Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rosja i UE kontynuują przechodzenie do gospodarki wojennej | przeciwprądy

Rosja i Zachód zasygnalizowały zamiar zobowiązania się do długotrwałej konfrontacji o Ukrainę. Chociaż Rosja wyraźnie odczuła wpływ sankcji, UE pozostaje podatna na rosyjskie próby wykorzystania energii do podziału państw członkowskich.

rubel ukraiński

Po ogłoszeniu zwycięstwa nadGospodarczy blitzkrieg„Zachodnie sankcje W marcu prezydent Rosji Władimir Putin musi walczyć o dalsze wsparcie finansowe Zachodu dla Ukrainy podczas walki sił rosyjskich.Ponadto Kreml będzie musiał sfinansować odbudowę i integrację okupowanych ziem ukraińskich.

Wraz ze wzrostem kosztów Putin coraz bardziej wzmacnia potrzebę wzmocnienia bezpośredniej i długoterminowej pozycji gospodarczej Rosji. W kwietniu szefowa Rosyjskiego Banku Centralnego Elwira Nabiullina, człowiek ogłaszający Rosyjska gospodarka przejdzie „strukturalną transformację” w drugim i trzecim kwartale tego roku, aby zrównoważyć inflację, problemy z łańcuchem dostaw i niższy import.

Aby złagodzić wewnętrzne obawy o koszty wojny, Kreml wzrósł Płace minimalne i emerytury wzrosły w maju o 10 procent. Wydaje się, że inicjatywa pomogła też stłumić lokalną opozycję 30 czerwcakiedy do niższej izby rosyjskiego parlamentu, Dumy, wprowadzono dwa projekty ustaw, aby dać władzom rosyjskim większą kontrolę nad lokalną gospodarką.

Pierwsza ustawa umożliwiłaby rosyjskiemu rządowi zmuszenie lokalnych firm do zaakceptowania kontraktów rządowych i dostarczenia siłom zbrojnym towarów i usług wymaganych do tego, co nazywa „specjalną operacją wojskową”. Aby zapewnić środowisko biznesowe, że ta ustawa nie wpłynie na nich negatywnie, wicepremier Jurij Borysow Powiedział, że proponowane prawo będzie „Nie przewiduje przymusowej konwersji małych i średnich przedsiębiorstw cywilnych na potrzeby sił zbrojnych”. Zamiast tego projekt będzie skierowany przede wszystkim do firm z sektora obronnego, które już współpracują z rządem.

drugi rachunekktóry wprowadzi zmiany w federalnym prawie pracy, pozwoli rosyjskiemu rządowi przezwyciężyć potencjalne niedobory siły roboczej poprzez umożliwienie pracownikom pracy w godzinach nadliczbowych, w nocy, w weekendy i święta.

Nawet po podpisaniu porozumień rząd rosyjski będzie mógł: przełącznik warunki jakiejkolwiek umowy. Kreml wskazał, że bez tych „Specjalne środki ekonomiczne„Rosyjska kampania wojskowa na Ukrainie grozi zwłoką. Po przyjęciu przez Dumę Państwową 5 lipca ustawy czekają teraz na więcej ponowne rozważenie zanim Putin podpisał to prawo.

Środki te wpisują się w podejmowane przez Rosję próby ustabilizowania swojej gospodarki w obliczu rosnącej niestabilności gospodarczej na świecie. Chociaż zachód wysiłki izolacyjne Ogromne rosyjskie rezerwy walutowe, Kreml wciąż ma również dostęp do około połowy z 600 miliardów dolarów, które wytworzył, by chronić się od 2014 roku, po aneksji Krymu. Rosja próbowała rozwijać swojego rywala Systemy płatności i sieci biznesowe z Chinami, Promował „nową walutę rezerwową” dla handlu międzynarodowego, aby podważyć hegemonię dolara amerykańskiegoi poparł inne podobne środki w celu ochrony swojej gospodarki.

