Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rynki na żywo, poniedziałek 11 października 2021

Biorąc pod uwagę wszystkie nowe zapowiedzi pochodzące ze State of Sunshine, być może należy zmienić nazwę na Greensland?

W ślad za planami Twiggy Forrest dotyczącymi odnawialnego wodoru, producenta nawozów i chemikaliów, Incitec Pivot ogłosił studium wykonalności dla ekologicznej produkcji amoniaku. Oznacza to produkt przyjazny dla środowiska, a nie kolor.

Incitec Pivot i Fortescue Future Industries (FFI) ogłosiły dzisiaj, że „ocenią, czy produkcja zielonego amoniaku na skalę przemysłową na wyspie Gibson jest technicznie i komercyjnie wykonalna na istniejącym terenie poprzemysłowym”.

W szczególności, czy nowy zakład elektrolizy wody na wyspie Gibson mógłby produkować około 50 000 ton odnawialnego wodoru rocznie, który następnie zostałby przetworzony na zielony amoniak na rynki australijskie i eksportowe.

Wyspa Gibson znajduje się na rzece Brisbane i jest obecnie obszarem przemysłowymprzypisane mu:Tami Niskie

„Wczoraj ogłosiliśmy, że budujemy największą na świecie fabrykę elektrolizerów w centralnym Queensland, która ma kluczowe znaczenie dla produkcji wodoru” – powiedziała premier Anastasia Pallaschuk.

„Queensland ma ekscytującą przyszłość jako globalna potęga w zakresie odnawialnych produktów wodorowych i energii odnawialnej i chciałbym podziękować Incitec Pivot i FFI za ich zaangażowanie w to badanie”.

Tymczasem Jane Jones, dyrektor zarządzający Incitec, powiedziała, że ​​partnerstwo z FFI jest „jedną z najlepszych w Australii w najbliższym czasie możliwości produkcji ekologicznego amoniaku na skalę przemysłową”.

Akcje spadły dziś o 1,8 proc., do 3,01 USD, w porównaniu z rekordowym poziomem 3,15 USD z ostatniego tygodnia.

„Połączenie dążenia FFI do rozwoju globalnie konkurencyjnego ekologicznego przemysłu wodorowego oraz naszego przywództwa i umiejętności technicznych w zakresie produkcji amoniaku odegrają ważną rolę w rozwijaniu zdolności Australii na tym rozwijającym się rynku międzynarodowym” – powiedziała pani Jones.

„Badając możliwości ponownego wykorzystania wyspy Gibson, możemy wykorzystać istniejącą infrastrukturę zakładu produkcyjnego, ugruntowane możliwości produkcyjne i wykwalifikowaną siłę roboczą.

READ  5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę na ASX 200 w czwartek 15 kwietnia 2021 r

„Jesteśmy dumni, że możemy odegrać naszą rolę w rozwoju przemysłu wodorowego w Australii” – powiedziała Jones, dodając, że wstępne wyniki studium wykonalności mają być dostępne pod koniec roku.

Zakład Gibson Island produkuje obecnie ponad 300 000 ton amoniaku rocznie.

Fortescue Future Industries (FFI) to globalna firma zajmująca się ekologiczną energią i produktami, której celem jest produkcja bezemisyjnego zielonego wodoru ze 100% odnawialnych źródeł.

Jej wizją jest uczynienie odnawialnego zielonego wodoru najbardziej globalnym towarem energetycznym z morza. Akcje Fortescue wzrosły dziś o 3,6 procent do 14,76 USD.