Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rosyjscy kibice zostali zatrzymani w Melbourne Park po prowokacyjnym oświadczeniu politycznym

Naszą początkową zasadą było to, że fani mogli je wnosić, ale nie mogli ich używać do powodowania zakłóceń. „Wczoraj mieliśmy incydent, w którym flaga została umieszczona z boku boiska” – powiedział Tennis Australia w zeszłym tygodniu.

„Będziemy nadal pracować z zawodnikami i naszymi fanami, aby zapewnić jak najlepsze warunki do zabawy w tenisa”.

Sport rozprawił się z uznaniem obu krajów po inwazji na Ukrainę w lutym, a gracze z obu krajów zostali wykluczeni z niektórych ważnych wydarzeń.

A Wimbledon wydał ogólne zakazy zawodnikom z Rosji i Białorusi, jednocześnie zakazując tym krajom rywalizacji w rozgrywkach drużynowych, w tym w ostatnim Pucharze Narodów w Australii.

Inne światowe sporty poszły dalej, wykluczając białoruskich i rosyjskich sportowców ze wszystkich zawodów.

W niektórych kręgach australijskiej polityki pojawiły się obawy, gdy graczom z obu krajów pozwolono wziąć udział w regularnych turniejach w całym kraju w tym miesiącu.

Rublow i półfinaliści turnieju Australian Open Karen Khachanov z Rosji, Victoria Azarenka i Arina Sabalenka z Białorusi rywalizują bez uznania ich kraju.

Sabalenka i Azarenka starają się zostać pierwszymi kobietami ze swojego kraju, które zmierzą się ze sobą w finale Wielkiego Szlema na Białorusi.

Chaczanow, który w piątkowy wieczór zagra w półfinale z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem, rozgniewał urzędników Azerbejdżanu oświadczeniami dotyczącymi spornej rady ormiańskiej.

Rosjanin, który popsuł kandydaturę Nicka Kyrgiosa do tytułu US Open we wrześniu ubiegłego roku, napisał wiadomości na obiektywie kamery telewizyjnej, gdy opuszczał kort po zwycięstwie w czwartej rundzie.

Aby uzyskać codzienne aktualizacje wszystkich wydarzeń tenisowych podczas Australian Open, Zapisz się do naszego biuletynu sportowego tutaj.

READ  French Open: tabele | wiadomości tenisowe