Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Serwis Canva jest wyceniany na 54,5 miliarda dolarów, ponieważ Melanie Perkins i Cliff Obrecht przekazują miliardy na cele charytatywne

Dwóch Australijczyków nigdy nie wyobrażało sobie, że pomysł promowany w ich salonie na uniwersytecie zapewni im status miliarderów.

Dwóch Australijczyków nigdy nie wyobrażało sobie, że pomysł jest promowany w ich salonie, ponieważ 19-letni studenci uzyskaliby status miliardera zaledwie 15 lat później.

Ale to właśnie przydarzyło się w środę ukochanym ze studiów Melanie Perkins i Cliffowi Obrechtowi, którzy mają teraz odpowiednio 34 i 35 lat.

Pani Perkins studiowała na Uniwersytecie w Perth i uczyła innych studentów projektowania programów, aby zarobić dodatkowe pieniądze.

Zauważyła, że ​​jej uczniowie zmagają się z nauką złożonych systemów projektowania graficznego, takich jak Photoshop, i pomyślała, że ​​musi być lepszy sposób.

Pani Perkins stworzyła Canva, łatwy w użyciu program do projektowania graficznego, który w chwili pisania miał 60 milionów klientów.

Jej ówczesny partner, którego poślubiła na początku tego roku, Cliff Obrecht, został współzałożycielem. Tasmański projektant oprogramowania Cameron Adams został również powołany do zarządu i jest trzecim współzałożycielem Canva.

W środę serwis Canva był wart 40 miliardów dolarów (54,5 miliarda dolarów).

Wycena 54,5 miliarda dolarów jest imponująca, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że Canva ponad dwukrotnie zwiększyła swoją wartość od kwietnia, kiedy wyceniono ją na około 19 miliardów dolarów.

Liczby Canva poszybowały w górę po rundzie finansowania o wartości 200 milionów dolarów.

Za podwyższeniem kapitału stoją firmy inwestycyjne T. Rowe Price, Franklin Templeton, Sequoia, Bessemer Venture Partners, Greenoaks Capital, Dragoneer, Felicis Ventures, Blackbird Ventures i AirTree Ventures.

Perkins powiedział, że zbieranie funduszy było świadectwem głosowania

Zastrzyk gotówki pojawia się, gdy serwis Canva przyciąga miesięcznie 60 milionów aktywnych użytkowników w 190 krajach, zatrudniając ponad 2000 pracowników.

Pan Adams posiada udziały w Canva o wartości około 6 miliardów dolarów, podczas gdy mąż i żona, pani Perkins i Obrecht, posiadają 30 procent udziałów, więc teraz mają między sobą ponad 16 miliardów dolarów.

READ  Australijski producent obuwia ugg traci atrakcyjność wobec gigantycznej amerykańskiej marki Deckers

Pani Perkins Poinformuj o nowościach w poście na blogu, ale w zaskakującym rozwoju planuje przekazać dużą część swojej fortuny na cele charytatywne.

Pani Perkins i jej mąż ogłosili, że oddadzą 30 procent swoich udziałów na cele charytatywne.

„To było dziwne, gdy ludzie nazywali nas„ miliarderami ”, ponieważ nigdy tak naprawdę nie czuliśmy, że to nasze pieniądze i zawsze czuliśmy, że jesteśmy ich całkowitymi opiekunami” – napisał Perkins.

„Jak już wcześniej powiedzieliśmy, naszym zamiarem zawsze było rozstanie się z bogactwem i długo i intensywnie zastanawialiśmy się nad najlepszym sposobem rozpoczęcia tej podróży.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy podzielić się wiadomością, że Cliff i ja przeznaczymy zdecydowaną większość naszych udziałów (30 procent Canva) na czynienie dobra na świecie i planujemy to zrobić za pośrednictwem Fundacji Canva”.

Pieniądze zostały przeznaczone na GiveDirectly, charytatywny program pilotażowy, w ramach którego poszkodowanym krajom w RPA przekaże 10 milionów dolarów.

Firma technologiczna już przed ogłoszeniem przekazała pieniądze na cele charytatywne.

Byli częścią „Zastawu 1%”, w którym dali 1% kapitału, zysków, czasu i produktów potrzebującym.