Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rubiales, prezes Hiszpańskiej Federacji, przeprasza za pocałunek Hermoso w finale

Rubiales, prezes Hiszpańskiej Federacji, przeprasza za pocałunek Hermoso w finale

Alexa KirklandaESPN FC21 sierpnia 2023 18:414 minuty na przeczytanie

„Dziwny” incydent z udziałem prezesa Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej „przyćmił” zwycięstwo kobiet w Pucharze Świata

Alex Kirkland odpowiedział na incydent z udziałem prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej (RFEF), Luisa Rubialesa, który pocałował pomocniczkę Jennifer Hermoso podczas uroczystości po meczu, w którym Hiszpania pokonała Anglię 1:0 w finale mistrzostw świata kobiet.

Prezes Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej Luis Rubiales przeprosił za pocałunek Hiszpania gwiazda Jenny Hermoso podczas uroczystości po niedzielnym finale Pucharu Świata Kobiet, mówiąc: „Zdecydowanie popełniłeś błąd”, wśród powszechnej krytyki jego zachowania po meczu.

Rubiales powitał Hermoso na scenie, trzymając jej głowę w dłoniach i całując ją w usta. Początkowo odpowiedział na krytykę, mówiąc, że ci, którzy potępili jego działania, byli „idiotami”, ale przyznał w poniedziałkowym oświadczeniu, że „ludzie poczuli się tym zranieni”.

Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)
Gwiazda Hiszpanii Bonmati zdobywa nagrodę dla najlepszego zawodnika na mundialu

„Zdecydowanie popełniłem błąd” – powiedział Rubiales w filmie udostępnionym mediom. „Muszę to zaakceptować. W chwili takich uczuć, bez złej woli i złej woli, stało się to w sposób bardzo spontaniczny. [There was] Nie ma złej woli z żadnej strony.

„Tutaj uważaliśmy to za rzecz naturalną i normalną. Ale z zewnątrz wywołało to wrzawę, bo ludzie poczuli się przez to skrzywdzeni, więc muszę przeprosić, nie ma alternatywy. Muszę wyciągnąć z tego wnioski i zrozumieć, że prezydent jest dla instytucja tak ważna jak Federacja – zwłaszcza podczas ceremonii.” I tego typu rzeczy – powinien być bardziej ostrożny.

„Są też rzeczy, które powiedziałem i w tym kontekście powiedziałem, które brzmiały jak bzdury. W środku nikt nie uważał tego za ważne, ale na zewnątrz też to widzieli. Chcę więc przeprosić tych ludzi Jestem pewien, że będą mieli swoje powody.” Ja też jestem smutny, bo to największy sukces w naszej historii w kobiecej piłce nożnej, drugi mundial, który wygraliśmy, i to wpłynęło na świętowanie.

„Musimy oddać zasługi tym kobietom i zespołowi kierowanemu przez Jorge Vildę, musimy to uczcić w wielkim stylu”.

Luis Rubiales znalazł się pod ostrzałem po tym, jak został sfotografowany, gdy całował Jenny Hermoso po finale mistrzostw świata.Zdjęcie: Maja Hetje – FIFA/FIFA za pośrednictwem Getty Images

Przeprosiny pojawiły się po tym, jak hiszpański minister kultury i sportu Mikel Eseta nazwał działania Rubialesa „niedopuszczalnymi” w poniedziałek.

„Wydaje mi się to nie do przyjęcia” – powiedziała Isita RNE. „Jesteśmy w momencie równości, praw i szacunku dla kobiet. Wszyscy musimy być szczególnie ostrożni w naszych postawach i działaniach. Myślę, że niedopuszczalne jest całowanie zawodniczki w usta, aby jej pogratulować”.

Hermoso bagatelizował zachowanie Rubialesa wcześniej w poniedziałek, mówiąc, że pocałunek to „nic wielkiego” i obwiniając „sentymentalizm chwili”.

„To był wspólny i całkowicie spontaniczny gest wynikający z ogromnej radości ze zdobycia mistrzostwa świata” – powiedziała w oświadczeniu dla agencji informacyjnej IFI. „Szef i ja mamy świetne relacje… To był naturalny gest uczucia i wdzięczności”.

Hiszpańscy gracze zasługują na uznanie za chwałę WWC. A co z Feldą?
– Stara słabość pokazana w Anglii podczas złamanego serca finału WWC

Hermoso wcześniej żartowała, że ​​„nie podobał jej się” pocałunek podczas Instagram Live.

33-letni Hermoso jest najlepszym strzelcem Hiszpanii w swojej piłkarskiej karierze i uratował go w drugiej połowie przed rzutem karnym. Anglia Bramkarz Marii Erbes Wcześniej Hiszpania wygrała 1:0.

Hiszpania wygrała mistrzostwa świata pomimo ciągłych problemów w drużynie, po kontrowersjach w październiku, kiedy 15 graczy napisało do Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej, wyrażając swoje obawy co do profesjonalizmu Fildy.

Pomimo skarg kilku starszych graczy zespołu, Rubiales wyraził swoje poparcie dla Vildy, która wybrała tylko trzech z 15 graczy do swojego składu na Mistrzostwa Świata.

READ  Reprezentant Armenii Vahan Peshakhshian dołącza do polskiego Bogo Szczecin - Public Radio of Armenia