READ  Apel Solidarności: Potęga „nieuzbrojonych proroków”

Ale jak dotąd ratunkiem Kremla był ogromny wzrost cen energii od czasu inwazji na Ukrainę w lutym. Nawet w porównaniu do 2021, który widział Stosunkowo wysokie zwroty podatku Rosyjskie grupy rządowe To było ponad 30 procent W kwietniu 2022 w porównaniu do kwietnia 2021, pomimo znacznych spadków europejskiego zapotrzebowania na energię rosyjską.

Przywódcy europejscy wezwali do bardziej asertywnej odpowiedzi na globalną niestabilność gospodarczą na wzór zdecydowanych działań przeciwko Rosji. 13 czerwca prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił, że Europa pyta „gospodarka wojennaZarządzać ekonomicznymi skutkami konfliktu i wzmacniać jego strategiczną niezależność. 6 lipcaFrancuski rząd ogłosił, że nacjonalizuje swoją spółkę jądrową Éelectricité de France (EDF). 22 lipcaNiemiecki rząd wprowadził wielomiliardowy plan ratunkowy dla największego importera gazu, Unipera, który był pierwszą firmą energetyczną w kraju.

Jednak manewry te są jedynie odzwierciedleniem szerszej słabości gospodarczej Europy, jaką jest energetyka. Po Stanach Zjednoczonych i Chinach 27 krajów Unii Europejskiej stanowi trzeci co do wielkości rynek energii na świecie. dużo ich energii dostarczać Pochodzi z krajów nieczłonkowskich, zwłaszcza z Rosji. I choć potęga gospodarcza Zachodu znacznie przewyższa potęgę Rosji, same pieniądze nie rozwiążą problemu kurczących się dostaw energii spowodowanych sankcjami i Kremlem. Inicjatywy ograniczenie eksportu energii.

w Niemcy„całkowite i trwałe odcięcie pozostałych rosyjskich dostaw gazu ziemnego do Europy” może doprowadzić do utraty PKB 4,8% W latach 2022-2024 w porównaniu do PKB 2021, Stany Dokument roboczy Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Niemiecki rząd już Wzniesiony z pierwszego poziomu („Wczesne ostrzeżenie”) z trzypoziomowego planu awaryjnego dotyczącego gazu do poziomu drugiego („Alert”) 23 czerwca. Trzeci poziom („nagły wypadek”) pozwoli rządowi niemieckiemu obowiązek Legalizacja i kontrola przydziału gazu ziemnego na terenie całego kraju. Austria, Dania, Szwecja, Holandia i inne kraje niedawno zniosły środki nadzwyczajne dotyczące gazu.

READ  Cena Shiba Inu może wzrosnąć o 65%, jeśli szacunki cen SHIB są prawidłowe

UE dążyła do wprowadzenia zbiorowych środków oszczędzania energii, aby złagodzić ból wśród państw członkowskich i zwiększyć solidarność instytucjonalną. I widziałem spotkanie Komisji Europejskiej 19 lipca Oferta UE Aby wprowadzić prawo do nałożenia obowiązkowego gazu racjonowanie między państwami członkowskimi. Jednak takie propozycje spotkały się ze znacznym oporem zarówno ze strony prorosyjskich elementów w polityce europejskiej, jak i szerszej klasy politycznej.

13 lipcaNa przykład Węgry ogłosiły plan awaryjny dotyczący energii, który obejmuje ograniczenie przepływu gazu i innych źródeł energii do innych krajów na europejskim rynku energii. Decyzja wywołała krytykę europejskiego komisarza ds. energii Kadriego Simsuna. 21 lipca Hiszpania i Portugalia Ogłoś, że nie będą wspierać Inicjatywa UE mająca na celu zmniejszenie zużycia gazu ziemnego w bloku o 15%.

Sugestia przez niemiecki parlament w lipcu, że kraje Europy Wschodniej mogą dzielić się gazem z Niemcami, wywołało również sprzeciw wielu polskich polityków, którzy wcześniej Krytykować Zwiększone zakupy rosyjskiego gazu ziemnego przez Niemcy od czasu aneksji Krymu w 2014 r. do 2022 r.

