Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sąd stwierdził, że próba odzyskania pieniędzy Melissy Kadek przez ASIC była skomplikowana z powodu jej nieznanego losu

Sąd dowiedział się, że zaginione dobra Melissy Cadek i luksusowe rzeczy nie powinny być sprzedawane w celu spłacenia pieniędzy, które rzekomo ukradła, dopóki sędzia śledczy nie ogłosi jej śmierci.

Pani Kadick, która zniknęła ze swojego domu we wschodnim Sydney w listopadzie po tym, jak w ciągu ośmiu lat odebrała inwestorom 30,2 miliona dolarów, została uznana za zmarłą po tym, jak jedną z jej stóp wyrzuciło na plażę w Nowej Południowej Walii.

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji wszczęła postępowanie w sądzie federalnym, aby odzyskać jak najwięcej gotówki dla 72 klientów, których rzekomo zabrała podszywając się pod doradcę finansowego.

ASIC twierdzi, że wykorzystał swoją firmę Maliver jako przykrywkę dla swojego ogromnego programu Ponzi w latach 2012-2020, wydając pieniądze inwestorów na wystawny styl życia.

Cadek nie ma przedstawiciela prawnego, ale adwokat Nicholas Bender powiedział w środę, że ASIC wydaje się prowadzić sprawę tak, jakby była żywa.

„Zakładając, że (Pani Kadek) faktycznie nie żyje, to wyniknie z tego faktu, nie powinno być w ogóle żadnych działań przeciwko niej, ponieważ nie jest już normalną postacią” – powiedział.

Pan Bender zażądał nakazu zabraniającego strażnikom „sprzedawania jakiejkolwiek części jej własności”, dopóki nie zostanie stwierdzone, że nie żyje.

ASIC chce, aby odbiorcy zostali przypisani do osobistych aktywów pani Kadec – w tym Dover Heights Mansion – i Maliver, a powstałe fundusze zostaną przekazane inwestorom.

Ale Bender powiedział, że zamiast tego powinni zostać wyznaczeni likwidatorzy do przeglądu i zbadania finansów Malivera, podczas gdy strony czekają na wynik dochodzenia wieńcowego.

„Może to prowadzić do skutecznego sposobu zwrotu środków inwestorom” – powiedział.

Chociaż większość tych pieniędzy jest rzekomo „zainwestowana” w jej firmę Maliver, ASIC twierdzi, że pani Kadec nie może uciec od odpowiedzialności, ponieważ biznes usług finansowych był tylko przykrywką.

Ale sąd dowiedział się, że wartość majątku związanego z panią Kadik może być nawet o 23,7 miliona dolarów mniejsza niż to, co miała w kieszeni.

Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że zniknięcie 49-latki w listopadzie oznacza, że ​​nie może przejść przez postępowanie upadłościowe, powiedział adwokat ASIC Farid Assaf.

Assaf powiedział, że nawet jeśli uważa się, że nie żyje, powiernik nie może interweniować w celu podzielenia jej majątku, ponieważ prawo wymaga, aby data śmierci oznaczała początek okresu upadłości.

We wtorek Assaf powiedział, że pani Kadek wykorzystała swoją „pozorną” firmę Maliver jako przykrywkę dla swojego wyrafinowanego oszustwa i prowadziła dokładne rejestry swoich transakcji.

Nielicencjonowany doradca finansowy rzekomo oferował „pułapki bogactwa” – w tym samochody, wyszukane ubrania i drogie domy – aby nakłonić swoje ofiary do przekazania ciężko zarobionych pieniędzy.

Assaf powiedział, że zamiast zainwestować pieniądze zgodnie z obietnicą, pani Kadek przelała miliony na swoje własne liczne konta bankowe i wykorzystała je do utrzymania drogiego stylu życia.

„Nasz raport mówi, że pani Kadek rzekomo utworzyła Maliver i użyła go jako środka do popełnienia bardzo wyrafinowanego oszustwa” – powiedział w środę Assaf.

Został użyty do ukrycia oszukańczego planu Ponziego, którego była mózgiem.

Krótko mówiąc, propozycja jest taka, że ​​pani Kadec nie może uciec od odpowiedzialności po prostu ingerując w tożsamość korporacyjną.

Jedna z jej najstarszych przyjaciółek, którą zna od przedszkola, była wśród nieumyślnych „inwestorów”, mówi ASIC, że zdradziła w ciągu ośmiu lat.

Sąd dowiedział się, że inny przyjaciel z dzieciństwa dał pani Kadeck ponad 1,3 miliona dolarów na sfinansowanie jego emerytury, ale nie otrzymał ani jednego centa zwróconego.

READ  Cena Shiba Inu zmierza do ożywienia, ale wzrost jest ograniczony wieloma przeszkodami, które są przed nami

Cadek zniknęła ze swojego domu w Dover Heights 12 listopada, zaledwie kilka godzin po tym, jak australijska policja federalna dokonała nalotu na wielomilionową posiadłość.

Tylko jej rozkładająca się stopa, odkryta w lutym w butach do biegania na Burunda Beach na południowym wybrzeżu Nowej Południowej Walii, została odnaleziona.

Assaf powiedział, że nawet po sprzedaży połączonych aktywów w imieniu pani Cadek i Malever, kwota, którą można odzyskać, wyniesie 15 do 23,7 milionów dolarów mniej niż 30 milionów dolarów, które ukradła.

Sąd dowiedział się, że istnieją dowody na to, że pani Cadek wykorzystała pieniądze inwestorów na zakup audi, mercedesa, markowych ubrań i biżuterii oraz na spłatę hipotek na swoich nieruchomościach w Dover Heights i Edgecliff.

Rozprawa będzie kontynuowana w czwartek.