Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Publiczność telewizyjna Matildów na finałach mistrzostw świata będzie prawdopodobnie największa od czasu biegu Cathy Freeman |  Mistrzostwa Świata Kobiet 2023

Publiczność telewizyjna Matildów na finałach mistrzostw świata będzie prawdopodobnie największa od czasu biegu Cathy Freeman | Mistrzostwa Świata Kobiet 2023

Epickie zwycięstwo Matildów w rzutach karnych nad Francją w sobotę było największym wydarzeniem sportowym transmitowanym przez telewizję od co najmniej dekady, z szacowaną średnią australijską publicznością na mecz na poziomie 4,17 miliona.

Według wstępnych danych OzTAM, kara za zwycięstwo 7-6 dotarła do ponad 7,2 mln osób za pośrednictwem Channel 7 i serwisu streamingowego 7plus. Liczby sprawiły, że był to najlepszy program telewizyjny roku, przewyższając 16-rundowe zwycięstwo nad Danią w poniedziałek.

Louis Martin, szef Seven’s Sports Network, powiedział, że turniej „połączył Australię w sposób, jakiego nie widzieliśmy od lat”.

Oceny skłoniły dyrektorów telewizyjnych do odkurzenia podręczników historii, aby wymyślić rangę Matildas na listach wszechczasów.

Ponad osiem milionów ludzi oglądało złoty medal Cathy Freeman w biegu na 400 m na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 r. Od tego czasu osiągnięcia Pata Raftera i Lleytona Hewitta na Wimbledonie, a także finał Pucharu Świata w rugby mężczyzn w 2003 r. ponad cztery miliony.

Dane dotyczące oglądalności i występy w transmisjach na żywo utrudniają historyczne porównania, ale frekwencja na sobotnim meczu Matildas była prawdopodobnie najwyższa od czasu biegu Freemana.

Liczby drużyn Matildas przekroczyły każdy Wielki Finał NRL i każdy mecz State of Origin od co najmniej 2016 roku.

Tłumy wybuchają, gdy Matildas wygrywa niesamowitą serię rzutów karnych przeciwko Francji na Mistrzostwach Świata – WIDEO

Oprócz 4 milionów widzów na Channel 7, setki tysięcy widzów prawdopodobnie oglądało na Optus Sport.

Dyrektor ds. treści Optus, Clive Dickens, powiedział, że jego firma opublikowała dane dotyczące oglądalności tylko najwyżej ocenianego meczu wszechczasów, finału piłki nożnej UEFA Euro 2020. „To był milion gospodarstw domowych w Optus Sport” – powiedział. „Zrobiliśmy to, ponieważ było to największe wydarzenie transmitowane kiedykolwiek w historii australijskiego Internetu”.

Serwis streamingowy poinformował w niedzielę, że mecz Matildas z Francją był trzecim najwyższym wynikiem wszechczasów, po finale Euro 2020 między Anglią a Włochami i przed finałem Anglii z Danią.

Pomiń promowanie poprzednich biuletynów

W sobotnią noc setki tysięcy oglądały mecz w miejscach na żywo, na stadionach i w 783 barach w całym kraju, co również nie zostało uwzględnione w ocenach telewizyjnych.

Dickens powiedział, że wysoki poziom zainteresowania świadczy o rosnącym wsparciu dla sportu kobiet.

„To ogromne, ponieważ osobowości i historie sportowców pobudzają wyobraźnię tego, co nazywam Nową Australią, młodszego, bardziej zróżnicowanego pokolenia”.

Optus poinformował w niedzielę, że doświadczył największego odcinka w historii od czterech tygodni, zainspirowany Mistrzostwami Świata Kobiet i pierwszą rundą Premier League w ten weekend.

472 000 widzów na 7plus sprawiło, że gra stała się największym wydarzeniem w historii serwisu streamingowego Channel 7.

READ  Sydney Swans vs Carlton Blues, problemy z kopaniem bramki, niecelność, Harry McKay, Charlie Curnow