Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Siedem niesamowitych projektów roku 2023

Siedem niesamowitych projektów roku 2023

Rok 2023 był ekscytującym rokiem dla Buro Happold, wyznaczając historyczne momenty dla wielu kluczowych inwestycji, nad którymi pracujemy. Badamy niektóre z wybitnych projektów na całym świecie, które osiągnęły znaczące momenty w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Sfera MSG, Las Vegas, USA

(otwarte 2023)

Sphere to miejsce rozrywki nowej generacji, które na nowo definiuje przyszłość występów na żywo. Opracowany przez MSG, firmę stojącą za historycznym nowojorskim obiektem Maddison Square Gardens, Sphere został otwarty w Venetian Resort w pobliżu Las Vegas Strip we wrześniu 2023 roku głównym koncertem zespołu U2.

Eksperci w dziedzinie technologii głosu i dźwięku z Vanguardia, firmy należącej do Buro Happold, pracują nad Sphere od 2019 roku. Zdjęcie: Steve Harvey / Alamy Stock Photo.

Sphere wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, która rozpala zmysły i przenosi widzów poprzez wyjątkową mieszankę wciągających występów audio i wizualnych. W pierwszej lokalizacji Sphere odbędzie się szeroka gama wydarzeń, w tym koncerty i rezydencje największych artystów świata. Firma ogłosiła także plany budowy kolejnego Ambasadora w Londynie w oczekiwaniu na niezbędne pozwolenia na budowę.

Zespół ekspertów w dziedzinie akustyki i technologii akustycznej z Vanguardia, firmy Buro Happold, pracuje nad projektem od 2019 roku. Nasi eksperci początkowo rozważyli potencjał emisji hałasu z budynku i byli w stanie doradzić, jak znacznie zmniejszyć izolację pola, jednocześnie osiągając koperta odporna akustycznie. Pomogło to zmniejszyć wymagania dotyczące materiałów i instalacji nowego budynku, obniżyć koszty projektu i emisję dwutlenku węgla, dzięki czemu projekt Sphere stał się bardziej zrównoważonym projektem. Zaangażowaliśmy się także w badanie systemów akustycznych i elektrycznych, opracowując wnikliwe modele cyfrowe ilustrujące, jak dźwięk działa w przestrzeni.

Polska Stacja Antarktyczna Arktowski, Wyspa Króla Jerzego, Antarktyda

(wszedł do służby w 2023 r.)

Polska Stacja Arctowskiego na Antarktydzie będzie pomieścić do 29 naukowców badających region polarny, w tym krytyczny wpływ zmian klimatycznych na ten wrażliwy krajobraz. Wyjątkowa stacja badawcza Polskiej Akademii Nauk powstała na Wyspie Króla Jerzego, położonej w archipelagu Szetlandów Południowych, 120 kilometrów od wybrzeży Antarktydy. Chociaż jest łagodniej niż na Antarktydzie kontynentalnej, badacze na wyspie będą musieli stawić czoła ujemnym temperaturom, ostrym antarktycznym wiatrom i całodobowej ciemności przez większą część roku.

READ  „Dowbusz” – największy film w historii Ukrainy – wreszcie trafia na duże ekrany
Widok wnętrza mężczyzny odpoczywającego w Stacji Antarktycznej Arctowski
Buro Happold wsparło ten wymagający projekt dotyczący inżynierii i budownictwa strukturalnego (MEP). Zdjęcie: Zoo.

Pracowaliśmy nad prefabrykowanym projektem konstrukcji, aby ułatwić szybką budowę, ale jednocześnie był w stanie wytrzymać surowy klimat. Proces projektowania rozpoczął się od kompleksowego zbadania istniejących obiektów stacji badawczej na Antarktydzie. Kreatywność Buro Happold w stawianiu czoła nietypowym wyzwaniom inżynieryjnym jest zatem wzmocniona dzięki najlepszej dostępnej wiedzy referencyjnej na temat podobnych konstrukcji.

Jubilee Park Parken Harbor, Göteborg, Szwecja

(Oficjalne otwarcie w 2023 r.)

Dzielnica Vrehamnen w Göteborgu jest pozostałością po stoczniowej przeszłości szwedzkiego miasta. Jednak w ostatnich latach to dziedzictwo morskie zostało docenione i ponownie zinterpretowane w ramach zakrojonej na szeroką skalę rewitalizacji obszaru nabrzeża i jego przekształcenia w „park portowy” zwany Jubileumsparken.

