Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Liga Narodów 2024–25: Szkocja zmierzy się z Chorwacją, Portugalią i Polską

Liga Narodów 2024–25: Szkocja zmierzy się z Chorwacją, Portugalią i Polską

Wyjaśnienie wideo, Steve Clarke ma nadzieję, że „wspaniałe” trio zmierzy się ze Szkocją w Lidze Narodów UEFA

Menedżer Steve Clarke cieszy się z „trudnego” wyzwania Ligi Narodów UEFA po tym, jak Szkocja zremisowała z Chorwacją, Portugalią i Polską w grupie A.

Podopieczni Clarke’a po raz pierwszy w sezonie 2024–2025 znajdą się w najwyższej klasie rozgrywkowej, wygrywając grupę League Two i zapewniając sobie awans w 2022 r.

Chorwacja, która w czerwcu ubiegłego roku przegrała w finale z Hiszpanią, oraz Portugalia znajdują się w pierwszej dziesiątce światowych rankingów FIFA.

„To trudne, ale i tak o tym wiedzieliśmy” – Clarke powiedziała BBC Radio 5 Live.

„To pierwszy raz w grupie 1. Spodziewaliśmy się trudnego przeciwnika – takiego dostaliśmy, ale tego właśnie chcieliśmy”.

„Zawsze mocno wierzyłem, że jeśli chcesz się poprawić, musisz grać przeciwko najlepszym drużynom.

Mamy dobrych przeciwników i nie mogę się doczekać meczów.

Szkocja rozpocznie rozgrywki przeciwko Polsce 5 września w Hampden Park, natomiast pozostałe dwa mecze odbędą się u siebie z Portugalią 15 października i Chorwacją 15 listopada.

Zespół Clarka zagra 8 września w Portugalii, 12 października w Chorwacji, a grupę A zakończy 18 listopada wyjazdem do Polski.

Chorwacją kieruje pomocnik Realu Madryt Luka Modrić (37 l.), a napastnicy Cristiano Ronaldo (39 l.) i Robert Lewandowski (35 l.) są najlepszymi strzelcami wszechczasów odpowiednio Portugalii i Polski.

Clarke ma nadzieję, że weterani nadal będą reprezentować swoje kraje w kampanii Europejskiej Ligi Narodów.

Dodał: „Jest tam kilka świetnych nazwisk i mam nadzieję, że nadal będą grać, ponieważ zawsze lubię dawać z siebie wszystko i lubię, gdy moi gracze grają z najlepszymi”. „Chcesz grać z najlepszymi.

„Kiedy, dawno temu, byłeś zawodnikiem, zawsze chciałeś grać przeciwko lepszemu przeciwnikowi i chciałeś spróbować zmierzyć się z sobą i sprawdzić się”.

Skomentuj zdjęcie, Szkocja ostatni raz zmierzyła się z Polską w meczu towarzyskim we wrześniu 2022 roku

Formatowanie i poprzedni format

Faza grupowa będzie rozgrywana od września do listopada tego roku.

Zgodnie z nowymi zasadami zawodów, dwie drużyny z pierwszego i drugiego miejsca kwalifikują się do ćwierćfinału rozgrywanego systemem kołowym, który decyduje o ćwierćfinale.

Zespół, który zajmie trzecie miejsce, zagra w fazie play-off z wicemistrzem grupy drugiej, natomiast ostatnie miejsce w grupie spadnie z ligi.

W sześciu spotkaniach Szkocja przegrała z Chorwacją tylko raz: porażka 3:1 z Hampden na Euro 2020 w czerwcu 2021 r., która przekreśliła nadzieje gospodarzy na 1/8 finału.

Szkoci nie wygrali z Portugalią od 1980 roku, przegrywając w towarzyskim meczu z Hampden 3:1 podczas ostatniego spotkania w 2018 roku.

Ich ostatnim spotkaniem z Polską był towarzyski mecz w Hampden w marcu 2022 roku, kiedy gol Kierana Tierneya w 68. minucie został wykluczony z rzutu karnego Krzysztofa Piątka w dogrywce.

mecze Szkocji

5 września: Szkocja kontra Polska

8 września: Portugalia kontra Szkocja

12 października: Chorwacja vs Szkocja

15 października: Szkocja kontra Portugalia

15 listopada: Szkocja kontra Chorwacja

18 listopada: Polska kontra Szkocja

Losowanie rundy play-off fazy pucharowej: Listopad 2024

Play-offy w rundzie pucharowej: 20-25 marca 2025 r

Ćwierćfinały Ligi A: 20-25 marca 2025 r

Turniej finałowy: 4-8 czerwca 2025 r

READ  Czas rozpoczęcia, sposób oglądania, start sieci, pogoda, prognoza, deszcz, czasy, Max Verstappen, aktualizacje na żywo