Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski rząd otwiera w Kenii centrum szkolenia ratowniczo-gaśniczego za 20 mln szekli

Wiceminister spraw zagranicznych Polski ds. rozwoju i współpracy gospodarczej dla Afryki i Bliskiego Wschodu Paweł Jabłoński podczas otwarcia centrum szkolenia ratowniczo-gaśniczego na Bazarze Indyjskim w Kiambu. [Fidelis Kabunyi, Standard]

Po oficjalnym otwarciu pierwszej w historii placówki szkoleniowej finansowanej przez polski rząd, strażacy w kraju oddali strzał w ramię.

Centrum szkolenia strażackiego i ratowniczego Sh20 Million zostało oficjalnie otwarte wczoraj z pierwszym akredytowanym przez TVETA programem nauczania przeciwpożarowego.

Przemawiając podczas zwiedzania obiektu na Bazarze Indyjskim w Kiambu, wiceminister spraw zagranicznych ds. rozwoju i współpracy gospodarczej dla Afryki i Bliskiego Wschodu Paweł Jabłoński z ambasadorem RP w Kenii Jackiem Bazańskim powiedział, że centrum szkoleniowe zapewni wysokiej jakości profesjonalizm. usługi edukacyjne i certyfikacyjne dla strażaków z całego świata.

Według Jabłońskiego, partnerstwo jest nadzorowane przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, które za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP współpracuje z samorządem wojewódzkim.

Polscy instruktorzy przeszkolili już ponad 600 kenijskich strażaków i świadczyli usługi strażackie w ponad 30 prowincjach. Polski rząd przekazał także swoim jednostkom profesjonalny sprzęt i sprzęt ochrony osobistej. .

Szef Związku Straży Pożarnej, Samuel Kahora, powiedział, że bojownicy są szkoleni przy użyciu najnowszych technologii w misjach przeciwpożarowych i ratowniczych, gdy takie incydenty mają miejsce.

„Wcześniej nie mieliśmy ratownictwa linowego, ale teraz mamy takie umiejętności, przynajmniej w 30 hrabstwach” – dodał.

Gubernator Kiambu, James Nyoro, powiedział, że jest bardzo dumny z partnerstwa, dzięki któremu prowincja będzie nadal budować potencjał i wzmacniać zespoły zarządzania katastrofami i pożarami poprzez szkolenia prowadzone przez polski rząd.

„Jestem dumny z naszych 80 absolwentów, że jesteśmy teraz w pełni przygotowani na wypadek katastrofy, a mój rząd będzie nadal współpracować z polskim rządem, aby wyposażyć zespół ratowniczy w większe umiejętności radzenia sobie z katastrofami” – powiedział gubernator Nioru .

Kahora powiedział, że okręgi sprowadzały wozy strażackie kosztem 60m, ale dzięki współpracy z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), CFOA Kenya opracowała prototyp (Isuzu) wozu strażackiego, który był produkowany w Kenii dla Kenii na całkowity koszt Sh15m.

„Zapraszamy inne prowincje, aby przyjechały i kupiły produkowane lokalnie wozy strażackie, ponieważ kosztują cztery razy mniej niż importowane wozy strażackie i zostały dostosowane do pojazdu strażackiego, który jest łatwy w utrzymaniu i zwrotny na naszym trudnym terenie” – powiedział Cahora.

[email protected]

READ  Polska grupa LUG otwiera oddział w Laayoune