Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rynki na żywo, piątek 30 kwietnia 2021 r

Australijski rynek akcji spadł w piątek aż o 1 procent i zamknął się o 0,8 procent poniżej poziomu 7 025,8, ograniczając drugi z rzędu tygodniowy spadek.

Jednak ASX200 nadal osiągnął najlepszy miesiąc od listopada, zwiększając się o 3,5 procent w kwietniu.

Ogólne napięcia rynkowe po suszy – i prawdopodobnie zmiana pozycji portfela – spowodowały, że akcje spadły w miesiącu, który poza tym był doskonałym miesiącem, ponieważ po pandemii lokalny reset indeksu jest wysoki.

Indeks ASX200 wzrósł o 3,5 procent w kwietniu, najlepszym miesiącu od listopada. Przypisuj mu:Nick Walker

Przywództwo Wall Street było w piątek mocne dzięki pozytywnym danym o bezrobociu w USA i PKB, ale był to również ogólnie imponujący dzień dla zysków przedsiębiorstw.

Mike Higgins, zarządzający portfelem aktywów w Milford, powiedział, że rynki akcji są obecnie w dobrej kondycji dzięki mocnym wskaźnikom ekonomicznym – choć nie na tyle silnym, by inwestorzy obawiali się wyższych stóp procentowych.

Powiedział, że dane o niskiej inflacji w tym tygodniu pomogły rozwiać wszelkie obawy, że RBA będzie musiał interweniować, aby utrzymać ceny konsumenckie pod kontrolą.

Uważamy, że stopa inflacji, którą należy obserwować, to czerwiec, kiedy to zaczynamy dostrzegać potencjalne skoki inflacji w krótkim okresie. „To trochę uwydatni przegrzanie rynku” – powiedział Higgins.

„Nie można przejść od bardzo zimnego do bardzo gorącego bez przechodzenia przez okres, w którym temperatura jest odpowiednia.

„A teraz jesteśmy w tym pięknym miejscu”.

Tylko branże i media były najwyższe w piątek, a Transurban wzrósł o 0,9 procent do 14,17 USD. Amcor wzrósł o 1,3 procent do 15,15 USD, a Fortescue Metals osiągnął 22,59 USD.

Nigdzie indziej na szczycie rynku nie było wiele radości, ponieważ spadły udziały w głównych sektorach górnictwa, bankowości, zdrowia, energii i technologii.

Amerykańskie kontrakty futures sygnalizowały dziś wieczorem stratę na Wall Street, gdzie indeks S & P500 E-mini spadł o 0,3 procent, Dow Jones spadł o 0,2 procent, a Nasdaq o 0,5 procent.

READ  Sklepy Woolworths, Coles i Aldi wśród dziesiątek nowych witryn z ekspozycją na nowy koronawirus w NSW