Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rząd rozważa priorytetowe traktowanie australijskich sportowców w szczepionkach przeciwko koronawirusowi przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio

Rząd federalny rozważa, czy nadać priorytet australijskim sportowcom i ich personelowi pomocniczemu we wprowadzeniu szczepionki na COVID-19 przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Trwają dyskusje między Australijskim Komitetem Olimpijskim (AOC) a rządem na temat tego, kiedy i jak zaszczepić około 480 sportowców i 500 personelu pomocniczego, którzy mają wziąć udział w igrzyskach w lipcu.

W Japonii trwa obecnie czwarta fala zakażeń COVID-19, z ponad 36 000 przypadków koronawirusa.

Sugestie wysunęli wczoraj wysocy rangą urzędnicy partii rządzącej Gry nadal można anulować.

Minister sportu Richard Kulbeck potwierdził, że rząd federalny rozważa priorytetowe potraktowanie szczepień australijskich sportowców i pracowników.

„Rząd jest w bezpośrednim kontakcie z Afrykańskim Komitetem Olimpijskim w sprawie jego propozycji priorytetowego potraktowania szczepień wszystkich olimpijczyków i personelu pomocniczego” – powiedział ABC.

Wybierz szczepienie

Komitet Igrzysk Olimpijskich zwrócił się również do sportowców i pracowników w wieku poniżej 50 lat o podanie szczepionki Pfizer. Po wydaniu nowej porady lekarskiej w zeszłym tygodniu.

Rzecznik AOC powiedział ABC: „Zdecydowana większość naszej drużyny sportowej ma mniej niż 50 lat, nowe wytyczne rządowe stwierdzają, że Pfizer jest odpowiednią szczepionką dla tej grupy, a przedstawiciele zespołu powyżej 50 roku życia otrzymają AstraZeneca”.

Ceremonia otwarcia Igrzysk w Tokio odbędzie się w piątek 23 lipca – co oznacza, że ​​na przygotowania zawodników pozostało tylko ponad trzy miesiące.

Szczepionka AstraZeneca wymaga 12 tygodni między dawkami, podczas gdy szczepionka Pfizer tylko 21 dni lub trzy tygodnie.

READ  Aktualizacje Wallabies na żywo: Włochy vs Australia we Florencji, wyniki na żywo, statystyki i wyniki

Główny pływak Australii i złoty medalista Keren Perkins poparł apele do sportowców i innych australijskich zawodników o podanie szczepionek Pfizer przed meczami.

Powiedział, że przerwanie czasu i szkolenie powinno być brane pod uwagę w startupie.

„Chcemy mieć pewność, że nasi sportowcy mają najlepszą szansę na cieszenie się i utrzymanie dobrego zdrowia poprzez przygotowanie” – powiedział.

„Tak więc, niezależnie od najlepszej szczepionki, jaką możemy otrzymać, ma najmniej potencjalnych skutków ubocznych i najszybszy cykl dawkowania, chcemy spróbować to osiągnąć”.

Wymaga szybkich decyzji, gdy gry są na horyzoncie

Zgodnie z pierwotnym planem większość sportowców byłaby klasyfikowana jako kwalifikująca się do szczepienia w Fazie 2B – ostatnim drugim etapie rozruchu, przed dziećmi poniżej 16 roku życia.

Wprowadzenie szczepień w Australii jest znacznie opóźnione z powodu nowych podaży i problemów z poradami medycznymi Rząd nie wyznacza już daty, kiedy należy zaszczepić wszystkich ludzi.

Oczekuje się, że Faza 1A i Faza 1B zostaną zakończone dopiero w połowie roku, w związku z czym firma AOC zwróciła się o weryfikację ratingu.

W oświadczeniu rzecznik AOC starał się wyjaśnić, dlaczego sportowcy i personel pomocniczy otrzymują szczepionkę przed innymi w grupach o wyższym priorytecie.

Powiedzieli: „Australijska drużyna olimpijska w ciągu najbliższych trzech miesięcy wyjedzie za granicę”.

„Nasze rozmowy z rządem dotyczą tego, jak włączyć ten wymóg do działań rządu, biorąc pod uwagę zagrożenia dla zdrowia i dobrego samopoczucia sportowców.