Berlińscy architekci Raumlabor współpracowali ze szwedzkim partnerem Sweco przy tym wyjątkowym projekcie renowacji, który koncentruje się na budowie szeregu nowych stałych pływających basenów i nowego parku publicznego w Hisingen. Buro Happold wspierał projekt we wszystkich aspektach inżynierii konstrukcyjnej.

Widok z lotu ptaka na krajobraz Błękitnego Parku w Göteborgu wyposażonego w basen
Buro Happold wspierał projekt parku portowego we wszystkich aspektach inżynierii konstrukcyjnej. Zdjęcie: Youssef Bousir | Miasto Göteborg.

Baseny są otoczone szeregiem połączonych ze sobą pływających platform, które wspierają sieć podwyższonych chodników i mostów dostępowych, tworząc połączenia z sąsiednim parkiem naziemnym. Park został przekształcony w tętniącą życiem dzielnicę rozrywkową z szeregiem nowo zaprojektowanych budynków usługowych i chodników.

Hyde Park Picture House, Leeds, Wielka Brytania

(otwarte 2023)

Projekt Hyde Park Picture House, będący charakterystycznym obiektem w centrum Leeds, był świadkiem renowacji oryginalnego, jednosalowego kina z 1914 r., znajdującego się na liście zabytków II stopnia. W ramach przebudowy, częściowo sfinansowanej przez Heritage Lottery, a częściowo przez Friends of Hyde Park Picturehouse, zachowano historyczne cechy kina, tworząc jednocześnie wygodniejsze i dostępne miejsce z bardziej zrównoważoną przyszłością biznesową.

Zachowanie historii i zdefiniowanie na nowo przyszłości jednego z najstarszych i najcenniejszych kin w Wielkiej Brytanii, przy jednoczesnym uczynieniu budynku bardziej zrównoważonym, wygodniejszym i bardziej dostępnym. Zdjęcie: Ollie Jenkins.

Architekci z Buro Happold pracowali z wyczuciem, uwzględniając ograniczenia istniejącej konstrukcji, aby stworzyć opłacalny projekt, który spełniał wizję klienta dotyczącą dodatkowej przestrzeni generującej dochód z małego budynku.

Obejmowało to skomplikowane prace konstrukcyjne, a nasi inżynierowie ściśle współpracowali z architektem, aby stworzyć więcej przestrzeni przy wejściu do budynku. Ostateczny projekt zakładał usunięcie tylnej ściany sali i wprowadzenie nowej stalowej ramy – maksymalizację liczby miejsc kinowych, utworzenie przestrzeni dla dostępnych toalet oraz poszerzenie oferty gastronomicznej.

READ  Canada Day Event i słynne Mississauga Festivals powracają na Celebration Arena

Kush, Międzynarodowy

(Ukończono w 2023 r.)

Projekt Complex Urban Systems for Sustainability and Health (CUSSH) ma na celu opracowanie kluczowych dowodów na to, jak osiągnąć daleko idącą transformację miast niezbędną do uwzględnienia kluczowych imperatywów środowiskowych dotyczących populacji i zdrowia planety w XXI wieku.

Buro Happold dołączył do konsorcjum kierowanego przez University College London (UCL) i London School of Hygiene & Tropical Medicine w ramach globalnego partnerstwa badawczego finansowanego przez Wellcome Trust. Przy tym projekcie współpracowaliśmy z Londynem i Rennes (Francja) oraz hrabstwami Kisumu i Homa Bay (Kenia). W Londynie nasz zespół ds. zrównoważonego rozwoju zbadał, w jaki sposób polityka łagodzenia zmiany klimatu związana z transportem/mobilnością, zanieczyszczeniem powietrza i odpadami może poprawić zdrowie psychiczne i dobrostan.

Pomogliśmy opracować narzędzie programowe oparte na uczeniu maszynowym, umożliwiające identyfikację recenzowanych ocen projektów obejmujących interwencje na poziomie miejskim, mające na celu jednoczesne oddziaływanie na zmianę klimatu oraz zdrowie i dobrostan.

Londyn należy do miast, z którymi Borough Happold współpracowała przy tym projekcie, który wprowadza transformacyjne zmiany w zakresie zdrowia i zrównoważonego rozwoju na obszarach miejskich o niskich, średnich i wysokich dochodach. Obraz: Adobe.

