Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sean Murphy mówi, że amatorzy nie powinni być dopuszczani do profesjonalnych turniejów snookera

Zawodowy gracz w snookera Sean Murphy mówi, że „niesprawiedliwe” jest zezwalanie amatorom na udział w profesjonalnych turniejach po ich odejściu z mistrzostw Wielkiej Brytanii do 19-latka.

Murphy, który zdobył mistrzostwo Wielkiej Brytanii w 2008 roku, przegrał z chińskim amatorem Si Jiahui 6-5 w meczu rundy otwarcia w Yorku w Anglii.

Mistrzostwa Wielkiej Brytanii to jeden z trzech głównych turniejów snookera, a Murphy opłakuje swoją porażkę z BBC 5 Live po wcześniejszym odejściu.

„Będę wyglądać jak zrzędliwy staruszek, ale ten gość nie powinien być w turnieju” – powiedział.

„To niesprawiedliwe. To nie w porządku”.

Seae był zawodowcem w ostatnich dwóch sezonach snookera, ale odpadł na rundę główną pod koniec sezonu 2020-2021, który zakończył się w maju.

Został dodany jako dzika karta na tegoroczne mistrzostwa Wielkiej Brytanii i powszechnie oczekiwano, że pokona Murphy, byłego mistrza świata.

Jednak jego niespodziewane zwycięstwo zaprowadziło go do finału 64, a Murphy powiedział, że czuł się „nieuchwytny”, ponieważ zwycięstwo nie było tak ważne dla jego przeciwnika.

„Nie wiem, dlaczego jako sport pozwalamy amatorom rywalizować w profesjonalnych turniejach. To jest nasze źródło utrzymania. To jest nasze źródło utrzymania” – powiedział.

„Pozostałych 127 biegaczy i dżokejów w turnieju to także ich źródło utrzymania.

„Moim zdaniem błędem jest podchodzić do kogoś, kto nie bawi się z taką samą presją i lękami jak ja.

See prowadził najlepszy w rozgrywkach 11 ramek 5-1, zanim Murphy sprowadził go z powrotem, aby rozstrzygnąć mecz.

Murphy miał szansę na wygranie breakoutu, ale chybiony strzał na niebieską piłkę pod koniec meczu pozwolił Sea’owi wrócić do stołu i wygrać mecz.

To największe zwycięstwo w krótkiej karierze Sy, a jego najlepszy wynik w profesjonalnym turnieju miał miejsce podczas English Open 2019, kiedy dotarł do 16. rundy.

Nie odbieram go, kiedy był młody. „Zasłużył na zwycięstwo” – powiedział Murphy.

„Odkąd zostałem zawodowcem w wieku 15 lat, mam prawo nazywać się profesjonalnym graczem w snookera. On nie. Nie powinno to być na stole”.

Australijczyk Neil Robertson, obrońca tytułu, zagra 32-letniego Anglika Johna Astleya w meczu pierwszej rundy w czwartek.

READ  Dramatyczne wideo z pokładu zderzenia USA-Japonia na SailGP Bermuda