„Uważamy, że w interesie australijskich sportowców jest bezpieczne dotarcie do Tokio i bezpieczny powrót [and] Szczepienia są ważnym elementem tych ambicji ”.

„Chcemy Australii na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, czy nie?”

Każdy urzędnik rządu Australii rozmieszczony za granicą, taki jak dyplomaci i personel wojskowy, kwalifikuje się teraz do szczepienia.

Po drugiej stronie rowu Nowa Zelandia pozwoliła swoim sportowcom skoczyć z listy oczekujących, ponieważ ich podróż jest uważana za „o znaczeniu krajowym”.

READ  Dyskusja na temat zakazu rozpoczęcia meczu, wstrząśnienia mózgu, James Graham kontra Dean Ritchie, Moses Sule, Dragons vs. Roosters

Pan Perkins powiedział, że szczepienia zapewnią sportowcom i personelowi pomocniczemu bezpieczeństwo.

„Chciałbym zadać całemu społeczeństwu pytanie, co uważamy za priorytet i szansę, która skłania nas do podjęcia decyzji w tej sprawie?” Powiedział.

Uroczysty kocioł został zapalony pierwszego dnia sztafety z pochodnią
Przygotowania Tokio do igrzysk olimpijskich były w chaosie z powodu pandemii COVID-19.(

AP: Kim Kyung-Hoon / Pool, plik obrazu

)

Pan Perkins powiedział, że Igrzyska Olimpijskie nie ograniczały się tylko do sportowców, ale były wydarzeniem, które przyniosłoby radość milionom ludzi.

„Dla wielu z nas, którzy zostali negatywnie dotknięci pandemią, to naprawdę daje nam wszystkim możliwość przypomnienia sobie niektórych wspaniałych rzeczy, które wydarzyły się przed pandemią” – powiedział.

„Jeśli szczepionka stanie się czynnikiem ograniczającym frekwencję, to jest to wybór. Chcemy Australii na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, czy nie?”

Pan Perkins argumentował, że priorytetowe traktowanie sportowców i ich personelu pomocniczego nie doprowadziłoby do znacznego opóźnienia we wdrażaniu dla tych, którzy byliby kandydatami na liście oczekujących.

„Z perspektywy ogólnego wpływu i skali nie wydaje się być szczególnie wiarygodnym argumentem wskazującym, że cała społeczność będzie miała duży wpływ na tę szansę” – powiedział.

Pewne szczepienia AOC zostaną zakończone przed ceremonią otwarcia

Rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie szczepienia australijskiej drużyny olimpijskiej, ale wiceprezes Australijskiego Komitetu Olimpijskiego Ian Chesterman powiedział, że jest przekonany, że obie dawki zostaną podane drużynie przed rozpoczęciem igrzysk.

„Wiemy, że rząd zobowiązał się do tego dla australijskiej drużyny” – powiedział w środę.

„Wysyłamy australijską drużynę na igrzyska olimpijskie, a potem sprowadzamy australijską drużynę do domu i jest wyraźnie w interesie australijskiej populacji, aby nasi sportowcy przyjeżdżali tutaj odporni”.

Olimpijczycy Edward Vernon i Jess Fox stoją po obu stronach znaku 100 przed Sydney Harbour.
Na Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostało mniej niż 100 dni, więc kończy się czas na zaszczepienie wszystkich sportowców.(

Zdjęcie AP: Mark Baker

)

Pan Kolbeck powiedział, że propozycja jest rozpatrywana i rząd nadal koncentruje się na fazach 1A i 1B.

„Zapewnienie, że zagrożeni Australijczycy zostaną zaszczepieni przeciwko COVID-19, pozostaje priorytetem dla rządu Morrisona” – powiedział Colbec.

Minister zdrowia Greg Hunt wskazał w zeszłym miesiącu, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) może dostarczyć szczepionki, ale Australijski Komitet Olimpijski powiedział, że nie jest to już możliwe.

„To jest coś, czemu się przyjrzeliśmy, ale żadna ze szczepionek dostępnych w ramach inicjatywy MKOl nie została zatwierdzona przez Administrację ds. Towarów Terapeutycznych w Australii, więc nie jest to opcja dla naszych sportowców” – powiedział rzecznik Australijskiego Komitetu Olimpijskiego.