 roku Robbie wskoczył na pierwsze strony gazet na Las Vegas Strip nad rzędem limuzyn w hotelu Tropicana. między dwoma budynkami w Jockey Club w 1999 roku; oraz skok sylwestrowy pośród fajerwerków przed atrakcją Volcano w The Mirage 31 grudnia 2008 r.

Robbie Knievel po wykonaniu skoku w 2000 roku
Robbie Knievel w swojej karierze wykonał kilka rekordowych skoków.(AP: LM Otero, akta)

Po lądowaniu awaryjnym, aby ukończyć skok motocyklowy nad 61-metrową przepaścią poza Parkiem Narodowym Wielkiego Kanionu w 1999 roku, Robbie przypomniał sobie, że jego ojciec zawsze chciał skoczyć z oszałamiającego naturalnego punktu orientacyjnego w Arizonie, ale nigdy tego nie zrobił. Robbie złamał nogę w wypadku.

Robbie Knievel, który promował się jako „Kapitan Robbie Knievel”, ustanowił kilka rekordów kaskaderskich, ale kilka prób też się nie powiodło.

READ  Drake mówi, że Lil Yacht kazał mu pomalować paznokcie po „homofobicznej” reakcji – VIBE.com

W 1992 roku, w wieku 29 lat, został ranny, gdy zderzył się z 22 z 25 pickupów ustawionych około 55 metrów dalej w Cerritos w Kalifornii.

„Urazy mocno go odbiły” – powiedział jego brat.

Kelly powiedział, że jego brat zmarł z trzema córkami.

AP