Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rupert Murdoch żeni się po raz piąty

Rupert Murdoch żeni się po raz piąty

Jego firma News Corp potwierdziła, że ​​potentat medialny Rupert Murdoch (93 l.) ożenił się po raz piąty.

Murdoch i Elena Żukowa, 67-letnia emerytowana biolog molekularny urodzona w Rosji, pobrali się w sobotę podczas ceremonii, która odbyła się w jego winnicy w Bel Air w Kalifornii.

News Corp opublikował zdjęcia młodej pary. Para ogłosiła swoje zaręczyny w marcu.

To zdjęcie udostępnione przez News Corp przedstawia Ruperta Murdocha i Elenę Żukową pozujących do zdjęcia podczas ślubu w Kalifornii. (AP)

Murdoch był niedawno żonaty z modelem i aktorem Jerrym Hallem. Pobrali się w 2016 roku i rozwiedli się w 2022 roku.

Żukowa jest byłą żoną Aleksandra Żukowa, miliardera, inwestora energetycznego i rosyjskiego polityka. Ich córka Dasza była wcześniej żoną rosyjskiego miliardera Romana Abramowicza, właściciela Chelsea Football Club, grającego w angielskiej Premier League.

W zeszłym roku Murdoch zrezygnował ze stanowiska prezesa spółki-matki Fox News i jej holdingów medialnych News Corp. Jego syn, Lachlan, zajął jego miejsce w imperium medialnym rozciągającym się na kontynenty i pomagającym kształtować współczesną politykę amerykańską.

Australijscy miliarderzy znajdują się na światowej liście bogatych

W 1952 roku Murdoch odziedziczył od ojca gazetę wydawaną w rodzinnej Australii. Przez dziesięciolecia zbudował organizację informacyjną i rozrywkową, która zyskała znaczącą pozycję w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, obejmując m.in. własność tak znanych gazet jak czasy Londyn i Dziennik Wall Street.

Fox News, całodobowa stacja telewizyjna założona w 1996 roku, wywarła głęboki wpływ na telewizję, stając się popularnym źródłem wiadomości wśród wielu konserwatywnych widzów i polityków w Stanach Zjednoczonych.

Śledź nas na WhatsApp tutaj: Śledź najnowsze wiadomości, gwiazdy i sport za pośrednictwem naszego kanału WhatsApp. Nie ma żadnych komentarzy, żadnego algorytmu i nikt nie może zobaczyć Twoich prywatnych danych.
READ  Polska ma drugą co do wielkości emisję w UE pod względem wielkości gospodarki