W czasie, gdy koncerny energetyczne skłaniają kraje europejskie do prowadzenia polityki samozachowawczej, a nie solidarności, Unia Europejska zaproponowała ambitne inicjatywy mające na celu obniżenie cen. Wraz ze Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską Ujawnił nacisk na ustalenie limitu cen na rosyjską ropę na początku lipca.

Wśród innych problemówWymaga to jednak współpracy z dużymi odbiorcami takimi jak Chiny i Indie, Który już otrzymał rosyjską ropę po cenie niższej niż rynkowaJak również koordynacja z Organizacją Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC), która ma niewiele powodów, aby podejmować kroki w celu obniżenia cen ropy.

Poprzednie wysiłki międzynarodowe Wpływanie na przepływy ropy i ceny od głównych eksporterów, takich jak Program Olej dla Żywności W Iraku w latach 90. i sankcje z 2011 r. wyjątek Reżim w Libii do poważnego wyzysku poważnie podważył te plany. Próby ograniczenia cen rosyjskiej ropy i wykorzystanie przez Kreml rezerw gazu ziemnego mogą również zaostrzyć światowy kryzys energetyczny poprzez dalsze ograniczanie dostaw gazu.

READ  Polski rząd otwiera w Kenii centrum szkolenia ratowniczo-gaśniczego za 20 mln szekli

Podobnie jak problemy, z jakimi boryka się rosyjski kompleks wojskowo-przemysłowy, problemy z łańcuchem dostaw i produkcją stają się oczywiste dla zachodnich sił zbrojnych starających się wspomóc ukraiński wysiłek wojenny. Do maja np. zapasy różnych amerykańskich rakiet wyczerpały sięPodczas gdy Holandia ogłosiła Nie może już wysyłać haubic na Ukrainę.

Ponadto korupcja systemowa na Ukrainie Nadal poważny problem Zachodnie rządy, które zapewniają krajowi pomoc finansową. Ryzyko zmarnowania miliardów dolarów tylko wzrośniezmęczenie na UkrainieGrozi to osłabieniem poparcia Zachodu dla Kijowa.

Przyzwyczajony do sankcji i niestabilności gospodarczej od 2014 roku Kreml uważa, że ​​próg bólu gospodarczego Rosji przekracza próg Zachodu. Wraz z nadejściem zimy i Wzrasta zapotrzebowanie na energięUE ryzykuje podziały między państwami członkowskimi z powodu presji podaży. Ściągnięcie w ten sposób wojny do obywateli europejskich mogłoby pomóc Rosji w osiągnięciu dyplomatycznego przełomu w konflikcie i ujawnieniu granic Unii Europejskiej w jej próbach negowania narodowych interesów państw członkowskich.

Jan B. Roel Australijsko-amerykański dziennikarz mieszka w Waszyngtonie. Jest redaktorem współpracującym w Strategic Policy i współpracownikiem kilku innych publikacji o tematyce zagranicznej. Obecnie kończy książkę o Rosji, która ukaże się w 2022 roku.

Ten artykuł został wyprodukowany przez koczownicy.

Powiązane posty:

Gdy wojna na Ukrainie niszczy ekosystemy kraju, świat osiąga rekordową prędkość militarną…

Aktualizacja Ukrainy: Zachód nie jest w stanie podtrzymać długotrwałego konfliktu na Ukrainie, mówi dostawca Pentagonu

Ukraina: Zatrzymać wojnę i znieść sankcje

Zastosowanie modelu pokoju do Rosji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych: propozycja pokojowej drogi naprzód

Zastosowanie modelu pokoju do Rosji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych: propozycja pokojowej drogi naprzód

Zastosowanie modelu pokoju do Rosji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych: propozycja pokojowej drogi naprzód

Aktualizacja Ukrainy: Byli żołnierze amerykańskich sił specjalnych szkolą ukraińskich żołnierzy, mówi New York Times

Zastosowanie modelu pokoju do Rosji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych: propozycja pokojowej drogi naprzód