Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rozwój filmu bracie

Rozwój filmu bracie

Jeśli chodzi o archetypy kina, żaden z nich nie jest tak niesławny jak movie bro”. amerykański psychoI twierdzą, że rozumieli spisek początek w pierwszej godzinie. Ich apetyt na filmy ogranicza się do IMDb 250, grupy filmów wyreżyserowanych głównie przez białych mężczyzn z WNP, które mężczyźni strażnicy WNP uważają za najbardziej wartościowe.

Ale ostatnio Trend TikTok Wyjaśnia, że ​​definicja filmu bro została rozszerzona. Filmy przedstawiają użytkowników filmujących się swoimi ujmującymi ustami, wraz z sarkastycznymi komentarzami krytycznymi wobec wybrednego partnera kina. Film ich braci, kiedy powiesz im, że chcesz obejrzeć film Marvela, a nie dwugodzinny czarno-biały film o rządzie serbskim widzianym oczami gołębi” – czytamy. Inny film mówi: „Ich fikcyjnych braci filmowych, gdy ktoś mówi, że wolą oglądać komedię niż 15-godzinny czarno-biały polski film krytyczny wobec kapitalizmu”. Co więcej, TikToks kpi z horroru swojego brata filmowego na kogoś, kto nie chce oglądać Chorwacki film o procesie rozwodu mężczyzny z żoną.

Przesłanie jest jasne: bracia filmowi powinni trochę się rozjaśnić. Ale nastąpiła również dziwna zmiana w postrzeganych gustach filmu i jego internetowego brata – poza Christopherem Nolanem i podobnymi, teraz wydaje się, że zawiera wszystko, co postrzega się jako Obcy”. Opisy geograficzne w tych podpisach sugerują, że wszystko, co nie-amerykańskie, jest automatycznie pretensjonalne i elitarne (co samo w sobie jest zwodzone przez ksenofobię).

Czy to niemądre, aby włożyć tyle myśli w mem? Prawdopodobnie. Ale kiedy jego filmy brata są postrzegane jako mizoginistyczne czerwone flagi, niepokojące jest to, że liczba filmów markowych jako takich wykracza daleko poza Pulp Fiction A żartowniś. Zamknięcie wszystkich kin na rzecz tego, co jest wygodne, stanowi niepokojący precedens. Niepokojący brak ciekawości w kinie, widoczny w prawie całkowitym unicestwieniu średniobudżetowego filmu, i postulaty, by Oscary nie odzwierciedlały najlepszych filmów roku, ale po prostu to, co było wtedy popularne. . Teraz, gdy zakres kinowy zwykłego widza jest tak wąski, jak w oryginalnym filmie bro, bramki przesunęły się.

READ  Lekkoatletyka-Zdzieblo wróciła do pracy jako lekarz po otrzymaniu srebrnego medalu dla Polski

W 1993 roku Martin Scorsese napisał A wiadomość do New York Times W odpowiedzi na artykuł krytykujący filmy Federico Felliniego za to, że są zbyt nieprzezroczysty”, aby rozszyfrować historię. Nie moja opinia jest smutna, ale podstawowy stosunek do wypowiedzi artystycznej, która jest inna, trudna i wymagająca.” Uważam, że jest to niebezpieczna, restrykcyjna, nietolerancyjna postawa. Jeśli takie jest podejście do Felliniego, jednego ze starych mistrzów, a prościej, to wyobraź sobie, jakie są szanse nowych zagranicznych filmów i filmowców w tym kraju? Mówi nam, że słowa Scorsese sprzed prawie 30 lat wciąż odbijają się echem dzisiaj.