Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rodzina Graysona Murraya wydaje druzgocące oświadczenie dotyczące przyczyny śmierci: „To koszmar”

Rodzina Graysona Murraya wydaje druzgocące oświadczenie dotyczące przyczyny śmierci: „To koszmar”

Rodzice Graysona Murraya wydali druzgocące oświadczenie, w którym wzywają ludzi, aby byli „dla siebie mili”, potwierdzając, że dwukrotny zwycięzca PGA Tour odebrał sobie życie.

Murray (30 l.) wycofał się z zawodów Charles Schwab Challenge w Teksasie na dwa dołki do drugiej rundy w piątek, ale następnego ranka stwierdzono zgon.

Opuszczając kurs, powołał się na chorobę.

Sprawdzaj aktualności dzięki aplikacji 7NEWS: pobierz już dziś

Murray zmagał się z problemami psychicznymi i alkoholem, w chwili śmierci był trzeźwy przez osiem miesięcy i świętował swoją przemianę – oraz jej znaczenie dla jego rodziców, Erica i Terry’ego – kiedy w styczniu tego roku odniósł swoje drugie zwycięstwo w karierze.

„Kiedy wieczorem idę spać, moi rodzice nie muszą się martwić, że dostaną telefon, co jest prawdopodobnie najlepszym prezentem, jaki mogę im dać” – powiedział niedawno.

„Oczywiście czuję się bardziej spokojny. Zapewniając im spokój ducha, mogą teraz skupić się na byciu kochającymi rodzicami… i mam nadzieję, że doda to dużo życia do ich życia”.

Rodzina Murrayów podnosi się teraz i „próbuje pogodzić się z rzeczywistością, w której naszego syna nie ma”.

„To surrealistyczne, że musimy przyznać się do tego nie tylko przed sobą, ale także przed światem” – powiedzieli Eric i Terry.

„To koszmar.

„Mamy wiele pytań bez odpowiedzi. Ale jedno. Czy Grayson był sympatyczny? Odpowiedź brzmi: tak”.

„Przez nas, przez jego brata Camerona, jego siostrę Erikę, całą jego dalszą rodzinę, przyjaciół, innych graczy i – najwyraźniej – przez wielu z Was, którzy to czytają, był kochany i będzie go brakować.

„Chcielibyśmy podziękować PGA Tour i całemu golfowemu światu za okazane wsparcie. Życie Graysona nie zawsze było łatwe i mimo że odebrał sobie życie, wiemy, że teraz spoczywa w pokoju.

READ  Shapovalov, Auger-Aliassim w finale Pucharu ATP dla Kanady

„Proszę, szanujcie naszą prywatność, gdy pracujemy nad rozwiązaniem tej niesamowitej tragedii, i uhonorujcie Graysona, okazując sobie wzajemną życzliwość.

„Jeśli stanie się to jego dziedzictwem, nie moglibyśmy prosić o nic więcej. Dziękuję.”

Murray był zaręczony ze swoją partnerką Christianą Ricci i już wcześniej mówił, że planuje pobrać się w tym roku.

Murray, na zdjęciu z narzeczoną Christianą, świętował w styczniu swoje drugie zwycięstwo w PGA Tour.Murray, na zdjęciu z narzeczoną Christianą, świętował w styczniu swoje drugie zwycięstwo w PGA Tour.
Murray, na zdjęciu z narzeczoną Christianą, świętował w styczniu swoje drugie zwycięstwo w PGA Tour. kredyt: Michaela Reevesa/Obrazy Getty’ego

Kontynuowano zawody Charlesa Schwaba ku pamięci Murraya, a w niedzielę golfiści i ich zawodnicy nosili czerwono-czarne wstążki.

„To bardzo smutny dzień w świecie golfa. Po prostu łączę się z nim i jego rodziną. Z pewnością grało dzisiaj kilku statystów” – powiedział zwycięzca Davis Riley.

