Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Moneta Pucharu Świata w krykieta rzuca kamieniami w stronę gospodarzy w Indiach po zwycięstwie Nowej Zelandii

Moneta Pucharu Świata w krykieta rzuca kamieniami w stronę gospodarzy w Indiach po zwycięstwie Nowej Zelandii

Szał bez porażki Indii podczas Pucharu Świata na własnym terenie wywołał zdziwienie, gdy była gwiazda Pakistanu twierdziła, że ​​odkryła spisek.

Regularnie pojawiają się twierdzenia, że ​​Indie są gotowe sięgnąć po mistrzostwo na własnym terenie, po tym jak z łatwością wygrały wszystkie 10 meczów.

Oglądaj na żywo każdy mecz Pucharu Świata w krykiecie mężczyzn ICC bez przerw na reklamy podczas gry w Kayo Sports. Dołącz do Kayo już teraz i natychmiast rozpocznij transmisję>

Podczas gdy eksperci krykieta byli wściekli, gdy ujawniono, że boisko na półfinałowy mecz Indii ODI przeciwko Nowej Zelandii zostało starannie wybrane i skonstruowane tak, aby pasowało do kraju gospodarza, inny dramat wybuchł, gdy pakistański szybki melonik Sikandar Bakht z 26 testami i 27 ODI został wychowany. Nowa fabuła.

Twierdził, że indyjski kapitan Rohit Sharma celowo rzucił monetą w sposób odbiegający od rzutu, co oznaczało, że kapitan drużyny przeciwnej nie mógł sam zobaczyć wyniku rzutu.

Podczas środowego meczu kapitan Nowej Zelandii Kane Williamson uwierzył sędziemu meczowemu w sprawie rzutu, gdy moneta zatrzymała się kilka metrów dalej.

Pozwoliłoby to sędziemu meczowemu po prostu powiedzieć, że piłka wylądowała w jakim kierunku byłoby to bardziej korzystne dla Indii.

Dzieje się tak pomimo tego, że Sharma wygrał pięć strzałów i przegrał pięć strzałów podczas zawodów.

„Czy mogę przedstawić ci teorię spiskową?” – powiedział Bakht w Geo News. „W momencie rzucania Rohit Sharma rzucił monetę poza zasięg dowolnego kapitana rywala. W związku z tym kapitan rywala nie może iść i sprawdzić sprawdzenia” – powiedział.

Bakht podwoił skuteczność

Jednak spisek został obalony przez jego rodaków, a Wasim Akram i Moin Khan zniszczyli komentarze.

Mówi w programie sportowym oddziałAkram powiedział: „Kto decyduje, gdzie waluta powinna wylądować? „To tylko w ramach opieki, a monety mogą pójść wszędzie – wstyd mi”.

READ  Ange Postecoglou Celtic performance, Adam Peacock column, Celtic v Rangers start time, jak oglądać, derby Old Firm

Khan, który również brał udział w programie, dodał: „To nieprawda, myślę, że się myli. On po prostu robi zamieszanie, to wszystko, nic więcej. Ponieważ każdy lider ma inny sposób rzucania monetą, nie ma w tym nic złego.

To tylko najnowsza teoria spiskowa wyjaśniająca, dlaczego drużyna ODI nr 1 na świecie, w skład której wchodzi trzech z pięciu najlepszych odbijających i meloników grających na własnym boisku w turnieju, pozostaje niepokonana.

Nastąpiło to po zarzutach, jakoby ICC i BCCI zmieniały piłki podczas meczu, próbując wyjaśnić, dlaczego indyjscy melonicy osiągali większy swing.

Były krykiecista pakistański Hassan Raza powiedział w ABN News: „Sposób, w jaki Siraj i Shami wymachiwali piłką, wyglądało na to, że ICC lub BCCI podawały im różne, podejrzane piłki w drugiej rundzie. Piłka powinna zostać sprawdzona. Tam jest może to być boisko.” Dodatkowa farba poprawiająca zamach.

Raza zarzucił również, że Indie manipulowały recenzjami DRS.

Akram również odpowiedział na te zarzuty, mówiąc: „Czytałem o tym przez ostatnie dwa dni. Chcę mieć to samo, co oni mają… to brzmi zabawnie.

Wyjaśnił, że piłki drużyna wybierała z pudełka zawierającego 12 piłek po rzuceniu ich przed czterech sędziów i sędziego meczowego, natomiast resztę piłek przekazywano drużynie przeciwnej, która wybierała swoje piłki. .

Miał też prosty powód, dla którego indyjskim melonikom udało się osiągnąć sukces.

„W ciągu ostatnich trzech-czterech dni w naszym kraju dominował argument, że nie ma innego melonika, który byłby w stanie zamachnąć piłką” – powiedział Akram. „Pomyśl też, może ci gracze nauczyli się czegoś więcej, może teraz są lepsi. Może powinniśmy ich docenić”.

Indyjska gwiazda Mohammed Al-Shami skrytykował spisek na Instagramie.

„Wstydzę się” – pisał o Redzie.

„Skoncentruj się na meczu, a nie na tych bzdurach. Czasem trzeba cieszyć się sukcesem innych. To są mistrzostwa świata, a nie twój krajowy turniej.

READ  Brumbies są systematycznie rozbijani przez The Blues w ramach „pozakonkursu”, podczas gdy ludzie Larkhama wystawiają się na ciężką próbę rzeczywistości – The Roar

„Kiedyś byłeś graczem, prawda? Wasim bhai dał to jasno do zrozumienia nawet teraz. Nie ufasz swojemu graczowi? Chwalisz się tylko siebie”.

Kibice i zwolennicy teorii spiskowych zwracali także uwagę na półfinałową porażkę na boisku przed starciem Indii z Nową Zelandią, w wyniku którego gospodarze zapewnili sobie miejsce w niedzielnym finale dzięki zwycięstwu 70 runów.

Według codzienna pocztaMiejsce półfinału zostało przeniesione na Stadium Six, na którym odbyły się już dwa mecze Pucharu Świata.

Mecz miał zostać rozegrany na Polu 7, czyli nowym stadionie.

the Indyjski ekspres Doniesiono również, że indyjscy urzędnicy poprosili sekretarzy BCCI o zgolenie większości trawy na nawierzchni gry, co miało spowolnić boisko w półfinale.

Oczekiwano, że powolny ton będzie odpowiadał indyjskim spinnerom Ravindrze Jadeji i Kuldeepowi Yadavowi, ale obaj uzyskali 0/63 i 1/56 z 10 overów, podczas gdy Mohammed Shami uzyskał 7/57.

Zgodnie z warunkami rozgrywania turnieju określonymi przez Międzynarodową Radę Krykieta, odpowiednie władze naziemne – w tym przypadku Mumbai Cricket Association (MCA) – „odpowiadają za wybór i przygotowanie boiska przed jakimkolwiek konkretnym meczem”.

The Mail twierdził, że Andy Atkinson, niezależny konsultant stadionowy ICC, był sfrustrowany zmianami w planach przedturniejowych.

Cytują e-mail, który wyciekł, w którym spekulowano, czy boisko na niedzielny finał w Ahmadabadzie „będzie pierwszym w historii finałem ICC CWC, w którym boisko zostało specjalnie wybrane i przygotowane zgodnie z zaleceniami kierownictwa zespołu i/lub kolejnością”. Zgromadzenia Narodowego.”

Indie ostatecznie zdobyły 4/397 punktów, pokonując Nową Zelandię 327 i zapewniając sobie miejsce w finale Pucharu Świata.

Z Agence France-Presse