Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sally Mołdawianka 1930-2023 |  Wiadomości, sport, praca

Sally Mołdawianka 1930-2023 | Wiadomości, sport, praca

POLSKA – Sally Jane Moldovan, lat 93, zmarła spokojnie we wtorek, 25 lipca 2023 r., w Domu Hospicyjnym w Polsce.

Urodziła się 15 maja 1930 roku w Youngstown jako córka zmarłego Roberta i Margaret Martindale Brown. Uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie żywienia na Ohio Wesleyan University.

Sally była bardzo aktywną członkinią kościołów, do których należała podczas swojego życia, ostatnio w kościele episkopalnym św. Jakuba. Należała do Kobiet Kościoła Episkopalnego (ECW) i Córek Rewolucji Amerykańskiej (DAR). Ona również poświęciła swój czas harcerkom. Na przestrzeni lat miała wiele hobby, przodując w szyciu, zarówno w szyciu odzieży, jak i pikowaniu. Lubiłem też eksperymentować z gotowaniem i różnymi mediami artystycznymi.

Zostawiła, by pielęgnować swoją pamięć, ukochanego męża Harry’ego Moldovana, którego poślubiła 17 stycznia 1953 r.; Ma Catherine Ann Moldova z Polski i Marka Moldova z Kantonu; jej wnuki, Molly (Daniel) Hagel, Mark Travis (Giselle) Moldova i Mindy (Logan) Schmidt; i jej wnuki, Leo, Winifred „Kubuś”, Kaysen i Jackson.

Oprócz rodziców śmierć poprzedziły ją dwie siostry, Margaret Webb i Bonnie Anderson. i synowa Cindy Moldovan.

Godzina konwokacji odbędzie się w sobotę 19 sierpnia 2023 r. w godzinach 10-11 rano w kościele episkopalnym św. Jakuba, a bezpośrednio po niej o godzinie 11 rano zostanie odprawiona Msza pogrzebowa, celebrowana przez Matkę Maureen Major. Po nabożeństwie zostanie pochowana w kolumbarium kościoła.

Rodzina prosi o datki materialne na Hospicjum Doliny, 979 Tibbetts Wick Road, Girard, OH 44420, ku jej pamięci.

Rodzina pragnie również złożyć specjalne podziękowania personelowi Domu Hospicjum za troskliwą opiekę nad Sally w potrzebie.

Przygotowania powierzono firmie Davis Baker Funeral Home w Boardman. Odwiedź stronę www.beckerobits.com, aby złożyć kondolencje rodzinie.

(specjalne zawiadomienie)