Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rząd nie będzie grał w sportowe lato

Chcąc obezwładnić rząd, Irlandia straciła tego lata prawo do organizacji czterech meczów na Mistrzostwach Europy i pozostawiła po sobie tylko lekkie siniaki.

Nawet fakt, że byliśmy jedynymi z pierwotnych dwunastu narodów-gospodarzy, których straciliśmy, wywołał tylko niewielką niechęć. Ci, którzy czują, że władze źle radzą sobie z kryzysem Covid, mają do dyspozycji mnóstwo innej amunicji.

Jakikolwiek kapitał polityczny ma rząd, nigdy się nie założy, że Polska, Słowacja i Szwecja będą mogły tego lata udekorować Lansdowne Road. W kontekście skrupulatnych planów ponownego otwarcia dla tego kraju, gwarancje wymagane przez UEFA zostałyby docenione przez niewielu spoza dużej polskiej społeczności ekspatriantów i wypożyczonego centralnego kierownictwa IKEA w Ballymun.

Ci, którzy nadal chcieli podjąć decyzję w sprawie rządu, pytali, dlaczego nie możemy podjąć zobowiązań, aby pomieścić tłumy, które kraje takie jak Niemcy, Węgry, Holandia, Hiszpania, Włochy i Rumunia są w stanie zrobić, pomimo niskiej częstości występowania Covid-19. w społeczności od nich wszystkich.

Ignoruje to fakt, że z wyjątkiem Rumunii wszystkie te kraje przygotowują się do przyjęcia swoich drużyn narodowych w dużym turnieju. Jeśli istniały przeszkody, na które można było wskoczyć, niepowodzenie Republiki Irlandii w zakwalifikowaniu się do euro sprawiło, że był to skok nie warty podjęcia, nawet jeśli decyzja spowodowała większą frustrację niż lodowata prędkość ponownego otwarcia Irlandii.

W rzeczywistości Michel Martin czuł na tak solidnym gruncie politycznym, że sam miał huśtawkę UEFA, coś, czego nienawidziłby inny Taoiseach, gdyby nie pozbył się zwykłych podejrzanych z Dáil Éireann.

Zapytany o RTÉ’s Tydzień w polityce Shane Lawlor, który opowiada się za lekkomyślnym i ukochanym pomysłem śledczych na temat decyzji Irlandii o odwróceniu się od partii euro, Martin powiedział, że UEFA „była niesprawna, szczerze mówiąc, nakładając ten warunek na kraje … zmusić obserwatorów przedwcześnie … Nie sądziłem, że to realistyczna sugestia. „

READ  Pita Taufatofua Tonga ujawnia, dlaczego pomija Games; Tłum w Pekinie pozdrawia zakazanego sędziego

Podczas gdy inne kraje chciały powiedzieć UEFA, co chciały usłyszeć, istniał jeszcze jeden ważny powód, dla którego irlandzki rząd uznał, że nie jest to dla nas „ realistyczna ” opcja: Mistrzostwa Europy są na początku kompaktowego sezonu pomiędzy prowincje w GAA. .

Finały Allianz Football League odbędą się w ten sam weekend, a Szwecja gra ze Słowacją na stadionie Aviva. 26 czerwca to sobotnia noc, kiedy Dublin miał być gospodarzem meczu 1/8 finału, prawdopodobnie z udziałem Anglii, w weekend otwarcia Regionalnych Mistrzostw Piłki Nożnej i Rzucania. Wyobraź sobie oburzenie, gdyby liczba kontuzji oznaczała, że ​​wspaniałe mecze GAA były rozgrywane za zamkniętymi drzwiami, podczas gdy władze chybiały przed głównym festiwalem UEFA?

W rzeczywistości to, co powiedział później Martin, ujawniło to, co Taoiseach widzi na palcach jako prawdziwie oświetlone słońcem szczyty odrodzenia sportu dla widzów.

„Chcę być w meczu. Nie ma nic bardziej, niż bycie w klubowym meczu o mistrzostwo latem. Może się to zdarzyć pod koniec lata … ale nie wyprzedzimy się zbytnio zarówno.”

