Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rynki wschodzące – Akcje spadają z powodu obaw o zarażenie, gdy Evergrande spada do najniższego poziomu od dekady

Rand południowoafrykański jest najniższy od dwóch tygodni

* Średnia rentowność obligacji w walucie lokalnej na rynkach wschodzących w kwietniu 2020 r.

* Polski złoty wycofuje się z opinii bankierów centralnych na temat stóp

Ze scenariuszem Susan Mathew

(Reuters) – Udziały w rynkach wschodzących spadły w czwartek o 0,8 proc., co sprowadza je na najgorszy tydzień w ciągu miesiąca z powodu obaw inwestorów o zarażenie się potencjalnym upadkiem chińskiego dewelopera Evergrande.

Magazyn w Chinach nr. Druga firma z branży nieruchomości straciła 6,4%, ze stratami do tej pory w tym tygodniu do prawie 30%, po tym, jak po kolejnej obniżce złożyła wniosek o zawieszenie obrotu wewnętrznymi obligacjami korporacyjnymi.

Akcje Hongkongu spadły do ​​najniższego poziomu w tym roku, a akcje z kontynentu spadły o ponad 1%, przy czym inne akcje również wyprzedały się.

Indeks rynków wschodzących MSCI spadał każdego dnia w tym tygodniu z powodu zaostrzonych przepisów handlowych w Chinach, słabych danych ekonomicznych i problemów z Evergrande.

Eugenia Fabone Victorino, prezydent Azji, powiedziała, że ​​biorąc pod uwagę, że wpływ na chiński rynek kredytowy skoncentrował się na sektorze nieruchomości i tylko na tych nazwach, które miały trudności z pozyskiwaniem funduszy, wpływ na inne sektory oraz szersze rynki wschodzące powinien być ograniczony. Strategia w SEB w Singapurze.

„Ale to naprawdę będzie zależeć od tego, jak to zostanie rozwiązane”, powiedziała. „Historycznie, rozwiązanie problemu niewypłacalności w Chinach było bardzo szybkie, chociaż istnieje proces, w którym lokalni interesariusze mają ograniczone reperkusje”.

„Ograniczenie tego ograniczy również ryzyko przekształcenia się w ryzyko systemowe… duże banki w Chinach są znacznie powyżej regulacyjnych wskaźników kapitałowych i powinny być w stanie przyjąć uderzenie”.

Gdzie indziej rubel rosyjski lekko spadł po osiągnięciu w środę 11-tygodniowego maksimum. Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że będzie musiał spędzić „kilka dni” w samoizolacji po tym, jak dziesiątki towarzyszących mu osób zostało zarażonych wirusem Covid-19, podała agencja TASS.

READ  Covid Victoria: zasady dotyczące masek, łatwość redukcji tłumu; Tydzień bez nowego przypadku lokalnego

Lira turecka była stabilna. Bank centralny Turcji poinformował, że utworzył platformę do rozszerzenia badań nad potencjalnymi korzyściami waluty cyfrowej, a wyniki zostaną ogłoszone w 2022 roku.

Rand południowoafrykański spadł do najniższego poziomu od dwóch tygodni, przedłużając spadki po spadku sprzedaży detalicznej w lipcu, co dowodzi, że gospodarka zaczęła się chwiejnie w trzecim kwartale.

Złoty osiągnął dwutygodniowe minimum, gdy inwestorzy przetrawili dane dotyczące kierunku stóp procentowych w kraju. Jeden z bankierów centralnych widział potencjalny wzrost, podczas gdy inny powiedział, że podwyżka nie jest w tym momencie konieczna. Na początku tego miesiąca bank centralny pozostawił główną stopę procentową na niezmienionym poziomie 0,1%.

Na rynku długu średnia rentowność obligacji w walucie lokalnej na rynkach wschodzących wynosi obecnie blisko 5,1% i jest najwyższa od kwietnia 2020 r.

GRAFIKA wyników na rynkach wschodzących w 2021 r., patrz http://tmsnrt.rs/2egbfVh GRAFIKA wyników MSCI Emerging Index w 2021 r., https://tmsnrt.rs/2OusNdX

Najważniejsze informacje na temat rynków wschodzących

Raport dotyczący rynku Europy Środkowej, patrz

Aby zapoznać się z raportem dotyczącym rynku tureckiego, zobacz

Aby zapoznać się z raportem dotyczącym rynku rosyjskiego, zobacz

Raportowanie Susan Mathew w Bengaluru; Edytowanie przez Emilię Sithole Mataris)