Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rząd Morrisona funduje 600 milionów dolarów na opalaną gazem elektrownię w New South Wales Hunter | energia

Rząd Morrisona potwierdził, że wyda do 600 milionów dolarów na budowę nowej elektrowni gazowej w Hunter Valley, NSW, pomimo ostrzegania ekspertów, że inwestowanie w paliwa kopalne nie ma komercyjnego znaczenia.

Rząd ogłosił we wtorek wieczorem, że w zeszłotygodniowym budżecie przeznaczy niezamierzone fundusze na planowaną przez spółkę publiczną Snowy Hydro Ltd budowę 660-megawatowej stacji benzynowej w Korku.

Następuje po ostrzeżeniu Scotta Morrisona we wrześniu ubiegłego roku, że podatnicy wkroczą, jeśli sektor prywatny nie zobowiąże się do budowy co najmniej 1000 megawatów w celu zastąpienia generatora opalanego węglem Liddell w 2023 r. Budowa instalacji gazu wodorowego w Talaawara o mocy 316 MW Z 83 milionami dolarów wsparcia stanowego i federalnego.

że Oświadczenie o oddziaływaniu na środowisko Jej przekazanie rządowi NSW pokazuje, że koreańska, koreańska roślina jest rzadko używana. Oczekuje się, że przez cały rok będzie działać przy zaledwie 2% pełnej wydajności, wypełniając luki w okresach szczytowego zapotrzebowania. Oczekuje się, że początkowo będzie zasilany olejem napędowym – droższym i zanieczyszczającym paliwem – przed otrzymaniem dostawy gazu.

W oświadczeniu Sekretarz ds. Energii i Redukcji Emisji, Angus Taylor, powiedział, że dwie nowe elektrownie były częścią „rządowego odzyskiwania gazu” z koronawirusa i istnieje potrzeba uniknięcia „niedopuszczalnego wzrostu cen” po zamknięciu Liddella. Powiedział, że u szczytu koreańskiej konstrukcji powstanie 600 miejsc pracy.

„Tania energia ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia prosperowania rodzin, przedsiębiorstw i branż tworzących miejsca pracy w Nowej Południowej Walii, dlatego jesteśmy zobowiązani do zastąpienia wytwarzanej przez nie energii, aby obniżyć ceny” – powiedział.

Eksperci ds. Energii i doradcy rządowi spierają się, czy potrzebna jest dodatkowa generacja, aby zastąpić Liddell, i twierdzą, że istnieją tańsze, bezemisyjne alternatywy dla wytwarzania gazu, które mogłyby zapewnić „możliwą do rozmieszczenia” energię potrzebną do wspierania zmiennej energii słonecznej i wiatrowej.

READ  Polski premier mówi politykom o 60-procentowym podwyżce "nic niezwykłego" - Pierwsze wiadomości

Przewodnicząca Rady Bezpieczeństwa Energetycznego, Keri Schott, Powiedział Guardian Australia Gaz był „kosztowną energią” i powiedział, że finansowana przez podatników gazownia ma niewielkie znaczenie handlowe, biorąc pod uwagę obfitość tańszych opcji zalewających rynek.

Grupa zadaniowa doradza rządom w sprawie wpływu blokady Liddella nie Stwierdzono, że dodatkowe 1000 MW byłoby wymagane z punktu widzenia niezawodności sieci i obejmowało zestaw zaangażowanych i potencjalnych projektów, które okazały się „więcej niż wystarczające”.

Taylor powiedział, że była to „odpowiedzialna inwestycja”, z oczekiwanymi dużymi zwrotami. Rząd cytuje dowody od australijskiego operatora rynku energii (Aemo), z którego wynika, że ​​w ciągu następnych 20 lat potrzebne będzie od 6 do 19 gigawatów nowej generacji zdolnej do transmisji.

Aemo odkrył, że generacja może pochodzić z różnych źródeł, w tym akumulatorów, pompowania energii wodnej i zarządzania popytem. Powiedziała, że ​​nowe „szczytowe” stacje benzynowe (takie jak Corrie i Talaawara B) są również opcją Prawdopodobnie będzie droższy.

Ich klimatolodzy Sprzeciwił się poparciu rządu Dla nowej mocy opalanej gazem, gdy potrzebne jest szybkie cięcie. Energia gazowa jest czasami opisywana jako powodująca połowę emisji węgla, ale badania wskazują na to To jest sugerowane niedopowiedzenie.

Zwolennicy energii gazowej twierdzą, że jest ona rzadko używana i może pomóc w wygładzeniu systemu, ponieważ węgiel jest coraz częściej zastępowany energią słoneczną i wiatrową, ale niektórzy spierają się z inwestycjami w nią. Należy to pozostawić sektorowi prywatnemu.

Ogłoszenie zbiegło się w czasie z Międzynarodowa Agencja Energii ostrzega w ważnym raporcie Rozwój nowych złóż ropy naftowej i gazu oraz elektrowni węglowych musi się w tym roku zatrzymać, jeśli świat ma pozostać w bezpiecznych granicach globalnego ogrzewania.

W oświadczeniu Taylora podkreślono inne wsparcie rządu dla gazu w budżecie, w tym 30 mln USD na wczesne prace nad generatorem Port Kembla zaproponowanym przez miliardera Andrew „Twiggy’ego” Forresta oraz 24,9 mln USD na wsparcie nowych generatorów gazu, w tym Tallawarry B, aby były gotowe na wodór .

READ  Dlaczego ceny domów w Australii spadną w 2023 r., ponieważ banki kilkakrotnie podnoszą stopy procentowe w ciągu kilku tygodni

Koreański zakład był dawną hutą aluminium. Został kupiony przez deweloperów z Hunter Valley, Jeffa McCloya i Johna Stevensa w 2020 roku, z planem Zmiana strefy W obszarach przemysłowych i nowym kompleksie biznesowo-podmiejskim o nazwie Loxford Waters.

Senator Jenny McAllister zapytała urzędników Federalnego Departamentu Przemysłu, Nauki, Energii i Zasobów, czy są „świadomi potencjalnego właściciela”. [the Kurri Kurri] witryna ”- Jeff McCloy z McCloy Group – Był głównym darczyńcą partii liberalnej..

Sekretarz Departamentu, David Fredericks, powiedział, że nie był tego świadomy i że był to „problem ze Śnieżną Wodą”.