Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska jest gotowa do ratyfikacji we wtorek europejskiego funduszu stymulacyjnego

Polska prawdopodobnie ratyfikuje Epidemia w Unii Europejskiej w głosowaniu parlamentarnym we wtorek po tym, jak rząd uzyskał poparcie dla planu od partii opozycyjnej.

Przez tygodnie trójstronnemu sojuszowi brakowało większości, by zgodzić się na fundusz naprawczy w wysokości 800 miliardów euro (968 miliardów dolarów) z powodu wewnętrznych sporów. Ostatecznie rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość zgodziła się na żądania lewicy w zamian za jej poparcie.

Wielka Unia Europejska

Polska będzie piątym co do wielkości odbiorcą dotacji z planu stymulacyjnego

Źródło: Komisja Europejska

„Wszystko wskazuje na to, że porozumienie jest w większości” – powiedział w piątek Valdemar Boda, wiceminister finansów i polityki regionalnej w Unii Europejskiej. „Rozumiemy, że wsparcie ze strony lewicy jest realne”.

Decydując się na zwołanie specjalnej sesji parlamentarnej w przyszłym tygodniu, największy członek bloku ze wschodu stara się rozwiać obawy, że pozostaje w tyle w procesie ratyfikacji.

Wcześniej polski rząd prześle narodowy plan naprawy finansowany przez Unię Europejską do zatwierdzenia Komisja Europejska w piątek nawet z terminem składania wniosków została przedłużona.

„Polska nie chce czekać i zamierza znaleźć się gdzieś pośrodku między krajami, które są gotowe na fundusz, a tymi, które jeszcze nad nim nie pracowały” – powiedział Buda.

Bardziej kompleksowy rządowy plan inwestycyjny i rozwojowy, znany jako New Deal, zostanie prawdopodobnie ujawniony 15 maja. Powiedział, że szczegółowo wyjaśni, w jaki sposób Polska chce pomóc gospodarce wyjść z epidemii.

READ  Odwołania lotów i spodziewane opóźnienia w związku ze szczytem popytu na wakacje szkolne