Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rząd Morrisona kupuje dopalacze Pfizera, mówi ATAGI Po prostu znokautuj

Nadchodzi dzień po tym, jak inne stany odrzuciły wezwania premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian, aby wysłać przydziały Pfizera do ich stanu przed posiedzeniem rządu krajowego.

Podczas spotkania, które zostało opisane jako najdłuższe i najgorętsze w niedawnej pamięci, pani Berejiklian zamiast tego poprosiła Wspólnotę Narodów o przekierowanie dawek szczepionek z przychodni lekarzy rodzinnych do państwowych ośrodków szczepień.

Scott Morrison był sfrustrowany konserwatywnymi zaleceniami ATAGI dotyczącymi szczepień.kredyt:AFR

Ta prośba została odrzucona przez generała porucznika Johna Frewina, który kieruje wprowadzaniem szczepionek i który ostrzegał, że taki ruch może doprowadzić do odwołania terminów szczepień na kilka tygodni.

Pan Morrison powiedział następnie, że ruch się nie zdarzy, wyraźnie mówiąc Berejiklian, zgodnie z trzema źródłami zaznajomionymi ze spotkaniem, które prosiły o zachowanie anonimowości, że ścisła blokada była sposobem na wyjście z obecnego kryzysu w Sydney.

Pobieranie

Na początku wybuchu epidemii w Sydney Morrison pochwalił panią Berejiklian za to, że nie zamyka się na poważnie – w przeciwieństwie do rządu wiktoriańskiego, który zamknął stan na miesiące w 2020 roku i został skrytykowany przez rząd federalny.

Źródło federalne zaznajomione z dyskusjami powiedziało, że kilku premierów, kierowanych przez wiktoriańskiego premiera Daniela Andrewsa i premiera Waszyngtonu Marka McGowana, kwestionowało to, jak rygorystyczne byłoby faktyczne zamknięcie Sydney, i to źródło wskazało, że Sydney prawdopodobnie stanie w obliczu przedłużonego zamknięcia.

„Pogląd, który ma, jest taki, że nie jest to odpowiednia blokada, że ​​powinna zamknąć zachodnie Sydney, nałożyć godzinę policyjną, a następnie umieścić kilka policyjnych punktów kontrolnych”, powiedział źródło, dodając, że w przyszłym tygodniu Victoria i Australia Południowa są prawdopodobnie wyjść z blokady – ruch, który politycznie zaszkodzi premierowi Nowej Południowej Walii.

Pani Berejiklian odpowiedziała na krytykę podczas spotkania, przedstawiając kroki, które podjęła, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa w Sydney.

READ  Globalne zaufanie konsumentów osiąga nowy poziom pandemii

Premier Scott Morrison powiedział, że nowe dawki Pfizera oznaczają, że każdy Australijczyk będzie mógł w razie potrzeby otrzymać dawkę przypominającą szczepionki. Eksperci medyczni wskazali na problem, z którym Australia będzie musiała się uporać przez jakiś czas.

Pobieranie

“To ważny zastrzyk w australijskim ramieniu dostaw szczepionek. Każdy Australijczyk będzie mógł w razie potrzeby otrzymać zastrzyk przypominający” – powiedział Morrison.

Sugerowano, że mogą być wymagane coroczne szczepienia przeciwko koronawirusowi, podobnie jak szczepionka przeciw grypie, która jest zmieniana dwa razy w roku, ale eksperci stwierdzili, że jury nadal nie zajmuje się tą kwestią.

„Naprawdę musimy opanować tę epidemię, zanim jeszcze dowiemy się, jak i jak te szczepionki będą wyglądać” – powiedziała profesor Heidi Drummer, dyrektor Instytutu Kontroli Chorób Burneta.

Pojawia się również pytanie, czy podawanie społeczeństwu trzeciej dawki szczepionki przez kraje rozwinięte jest etyczne, podczas gdy innym krajom, które mają do czynienia z masową śmiercią i cierpieniem, wciąż brakuje odpowiedniej podaży początkowych dawek.

„Jeśli wirus nadal występuje endemicznie w niektórych częściach Afryki, Azji lub innych krajach, to naprawdę naraża nas na ryzyko, ponieważ mogą pojawić się warianty, w których nie mamy wystarczającej odporności za pomocą naszych obecnych szczepionek, a następnie możemy zaobserwować ponowne pojawienie się w wirus nawet u osób zaszczepionych.”

Wielka Brytania, która w pełni zaszczepiła ponad 65 procent swojej populacji, planuje rozpocząć od września 50-letni program przypominający.

Australia do tej pory w pełni zaszczepiła tylko około 15 procent populacji, ale ponad milion Australijczyków otrzymało dawkę w zeszłym tygodniu.

Bądź na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z pandemią dzięki aktualizacji Corona Virus. Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera.