Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Salt Lake”: Obejrzyj zwiastun filmu Toronto „Pożądanie życia po życiu”

„Salt Lake”: Obejrzyj zwiastun filmu Toronto „Pożądanie życia po życiu”

Ujawniono pierwszy zwiastun obsady Salt Lake z Toronto, eksploracji przez Cassię Rosanik późniejszego pragnienia życia i wyzwolenia.

W filmie 64-letnia Helena ogłosiła zamiar przeżywania doświadczeń seksualnych z innymi mężczyznami – co zaszokowało jej 40-letniego męża. Aktorzy m.in. Katarzyna Potot, Krzysztof Stilmazek, Adam Ferenci, Dorota Kulak, Dagmara Krasowska, Judita Paradzyńska i Jacek Bonidzek.

Film zostanie pokazany w Toronto w ramach branżowych wyborów – 10 tytułów wybranych przez programistów festiwalowych pod kątem ich potencjalnej sprzedaży. Wyprodukowała go warszawska firma Manyana, a współproducentem Common Ground Pictures of Göteborg w Szwecji, partnerem „United States of Love”, który zdobył Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie w 2016 roku. Projekt został zaprezentowany na targach Berlinale 2020 -rynku produkcji, wyróżniona „Kreatywną Europą” – Grantem Rozwojowym MEDIA oraz Wsparcie Produkcji PISF. Film „Słone Jezioro” ukaże się w Polsce wiosną 2023 roku.

Debiut Rosłańca to „Mall Girls”, którego premiera odbyła się w Toronto, a reżyserka wyreżyserowała „Baby Blues”, który zakwitł w Toronto i zdobył nagrodę w Berlinie oraz „Devil’s Dance” pokazywany na SXSW.

„Bohaterowie mojego filmu są po sześćdziesiątce, bo dla nich ważniejsze jest oszustwo” – mówi Rosanik w notatce reżysera. „Mają dużo do stracenia, ale mniej czasu do zyskania. Film o zdradzie i lojalności. Piękno i brzydota. Młodość i starość. Wspaniale jest zobaczyć, jak zmienia się koncepcja starzenia się.”

Starsi ludzie nie są już niewidzialni, ale przestajemy też udawać, że nie ma wieku. Chirurgia plastyczna już nie wystarcza na 35 lat, ale wiek nie jest już przeszkodą. Piękno nie ma wieku. Świat mody już to wie. Czasopisma szukają nowych twarzy, ale nowe znaczy stare, ponieważ młodość to stare wiadomości”, dodaje Rosanik, która cytuje brytyjską projektantkę Vivienne Westwood jako „powód, dla którego nie mogę się doczekać starości”.

READ  Cztery filmy dla miłośników wolności

Obejrzyj zwiastun tutaj: