Sep Korda eliminuje Daniila Miedwiediewa z turnieju

Sebastian Korda pokonał dwukrotnego numer dwa Daniila Miedwiediewa 7-6(7), 6-3, 7-6(4) w trzeciej rundzie Australian Open w piątek wieczorem, ostatni z serii zwycięstw młodych Amerykanów przeciwko szczyt. Gracze w Melbourne Park.

Korda, syn Petera Kordy, mistrza Australian Open z 1998 roku, ma 22 lata i jest rozstawiony z 29.

Wyrównał swój najlepszy występ w jakimkolwiek turnieju Wielkiego Szlema, docierając do 1/8 finału.

Aktualizacje na żywo: Najważniejsze wydarzenia piątego dnia Australian Open 2023

Miedwiediew, rozstawiony z numerem 7, wygrał US Open dwa lata temu i dotarł do finału w Australii w 2021 roku, kiedy przegrał z Novakiem Djokoviciem, oraz w 2022 roku, kiedy przegrał z Rafaelem Nadalem po dwóch setach.

Wynik ten jest następstwem dwóch kolejnych zwycięstw, które zwróciły uwagę graczy ze Stanów Zjednoczonych, których zawodnicy ostatni raz zdobyli tytuł Wielkiego Szlema 20 lat temu. W środę Mackenzie McDonald pokonał czołowego rozstawionego Nadala. W czwartek Jenson Broxby pokonał drugiego rozstawionego Caspera Rudda. Teraz kolej Kordy na dodanie jego nazwiska do listy.

Tej nocy na Rod Laver Arena to Korda dyktował najwięcej punktów, strzelał tam, gdzie chciał, pędził do przodu z mocą i potężną piłką. Czasami nawet rzucał strzałem, na wszelki wypadek.

„W pewnym sensie wiedziałem, co muszę zrobić. Trzymałem się tego, nawet gdy wznosiłem się i opadałem z emocjami” – powiedział Korda.

Jak opisałby ten plan gry?

– Po prostu idź – powiedział, śmiejąc się.

Korda zebrał prawie dwa razy więcej zwycięzców niż Miedwiediew, 50-28, i choć było wiele niewymuszonych błędów z jego rakiety, nie zaszkodziło to Amerykaninowi.

Korda objął prowadzenie w każdym z pierwszych trzech setów, za każdym razem przełamując Miedwiediewa w swoim pierwszym meczu serwu.

Oglądaj Australian Open na żywo i za darmo w Nine Network: Channel 9, 9Gem i 9 teraz.

Gdy mecz trwał nawet dwie i pół godziny dłużej, Korda prowadziła w trzecim secie 4:3, 40:15. Bardzo blisko prowadzenia, do zwycięstwa brakuje pięciu punktów.

Oto, kiedy Korda się potknął.

Po tym, jak Miedwiediew zdobył 40-30 zwycięskim forhendem, Korda miał szansę uderzyć pozornie prostym wolejem, aby przejąć grę. Długo jednak tęsknił za podaniem piłki. W następnym punkcie uderzył forhendem z linii bazowej, co było jego szóstym niezamierzonym faulem tego skrzydłowego seta – o sześć więcej niż Miedwiediew w tym momencie. Następnie bokserski bekhend dopełnił pakowane w prezenty przerwy, a po jednej miłości Miedwiediew zgromadził osiem punktów z rzędu i awansował 5-4.

To, co wydawało się punktem zwrotnym, okazało się tylko przebłyskiem.

Korda prowadził 6:1 w końcowym dogrywce i chociaż ponownie musiał się uspokoić po kilku straconych szansach, tym razem zakończył mecz zwycięskim forhendem.

Aby otrzymywać codzienną dawkę najświeższych wiadomości i ekskluzywnych treści z szerokiego świata sportu, zapisz się do naszego newslettera, klikając tutaj!

READ  Mistrzostwa Europy w Koszykówce 2022: Luka Doncic z Dallas Mavs może awansować do półfinału dzięki zwycięstwu nad Polską.