Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lotnisko w Rydze oczekuje na unijny zielony certyfikat podróży / esej

Łotewskie radio poinformowało 30 maja, że ​​liczba lotów na międzynarodowym lotnisku w Rydze zaczyna rosnąć, ale utrzymuje się na poziomie zaledwie 10% sprzed kryzysu.

W kwietniu rotacja pasażerów na lotnisku w Rydze wzrosła 18-krotnie w porównaniu z rokiem poprzednim. Odpowiada jednak tylko za 9% obrotów pasażerskich w kwietniu 2019 r., Kiedy obsłużono 646 000 pasażerów. Obecnie z Rygi można dojechać do 52 miejsc docelowych.

Loty na Białoruś zostały zawieszone w tym tygodniu. Lyn Frivaldi, dyrektor ds. Usług lotniczych i rozwoju biznesu w Rydze, powiedział, że dziewięć firm będzie nadal zapewniać transport lotniczy.

„AirBaltic latał do Mińska dwa razy w tygodniu, a do Belavii trzy razy w tygodniu. Transport ładunków również jechał przez nas do Mińska i szacujemy, że straty mogą wynosić około 20 000 euro miesięcznie. W ten sposób obecnie obsługuje 9 przewoźników. Największy to linia lotnicza. ”Baltic, następnie Finnair, Ryanair, polskie linie lotnicze LOTT, Lufthansa, Turkish Airlines, Aeroflot, Wizz Air i Uzbekistan Airways. Następnie są linie czarterowe, które obsługują loty we współpracy z touroperatorami i latają do Antalyi, Grecja Wystawa jest niewielka, ponieważ 4 loty tygodniowo.

Rzecznik AirBaltic Didzis Rudmanis powiedział, że w maju część z 700 pracowników zwolnionych z powodu pandemii została ponownie zatrudniona.

„W wyniku kryzysu firma została niestety zmuszona do zwolnienia prawie 700 pracowników. Obecnie do AirBaltic wróciło 73 pracowników, czyli około 10%. Właśnie rozpoczęliśmy naszą pierwszą kampanię sprzedażową od początku tego roku. pandemii, a dotychczasowe wyniki przerosły nasze oczekiwania i można je porównać z kampaniami z 2019 r., które pokazują zainteresowanie pasażerów. Szczególnie potrzebne są loty nad Morze Śródziemne: Hiszpania, Grecja i Włochy. Obecnie liczba pasażerów na lotach AirBaltic jest stopniowo rośnie iw tej chwili średnia liczba miejsc przekroczyła 40%. Spodziewamy się, że w kolejnych miesiącach będzie nadal rosła. Nadchodzi ”- powiedział Rodmanis.

READ  5 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę na ASX 200 we wtorek 4 maja 2021 r

Kilka innych linii lotniczych planuje uruchomić latem loty z Rygi.

AirBaltic planuje otworzyć kilka nowych destynacji, w tym Wizz Air i Ryanair na sezon jesienny, podczas gdy British Airways wznowią loty na londyńskie lotnisko Heathrow od lipca, ponieważ aktywność linii lotniczych jest wystarczająco duża, a ludzie chcą podróżować. „Myślę, że jest nadzieja, że ​​kolarze będą bardziej aktywni latem, ponieważ chodzi zarówno o zielone certyfikaty, jak i o więcej osób, które zostały zaszczepione razem z nami w Europie i na całym świecie” – powiedział Frivaldi.

W ramach przygotowań do wprowadzenia zielonego certyfikatu Unii Europejskiej (UE) Ministerstwo Transportu przygotowało już zmiany w regulaminie Rady Ministrów. Stanowi, że osoby, które zostały w pełni zaszczepione, będą mogły podróżować do Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i krajów trzecich z dowodem posiadania szczepionki. Proponowane zmiany obejmują zniesienie zakazu podróżowania na Łotwę, która nie jest konieczna. Zmiany nie zostały jeszcze zatwierdzone przez rząd. Certyfikacja ma być dostępna w trybie testowym od 1 czerwca, a od 15 czerwca będzie w pełni dostępna do użytku na Łotwie.

Czy zobaczyłeś błąd?

Zaznacz tekst i dotknij Ctrl + Enter Wysłanie sugerowanej poprawki do redakcji

Zaznacz tekst i dotknij Zgłoś błąd Wysłanie sugerowanej poprawki do redakcji