Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rząd nie będzie grał w sportowe lato

Chcąc obezwładnić rząd, Irlandia straciła tego lata prawo do organizacji czterech meczów na Mistrzostwach Europy i pozostawiła po sobie tylko lekkie siniaki.

Nawet fakt, że byliśmy jedynymi z pierwotnych dwunastu narodów-gospodarzy, których straciliśmy, wywołał tylko niewielką niechęć. Ci, którzy czują, że władze źle radzą sobie z kryzysem Covid, mają do dyspozycji mnóstwo innej amunicji.

Jakikolwiek kapitał polityczny ma rząd, nigdy się nie założy, że Polska, Słowacja i Szwecja będą mogły tego lata udekorować Lansdowne Road. W kontekście skrupulatnych planów ponownego otwarcia dla tego kraju, gwarancje wymagane przez UEFA zostałyby docenione przez niewielu spoza dużej polskiej społeczności ekspatriantów i wypożyczonego centralnego kierownictwa IKEA w Ballymun.

Ci, którzy nadal chcieli podjąć decyzję w sprawie rządu, pytali, dlaczego nie możemy podjąć zobowiązań, aby pomieścić tłumy, które kraje takie jak Niemcy, Węgry, Holandia, Hiszpania, Włochy i Rumunia są w stanie zrobić, pomimo niskiej częstości występowania Covid-19. w społeczności od nich wszystkich.

Ignoruje to fakt, że z wyjątkiem Rumunii wszystkie te kraje przygotowują się do przyjęcia swoich drużyn narodowych w dużym turnieju. Jeśli istniały przeszkody, na które można było wskoczyć, niepowodzenie Republiki Irlandii w zakwalifikowaniu się do euro sprawiło, że był to skok nie warty podjęcia, nawet jeśli decyzja spowodowała większą frustrację niż lodowata prędkość ponownego otwarcia Irlandii.

W rzeczywistości Michel Martin czuł na tak solidnym gruncie politycznym, że sam miał huśtawkę UEFA, coś, czego nienawidziłby inny Taoiseach, gdyby nie pozbył się zwykłych podejrzanych z Dáil Éireann.

Zapytany o RTÉ’s Tydzień w polityce Shane Lawlor, który opowiada się za lekkomyślnym i ukochanym pomysłem śledczych na temat decyzji Irlandii o odwróceniu się od partii euro, Martin powiedział, że UEFA „była niesprawna, szczerze mówiąc, nakładając ten warunek na kraje … zmusić obserwatorów przedwcześnie … Nie sądziłem, że to realistyczna sugestia. „

READ  JD Sports podnosi prognozę zarobków dzięki wyższym poziomom handlu

Podczas gdy inne kraje chciały powiedzieć UEFA, co chciały usłyszeć, istniał jeszcze jeden ważny powód, dla którego irlandzki rząd uznał, że nie jest to dla nas „ realistyczna ” opcja: Mistrzostwa Europy są na początku kompaktowego sezonu pomiędzy prowincje w GAA. .

Finały Allianz Football League odbędą się w ten sam weekend, a Szwecja gra ze Słowacją na stadionie Aviva. 26 czerwca to sobotnia noc, kiedy Dublin miał być gospodarzem meczu 1/8 finału, prawdopodobnie z udziałem Anglii, w weekend otwarcia Regionalnych Mistrzostw Piłki Nożnej i Rzucania. Wyobraź sobie oburzenie, gdyby liczba kontuzji oznaczała, że ​​wspaniałe mecze GAA były rozgrywane za zamkniętymi drzwiami, podczas gdy władze chybiały przed głównym festiwalem UEFA?

W rzeczywistości to, co powiedział później Martin, ujawniło to, co Taoiseach widzi na palcach jako prawdziwie oświetlone słońcem szczyty odrodzenia sportu dla widzów.

„Chcę być w meczu. Nie ma nic bardziej, niż bycie w klubowym meczu o mistrzostwo latem. Może się to zdarzyć pod koniec lata … ale nie wyprzedzimy się zbytnio zarówno.”

