Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rynki na żywo, wtorek 18 maja 2021 r

Czołowe akcje zanotowały we wtorek mocne zwyżki, gdy australijski rynek akcji wzrósł trzecią sesję z rzędu, aby zrównoważyć dalsze straty z zeszłego tygodnia spowodowane inflacją.

Sesja ryzyka na rynkach azjatyckich spowodowała wzrost indeksu ASX 200 aż o 0,9 proc., Zanim inwestorzy uspokoili się i zamknęli.

Rynek zakończył wzrost o 0,6 procent na poziomie 7 066, co oznacza jego najsilniejszą sesję od ponad tygodnia. Koniec rynku był mocny i niewielkie straty dla Commonwealth Bank i Wesfarmers na boku, gdy główni górnicy podnieśli się do poprawy cen rudy żelaza i złota.

Australijski rynek akcji wzrósł we wtorek o 0,6 procent. Przypisuj mu:Tamara Funinsky

Akcje BHP wzrosły o 1,9 procent do 50,52 USD, Rio Tinto zakończyło wzrost o 2,1 procent na poziomie 128,71 USD, a Fortescue Metals o 2 procent do 23,57 USD, aby podnieść sektor materiałów.

Akcje Newcrest wzrosły o 1,1 procent do 28,66 USD, a akcje Northern Star o 2,1 procent do 11,45 USD, gdy metal szlachetny podskoczył do najwyższego od pięciu miesięcy poziomu 1870 USD.

Julia Lee, dyrektor inwestycyjna Burmana, powiedziała, że ​​lepsze wyniki 20 największych firm na rynku i ulepszony handel kontraktami futures w USA potwierdzają teorię, że zagraniczni nabywcy zwiększają indeks ASX.

„Kiedy widzę, że większe firmy osiągają gorsze lub lepsze wyniki niż dzisiaj, pierwszą rzeczą, która przychodzi mi do głowy, jest to, że kupują lub sprzedają za granicą” – powiedziała pani Lee.

„Kupujący za granicą zazwyczaj zawierają transakcje tylko w 20 największych firmach, a wiele z naszych 10 największych firm prowadzi również transakcje za granicą, z potwierdzeniem depozytu w USA lub podwójnymi notowaniami”.

Odpowiada to również temu, co mówią futures (USA). Jeśli inwestorzy spróbują posuwać się naprzód podczas sesji w USA, zrobią to za pośrednictwem rynków w całym regionie ”.

READ  Przemówienie Macrona osłabia jedność Zachodu przeciwko Putinowi

Rynki azjatyckie przeciwstawiły się słabemu prowadzeniu na Wall Street, by we wtorek zyskać na wartości, a akcje osłabione zeszłotygodniowymi napięciami inflacyjnymi gwałtownie wzrosły.

Pani Lee powiedziała, że ​​obawy dotyczące interwencji banku centralnego będą nadal odgrywać rolę na światowych rynkach w nadchodzących tygodniach i miesiącach, ale wydaje się, że na razie zostały one stłumione.

„Wygląda na to, że ryzyko wróciło na ten obszar” – powiedziała.

Commonwealth Bank osiągnął nowy rekord 98,84 USD, po czym zrezygnował z inicjatywy, kończąc na 3 centach poniżej poniedziałkowego zamknięcia na poziomie 97,76 USD. Konkurent Wielkiej Czwórki, ANZ, dodał 1,4% do 27,70 USD, NAB wzrósł o 1,2% do 26,37 USD, a Westpac o 0,5% do 25,46 USD. Akcje Macquarie Group wzrosły o 2,4 procent do 154,13 USD.

Telstra i Aristocrat Leisure były również mocne, podobnie jak akcje spółek energetycznych, które wzrosły o 1,6 procent wraz ze wzrostem cen ropy.