Z przyjemnością Michel Martin marzy o tym, by nie zajmować się VIP-ami UEFA przed światową publicznością telewizyjną, ale osiedlić się u boku proboszcza i sekretarza rady hrabstwa w klubie GAA walczącym zaciekle w cieniu. . Od późnego letniego słońca.

I takie skromne ambicje, które niewiele nas wyprzedzają, mogą być na horyzoncie.

Chociaż może tęsknić za mocną magią klubowych mistrzostw, jest mało prawdopodobne, aby Martin w najbliższym czasie zobaczył siebie na koncercie hiszpańskiego zespołu niezależnego Love of Lesbian. Ale to ich ostatni występ w Barcelonie przed 5000 fanów, szybki test antygenowy, dostarczył największej zachęty do powrotu do grupowych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

W tym tygodniu ogłoszono, że po dwutygodniowej obserwacji wydarzenia testowego w zeszłym miesiącu wśród uczestników znaleziono tylko sześć pozytywnych przypadków Covid-19, wskaźnik zapadalności o połowę niższy niż w szerszej populacji Katalonii, podczas gdy lekarze wierzę, że jest ich co najmniej cztery. Z całej szóstki nie złapali wirusa na imprezie.

READ  Benjamin Butterworth: Djoković to jeden z najniebezpieczniejszych ludzi świata

Szybki test antygenowy jest tani i daje wyniki w mniej niż 15 minut, co pozwala na masową kontrolę osób postronnych. Leinster Rugby zaproponował, że będzie gospodarzem imprezy demonstracyjnej podczas meczu Rainbow Cup w maju, umożliwiając udział 2000 przesłuchanych fanów.

Wcześniej w tym miesiącu zespół ekspertów pod kierownictwem głównego doradcy naukowego rządu, profesora Marka Fergusona, zalecił uruchomienie szybkiego testu antygenowego w celu uzupełnienia innych środków i pomocy w identyfikacji bezobjawowych przypadków w społeczności.

Musimy sobie z tym poradzić, mówi profesor Paddy Malone, specjalista od chorób zakaźnych w szpitalu św. Wincentego w Dublinie i członek grupy ekspertów.

„Wykraczamy poza zakres testowania tego na małą skalę” – powiedział Sunday Independent. „Potrzebujemy teraz programów pilotażowych na dużą skalę, obejmujących różne sektory. Przemysł publiczny domaga się tego. Sektor budowlany, domy opieki i zakłady mięsne. Nadszedł czas, aby działać z tą nową technologią”.

Taka pilność przyniosłaby korzyści klubom sportowym i organizacjom ubiegającym się o zwrot z bramki. Jednak liczba sektorów i branż wyprzedzających sport w rankingu selekcji wyjaśnia, dlaczego marzenia Taoiseacha o oglądaniu pozostają skromne i zdecydowanie przekraczają wymagania UEFA.

Bardziej szczegółowy obraz tego, co może się wydarzyć tego lata, przedstawił sekretarz stanu ds. Sportu Jack Chambers. Przemawiając w poniedziałki Dziś wieczór W Virgin Media One Chambers mówił o perspektywie powrotu fanów na mecze GAA Inter-County Championship i League of Ireland.

„Na całym świecie pojawia się ogromna ilość nauki” – wstępnie przedstawił Chambers, powołując się na efekt szczepień i możliwości testowania antygenów. „I myślę, że będziemy mogli zobaczyć – czy to mecz GAA, czy mecz League of Ireland – chciałbym pomyśleć, że latem będziemy mogli przetestować te wydarzenia.”

Nie bez powodu Irlandia postawi tylko na małe stawki, aby wygrać główną wygraną sportowego lata – i na pewno nie na tyle, aby zaimponować wielkim graczom w UEFA. Ale jeśli inne kraje cieszą się hałasem tłumu, podczas gdy nasze nastawienie pozostaje wyciszone, rząd może spodziewać się więcej siniaków, niż otrzymał z powodu utraty euro.

READ  Michaela Edenfeld została uznana za 2022 Schutt Sports/NFCA Division I Freshman National Top 25 Finalist