Z przyjemnością Michel Martin marzy o tym, by nie zajmować się VIP-ami UEFA przed światową publicznością telewizyjną, ale osiedlić się u boku proboszcza i sekretarza rady hrabstwa w klubie GAA walczącym zaciekle w cieniu. . Od późnego letniego słońca.

I takie skromne ambicje, które niewiele nas wyprzedzają, mogą być na horyzoncie.

Chociaż może tęsknić za mocną magią klubowych mistrzostw, jest mało prawdopodobne, aby Martin w najbliższym czasie zobaczył siebie na koncercie hiszpańskiego zespołu niezależnego Love of Lesbian. Ale to ich ostatni występ w Barcelonie przed 5000 fanów, szybki test antygenowy, dostarczył największej zachęty do powrotu do grupowych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

W tym tygodniu ogłoszono, że po dwutygodniowej obserwacji wydarzenia testowego w zeszłym miesiącu wśród uczestników znaleziono tylko sześć pozytywnych przypadków Covid-19, wskaźnik zapadalności o połowę niższy niż w szerszej populacji Katalonii, podczas gdy lekarze wierzę, że jest ich co najmniej cztery. Z całej szóstki nie złapali wirusa na imprezie.

READ  Jak oglądać na żywo wydarzenia pierwszego dnia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży

Szybki test antygenowy jest tani i daje wyniki w mniej niż 15 minut, co pozwala na masową kontrolę osób postronnych. Leinster Rugby zaproponował, że będzie gospodarzem imprezy demonstracyjnej podczas meczu Rainbow Cup w maju, umożliwiając udział 2000 przesłuchanych fanów.

Wcześniej w tym miesiącu zespół ekspertów pod kierownictwem głównego doradcy naukowego rządu, profesora Marka Fergusona, zalecił uruchomienie szybkiego testu antygenowego w celu uzupełnienia innych środków i pomocy w identyfikacji bezobjawowych przypadków w społeczności.

Musimy sobie z tym poradzić, mówi profesor Paddy Malone, specjalista od chorób zakaźnych w szpitalu św. Wincentego w Dublinie i członek grupy ekspertów.

„Wykraczamy poza zakres testowania tego na małą skalę” – powiedział Sunday Independent. „Potrzebujemy teraz programów pilotażowych na dużą skalę, obejmujących różne sektory. Przemysł publiczny domaga się tego. Sektor budowlany, domy opieki i zakłady mięsne. Nadszedł czas, aby działać z tą nową technologią”.

Taka pilność przyniosłaby korzyści klubom sportowym i organizacjom ubiegającym się o zwrot z bramki. Jednak liczba sektorów i branż wyprzedzających sport w rankingu selekcji wyjaśnia, dlaczego marzenia Taoiseacha o oglądaniu pozostają skromne i zdecydowanie przekraczają wymagania UEFA.

Bardziej szczegółowy obraz tego, co może się wydarzyć tego lata, przedstawił sekretarz stanu ds. Sportu Jack Chambers. Przemawiając w poniedziałki Dziś wieczór W Virgin Media One Chambers mówił o perspektywie powrotu fanów na mecze GAA Inter-County Championship i League of Ireland.

„Na całym świecie pojawia się ogromna ilość nauki” – wstępnie przedstawił Chambers, powołując się na efekt szczepień i możliwości testowania antygenów. „I myślę, że będziemy mogli zobaczyć – czy to mecz GAA, czy mecz League of Ireland – chciałbym pomyśleć, że latem będziemy mogli przetestować te wydarzenia.”

Nie bez powodu Irlandia postawi tylko na małe stawki, aby wygrać główną wygraną sportowego lata – i na pewno nie na tyle, aby zaimponować wielkim graczom w UEFA. Ale jeśli inne kraje cieszą się hałasem tłumu, podczas gdy nasze nastawienie pozostaje wyciszone, rząd może spodziewać się więcej siniaków, niż otrzymał z powodu utraty euro.

READ  Warner „skończył” potwierdza australijską emeryturę