Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rynki na żywo, piątek 7 maja 2021 r

Australijski rynek akcji odbił się od powolnego początku i zamknął się w piątek o 0,3 procent wyżej, a rotacja w firmach bankowych i górniczych na rynku spowodowała, że ​​ASX200 osiągnął pierwszy tygodniowy wzrost od trzech.

Benchmark zamknął się w ciągu tygodnia o 0,8 procent na poziomie 7080,8, tuż poniżej 14-miesięcznego maksimum, jakie wyznaczył w środę.

Banki i firmy wydobywcze zakończyły mocny tydzień, ponieważ inwestorzy nadal wychodzili z rozwijających się sektorów, takich jak technologia i zdrowie. Commonwealth Bank osiągnął nowy rekord w wysokości 94 USD i zamknął się o 1,1 procent wyżej, osiągając 93,92 USD.

ASX 200 wzrósł w ciągu tygodnia o 0,8 procent w miarę wzrostu górników i banków. Przypisuj mu:AFR

Sean Squera, dyrektor ds. Inwestycji w Eagle Asset Management, powiedział, że przejście do cięższych sektorów australijskiego rynku następuje, gdy inwestorzy są coraz bardziej optymistyczni ze względu na siłę ożywienia gospodarczego w kraju.

Powiedział, że odejście od szybko rozwijających się nazw niekoniecznie wynika z obaw o inflację lub negatywnych wiadomości, ale raczej jako źródło finansowania materiałów i przemysłu.

„Są wykorzystywane jedynie jako finansowanie inwestycji w przedsiębiorstwach, które rynek może postrzegać jako mające natychmiastowy wzrost zysków w oparciu o wznowienie działalności gospodarczej” – powiedział Sequeira.

W tym tygodniu skupiono się na bankach, ponieważ lawina półrocznych raportów ujawniła rosnące zyski, gwałtowne odbicie dywidend i miliardy nadwyżek kapitału, które ostatecznie powinny wpłynąć do inwestorów.

Raporty z pierwszej połowy NAB, ANZ i Westpac – choć nie do końca doskonałe – pokazały ogromną zmianę w zyskach nominalnych z niskich poziomów w zeszłym roku, kiedy epidemiczny wzrost rezerw na nieściągalne długi zniwelował prawie 5 miliardów dolarów pożyczkodawców.

Gdzie indziej rekordowe ceny rudy żelaza powyżej 200 USD za tonę pomogły BHP, Rio Tinto i Fortescue Metals zyskać, podczas gdy górnicy złota byli również mocni, ponieważ metal szlachetny osiągnął najwyższe od trzech miesięcy wartości powyżej 1800 USD za uncję.

READ  Spadek polskiego przemysłu pogłębił się w związku ze słabym popytem w Niemczech

Firmy turystyczne również podniosły się po tym, jak Nowa Południowa Walia przedstawiła zadowalającą aktualizację COVID: brak nowych problemów krajowych.

Akcje Webjet wzrosły o 7,4 procent do 4,78 USD, akcje Flight Center wzrosły o 7,3 procent do 15,51 USD, usługi Corporate Travel wzrosły o 6,3 procent do 17,86 USD i były w piątek firmami o najlepszych wynikach na rynku.

CSL spadł o 0,9 procent do 274,51 USD, a na minusie dołączyły inne firmy z branży medycznej: ResMed, Sonic, Fisher i Paykel.

Sektor spadł w ciągu tygodnia o 0,8%.

Technologia ucierpiała najbardziej, tracąc 10,5 procent w ciągu pięciu sesji.

Płatność z dołu spadła w tym tygodniu o 18,9 procent, osiągając 95,38 USD, najniższy poziom od pięciu miesięcy. Akcje Abyana spadły o 21,5 procent w ciągu pięciu sesji, akcje Nirmap spadły o 15 procent, a Knicks o 10,6 procent.

Sequeira powiedział, że rynek wspaniale wzrósł ze swojej stabilnej pozycji dwa tygodnie temu, chociaż fuzja nie powinna być zaskakująca, ponieważ inwestorzy oczekują rekordowych rekordów.

„Nie jest niczym niezwykłym, że rynek zatrzymuje się, zanim przebije rekord wszechczasów.

„Nie byłoby żadnych niespodzianek, gdyby tak się stało, ani nawet odbicia”.

Amerykańskie kontrakty futures wskazywały dziś wieczorem na wzrosty na Wall Street, gdzie S & P500 i Dow E-mini wzrosły o 0,1%, a Nasdaq o 0,3%.