Numer 1 na świecie Scottie Schaeffler przyznał po swojej rundzie, że gra była „dość trudna”, ale czuł, że kontynuuje grę, przy wsparciu rodziców Murraya, i złożył hołd ich przyjacielowi i koledze z drużyny.

„Oczywiście wiadomość jeszcze nie dotarła, ale myślę o jego rodzinie i gorąco modlę się za nich wszystkich” – powiedział wcześniej Schaeffler.

„Nie mogę sobie wyobrazić, jak trudny był to okres, w którym poznałem Graysona trochę lepiej przez ostatnie sześć miesięcy.

„Naprawdę nie da się opisać słowami, jak bardzo jest smutny i tragiczny, ale myślę o jego rodzinie”.

Peter Malnati zalał się łzami, gdy podczas wywiadu posmutniał.

„Nie znałem Graysona zbyt dobrze, ale spędziłem z nim ostatnie dwa dni” – powiedział Malnati.

„To zabawne, bardzo się stresujemy z powodu złej przerwy tutaj lub dobrej przerwy tam. Jesteśmy bardzo konkurencyjni. Tutaj jesteśmy bardzo konkurencyjni. Wszyscy chcemy się pokonać. Wtedy dzieje się coś takiego i ty uświadomić sobie, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.”

„To naprawdę trudny dzień, ponieważ patrzysz na Graysona i widzisz kogoś, kto wyraźnie i wyraźnie borykał się z problemami w przeszłości i otwarcie o tym mówił.

READ  Polska zdobywa szóste miejsce z rzędu | Wiadomości, sport, praca

„Widzisz, jak wraca do stanu, w którym czuje się dobrze. To bardzo smutne. Byłem z nim wczoraj. Gra świetnie! Jego gra jest bardzo dobra! Jest bardzo dobry w golfa”.

Graysona Murraya.Graysona Murraya.
Murray wygrał Sony Open w styczniu po trójstronnej fazie play-off. kredyt: AP

Murray otwarcie opowiadał o swoich zmaganiach z lękiem i depresją, ujawniając w styczniu zeszłego roku, że w ciągu ostatnich kilku lat leczył się z powodu nadużywania alkoholu, ale przez kilka miesięcy pozostawał trzeźwy.

Trzy lata temu zamieścił w mediach społecznościowych, że jego zdaniem PGA Tour nie pomaga graczom zmagającym się z takimi chorobami jak jego.

„Kiedy Grayson to powiedział, natychmiast do niego zadzwoniłem” – powiedział w sobotę komisarz PGA Tour Jay Monahan.

„W ciągu ostatnich kilku lat spędziłem z nim dużo czasu, ponieważ chciałem zrozumieć, co jego zdaniem możemy zrobić, aby pomóc wszystkim tutaj.

„Jestem zdruzgotany stratą Graysona. Rozmowy, które z nim przeprowadziłem, zwłaszcza w zeszłym roku, wiele się od niego nauczyłem. Był wobec mnie bardzo otwarty i przejrzysty.

„Nie znamy okoliczności śmierci Graysona. Moje rozmowy z Graysonem, który był chory psychicznie… zawsze stawiamy sobie wyzwania, aby mieć pewność, że jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim tutaj wsparcie, jakie możemy. „

„To jedni z najlepszych sportowców na świecie. Uważają, że pod wieloma względami są niepokonani.

„Jedną z rzeczy, które myślę o otwarciu się Graysona, jest to, że dał nam wszystkim lekcję na tym froncie i nigdy tego nie zapomnę”.

Jeśli potrzebujesz pomocy w sytuacji kryzysowej, zadzwoń do Lifeline pod numer 13 11 14. Aby uzyskać więcej informacji na temat depresji, zadzwoń do Beyondblue pod numer 1300 224 636 lub porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym, lokalnym pracownikiem służby zdrowia lub osobą zaufaną.

Zapisz się na nasz codzienny biuletyn, aby otrzymywać najważniejsze wiadomości sportowe na swoją skrzynkę odbiorczą