Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rynki na żywo, poniedziałek 31 maja 2021 r

Wspierany przez Davida Di Pilla HomeCo Daily Needs REIT (HDN) podniósł swoje wyceny o 6,5%, co odpowiada 84,7 mln USD, a na podstawie nakładów inwestycyjnych netto wyniósł 4,7 na złoto w porównaniu z danymi z grudnia 2020 r.

Fundusz osiągnął 64-procentowy wzrost łącznej wartości aktywów w swoim portfelu od czasu wprowadzenia go poza działalność konsorcjum Home w listopadzie 2020 r.

Prezes HomeCo David De Bella. Przypisuj mu:

Jest to pierwsza wycena wszystkich 27 nieruchomości w portfelu, w tym ośmiu ogłoszonych w kwietniu przejęć od debiutu giełdowego.

HDN jest obecnie wyceniany w ASX na 941 milionów dolarów. Jego akcje wzrosły o 0,7 procent do 1,375 USD do godziny 10.50 ET.

Menedżer portfela funduszu HDN, Paul Doherty, powiedział, że projekt oceny wyników daje mocną gwarancję wysokiej jakości, dobrze pozycjonowanego portfela HDN, który korzysta z dużego popytu inwestycyjnego i najemców.

„Łącząc początkowe niezaudytowane wyceny i podwyższenie kapitału ogłoszone w kwietniu 2021 r., HDN spadnie do minimalnego docelowego przedziału o 30-40 procent, zapewniając znaczny potencjał przyszłych inwestycji w inicjatywy rozwojowe” – powiedział.

W Trading Update pięć projektów typu Brownfield poczyniło znaczące postępy z oczekiwanym zwrotem gotówki w wysokości 10 procent, a portfel nadal osiąga 99-procentowy współczynnik ściągalności czynszów.

HDN koncentruje się na aktywach opartych na przydatności w korytarzach rozwoju miast w dużych miastach Australii. W zeszłym miesiącu rozpoczęła podwyższenie kapitału o 265 milionów dolarów w celu przejęcia portfela siedmiu dużych aktywów detalicznych od notowanej na giełdzie spółki macierzystej Home Consortium.

Siedem centrów handlowych – w Queensland, Nowej Południowej Walii i Wiktorii – zostało zakupionych za łączną kwotę 266,4 miliona dolarów.

HDN potwierdza zebranie funduszy na cały rok działalności (FFO) w wysokości 3,9 centa na jednostkę, a na 2022 rok wytyczne FFO / Unit wynoszą co najmniej 8,3 centa, co stanowi wzrost o 24 procent w porównaniu z prognozami na 2021 rok.

READ  5 najlepszych kalendarzy świątecznych LEGO do kupienia na Boże Narodzenie 2021

Doherty powiedział, że fundusz będzie aktywnie monitorował rynek pod kątem potencjalnych możliwości przejęć i jest dobrze przygotowany do wdrożenia z silną pozycją kapitałową. Powiedział, że dyrektywa FFO 2022 nie zakłada skutków żadnych innych przejęć.