Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska musi wprowadzić CBD, aby chronić swoją gospodarkę

Źródło: Adobe / deke

Polski bank centralny będzie musiał wyemitować cyfrową walutę banku centralnego (CBDC), cyfrową złotówkę, aby inne kraje nie narzuciły polskiej gospodarce własnych walut cyfrowych – Marek Dittel, prezes spółki kontrolowanej przez państwo Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podczas niedawnego panelu dyskusyjnego.

„Jeśli nie zaoferujemy cyfrowego złotego, czy tego chcemy, czy nie, będziemy używać cyfrowego juana, dolara lub euro, ponieważ będzie wygodniejszy w użyciu i płynny” – powiedział Dietl podczas debaty w debacie. 590. doroczna konferencja.

Prezes dodał, że cyfrowy złoty dałby polskim konsumentom szeroki wachlarz korzyści, demokratyzując ich dostęp do różnych sektorów rynku finansowego, m.in. wzmiankowany W lokalnym serwisie informacyjnym Money.pl.

„Moim zdaniem taka cyfrowa waluta jest nieunikniona, zwłaszcza, że ​​istnieją coraz skuteczniejsze środki bezpieczeństwa, chociaż będą też tacy, którzy będą chcieli je ominąć” – mówi Dietl.

Dyskusja nosi tytuł Blockchain w praktyce instytucji finansowych, Wystąpił także jako przedstawiciel Narodowy Bank Polski (NBP), bank centralny kraju. Marta Jajuca, członkini zarządu NBP, powiedziała, że ​​bank centralny nie pracuje obecnie nad projektem CBDC, ale przyznała, że ​​monitoruje takie działania innych instytucji w regionie, w tym Riksbanku. Szwedzki Bank Narodowy.

Waluta cyfrowa powinna być połączona z bezpiecznymi i niezawodnymi systemami. W tej chwili nie ma na świecie systemu, który gwarantowałby 100% bezpieczeństwa ”.

Przemawia na tegorocznym BIS Innovation Summit, wydarzeniu, którego był gospodarzem Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), Hanna Armelius, starszy doradca w Sveriges Riksbank, powiedziała, że ​​gotówka w Szwecji bardzo szybko spada, co zwróciło uwagę banku na waluty cyfrowe.

Armilius powiedział, że projekt banku e-korona nie jest „tak zaawansowany” jak projekty CBDC w Chinach i na Bahamach, ale Sveriges Riksbank „wysłał petycję do naszego parlamentu w celu rozważenia prawnych aspektów korzystania z walut cyfrowych banków centralnych”, dodając, że do realizacji projektu wymagana jest decyzja polityczna.
____
Ucz się więcej:
– Europejski Bank Centralny proponuje, że przegrana w wyścigu CBDC może mieć „pośrednie” konsekwencje
– Bahamy, Kambodża, Chiny prowadzą w światowym wyścigu CBDC, Wielka Brytania powołuje grupę zadaniową

READ  Masdar podpisuje umowę na budowę największej w Gruzji elektrowni słonecznej na skalę przemysłową

Przygotowanie na „niepewną przyszłość za pieniądze” – Centrum Wywiadu USA
– Riksbank chce, aby „uczestnicy rynku” dołączyli do kolejnej fazy programu pilotażowego Konwencji o różnorodności biologicznej

– Bank Japonii rozpoczął testowanie cyfrowego jena
– Jeśli CBD jest „instrumentem rządzenia”, to zawiedzie – ekspert

Ekonomiści: Waluty cyfrowe banku centralnego będą spadać, jeśli nie zostaną zaprojektowane jako środki przechowywania wartości
Trendy w walutach banków centralnych w 2021 r .: więcej programów eksperymentalnych, z których część mogła zostać uruchomiona, ale nie do sprzedaży detalicznej