Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Shineah Goody podpisuje kontrakt z Port Adelaide

Shineah Goody podpisuje kontrakt z Port Adelaide

Imię i nazwisko: Shene Goudi
Klub(y): Woodvale-West Torrens/Henley
Pozycja: pomocnik
Data urodzenia: 8 listopada 2005
Wzrost: 162 cm

PORT ADELAIDE pozyskało podpis pomocnika Shineah Goody w ramach okresu przed podpisaniem kontraktu na ścieżkę talentów U18.

Zespoły uwzględnione w najnowszej fali ekspansji NAB AFLW – Port Adelaide, Sydney, Hawthorn i Essendon – mają możliwość wstępnej rejestracji maksymalnie trzech graczy, którzy przeszli przez Akademię Next Generation dla każdego klubu, przed Draftem NAB AFLW w Grudzień.

Pochodzący z Edithburgh na półwyspie Yorke Jeudi wdarł się na scenę SANFLW już w wieku 15 lat i stał się jednym z najbardziej kompletnych graczy sezonu 2023.

Goody został uznany za zawodnika ogólnoaustralijskiego po mistrzostwach krajowych do lat 18 w latach 2022 i 2023, a w zeszłym roku Goody został również wybrany graczem turnieju.

Shene Jeudy pozuje po otrzymaniu od Daisy Pearce medalu dla najcenniejszego zawodnika turnieju. Obraz: obrazy AFL.

W sezonie 2023 SANFLW w Woodville-West Torrens 18-latka notowała średnio pięć odbiorów, cztery oceny i 16,9 zbiórek przy 82% skuteczności, co ostatecznie zapewniło jej najlepszy i najuczciwszy gong w klubie.

Wykazując się wyjątkowym posługiwaniem się piłką i dobrą sportową postawą, talent ofensywny i defensywny Goody sprawi, że będzie można ją oglądać na poziomie AFLW.

Goody był jednym z czterech zawodników Next Generation Academy zaproszonych w tym roku na treningi z drużyną AFLW z Port Adelaide, dołączając do Lauren Young i Molly Brooksby jako trzeci i ostatni zawodnik, który podpisał kontrakt w okresie poprzedzającym podpisanie kontraktu.

Nowi gracze Port Adelaide (LR) Molly Brooksby, Shene Goudie i Lauren Young wraz z Eileen Greig.

Naomi Maidment, menedżerka ds. wpisu do Port Adelaide, powiedziała:
„Shineah należy do tych niepozornych typów ze względu na swój wzrost, ale jest naprawdę niebezpieczna w środku pola. Wygrała wiele meczów w piłkę nożną i może wywrzeć natychmiastowy wpływ na poziom AFLW. Jest bardzo silna, wysportowana, potrafi grać dobrze dużo gra i jest dobrą zawodniczką. W kraju i za granicą. Naprawdę konkurencyjna i ma wiele atrybutów z Port Adelaide. W tym roku była najlepszym i najuczciwszym zwycięzcą drużyny Eagles oraz drugiej drużyny Australijczyków U18. Zdecydowanie najlepszy pomocnik w tegorocznej grupie draftu.

READ  Joe Engels został związany przez swoich kolegów z drużyny po kłótni w środkowej fazie gry z Jake'em Lymanem

Ambasador talentów AFL, Kevin Sheehan, powiedział:
„Elegancki pomocnik, który gra jednym dotknięciem poniżej kolan i jest wyjątkowo kreatywny w użyciu rąk i nóg. Płodny zdobywca piłki, oddając średnio 24,3 strzałów (12,7 w grze) z elitarną skutecznością na poziomie 78% z 5,7 przebiciami (w ostatnich mistrzostwach kraju U18 ).Był wicemistrzem najlepszych i najbardziej sprawiedliwych zawodów turnieju, a w zeszłym roku zdobył tę nagrodę jako zdobywca ostatniego miejsca w turnieju. Obecnie jest zawodnikiem australijskiej drużyny do lat 18, z rzędu.