W Rennes nasz zespół doradców wraz z EHESP (Rennes) pomógł zarządzać cyklicznym programem angażowania interesariuszy realizowanym z udziałem miast Rennes i miasta Rennes. W Kenii nasz zespół ds. odpadów zapewnił specjalistyczną wiedzę techniczną w zakresie zarządzania odpadami, aby pomóc w opracowaniu wykonalnej i zrównoważonej propozycji systemu gospodarowania odpadami stałymi dla regionu Kisumu.

Wielkie Muzeum Egipskie, Kair, Egipt

(Oficjalne otwarcie przewidywane na koniec 2023 r./początek 2024 r.)

W 2003 roku egipskie Ministerstwo Kultury ogłosiło międzynarodowy konkurs na stworzenie wiodącego na świecie kultowego muzeum w prestiżowym miejscu z widokiem na piramidy w Gizie. Zwycięski projekt musi mieć monumentalną skalę i ambitny zakres, ustanawiając najwyższe standardy rozwoju przyszłościowego kompleksu dziedzictwa kulturowego w tym historycznym miejscu, jednocześnie dobrze harmonizując ze splendorem starożytnych piramid.

Zdjęcie krajobrazowe przedstawiające kolosalny, wysoki na 30 stóp granitowy posąg króla Ramzesa II wystawiony w holu wejściowym Wielkiego Muzeum Egipskiego
Wielkie Muzeum Egipskie stanie się największym muzeum na świecie poświęconym jednej cywilizacji. Zdjęcie: Buro Happold.

Biuro Heneghan Peng Architects odpowiedziało na tę prośbę intelektualną koncepcją, która odzwierciedla wizjonerską skalę i matematyczną precyzję, które definiują piramidy, w nowoczesnym budynku.

READ  Grammy 2022 dla Ukrainy specjalny pokaz slajdów, wiadomości rozrywkowe

Buro Happold współpracowało z Heneghan Peng we wspólnym przedsięwzięciu od etapów konkursowych tego projektu, świadcząc zintegrowane usługi budowlane, projektowanie środowiskowe budynków, strategie IT, przeciwpożarowe, bezpieczeństwa i akustyczne, aby wesprzeć pomyślną realizację jednego z najlepszych współczesnych muzeów na świecie.

Nawiązaliśmy także współpracę z Shaker Group z Kairu, która podzieliła się z nami swoją wiedzą na temat lokalnych praktyk roboczych i pomogła nam w przygotowaniu dokumentacji budowy.

Wielkie Muzeum Egipskie, które wkrótce zostanie otwarte dla publiczności, jest niezwykłym osiągnięciem architektury i inżynierii i znajduje się obok jednego z Siedmiu Cudów Świata.

One Lodha Place, Bombaj, Indie

(otwarte 2023)

One Lodha Place to nowy, imponujący wieżowiec handlowy położony w Worli w Bombaju, kładący silny nacisk na rozwiązania ESG. Nazywany „najlepszym adresem biura w Indiach” 173-metrowy budynek stanie się punktem orientacyjnym w panoramie Bombaju. Obiekt będzie się składał z 28 pięter, 10 poziomów podium, dwóch poziomów piwnic, dwóch poziomów usługowych i tarasu. Budynek charakteryzuje się charakterystycznym designem i ma na celu przyciągnąć tętniącą życiem mieszankę przedsiębiorstw, od małych start-upów po duże biura korporacyjne.

Świat Ludy jest jeden
Wysoki na 173 metry budynek stanie się charakterystycznym punktem orientacyjnym w panoramie Bombaju. Foto: Kolekcja Ludy.

Oferuje bogactwo powierzchni komercyjnej, wraz ze strefą handlową, gastronomiczną i parkingiem zintegrowanym ze wspólnym podium i piwnicami. Butiki, restauracje i kawiarnie u podstawy wieży, wraz z atrakcyjnym widokiem na ulicę i plac, zapewniają najemcom dodatkowe udogodnienia, realizując jednocześnie wizję klienta dotyczącą stworzenia najbardziej skoncentrowanego na ESG projektu w Indiach oraz „miejsca w mieście zintegrowanego z jego otoczenie”.

Dostarczyliśmy szeroką gamę rozwiązań inżynieryjnych w zakresie usług budowlanych, które byłyby odpowiednie dla biura klasy A. W wieży wykorzystano najnowszą technologię i zrównoważone systemy budowlane, zapewniając jednocześnie najemcom elastyczne, pozbawione kolumn przestrzenie z szeregiem udogodnień.