Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Silne wiatry i mróz poniżej zera Wadi Suk i naród | Wiadomości, sport, praca

Elektroniczny znak ostrzega kierowców przed dylematami związanymi z pogodą na autostradzie międzystanowej 70 w kierunku wschodnim w pobliżu zjazdu Peoria Street w piątek, 23 grudnia 2022 r. W Denver. Meteorolodzy spodziewają się, że w przyszłym tygodniu będzie cieplej. (AP Photo/David Zalubowski)

Pierwsza duża zimowa burza w tym sezonie uderzyła w dolinę Mahoning w piątek rano, gdy przelotne opady zmieniły się w opady śniegu około 4 rano.

Nagromadzenie śniegu było minimalne, ale silne wiatry i niskie temperatury stanowią zagrożenie dla podróżujących po drogach regionu.

Narodowa Służba Pogodowa wydała ostrzeżenie przed zimnym wiatrem i zimową burzą dla hrabstw Mahoning i Trumbull, które będą obowiązywać do 10 rano dzisiaj. Cleveland Weather Service wydało ostrzeżenie przed zamiecią śnieżną w piątek rano dla hrabstw Cuyahoga, Lake, Gaga i Ashtabula do godziny 4 rano.

Prognoza mówi, że opady śniegu i dryf będą się utrzymywać przez cały dzień, z 40-procentową szansą na akumulację przy temperaturach sięgających 8 stopni Fahrenheita. Oczekuje się, że wartości odczuwalne wiatru wyniosą nawet minus 26. Południowo-zachodni wiatr będzie wiał z prędkością od 22 do 24 km/h, w porywach do 40 km/h.

Lód powinien zniknąć do wieczora, a spodziewany jest najniższy poziom około 5 stopni. Całkowite nagromadzenie w ciągu dnia powinno wynosić mniej niż dwa cale.

Chociaż w piątek wieczorem nie zgłoszono żadnych poważnych wypadków ani wypadków, władze wezwały mieszkańców do zachowania ostrożności podczas podróży i pozostania w domu, jeśli nie muszą wychodzić.

W całym kraju dziesiątki milionów Amerykanów doświadczyło mrożących krew w żyłach temperatur, zamieci śnieżnych, przerw w dostawie prądu i odwołanych świątecznych spotkań w piątek z powodu zimowej burzy, która według prognostów była niemal bezprecedensowa w skali, narażając około 60 procent populacji USA na jakiś typ z zimy. Alert lub ostrzeżenie pogodowe.

National Weather Service poinformowało, że w piątek ostrzeżenie lub ostrzeżenie otrzymało ponad 200 milionów ludzi.

READ  Mitch Sweepson zadebiutuje w drugim teście przeciwko Pakistanowi

Padający śnieg i dryfujący śnieg utrudniały jazdę na odcinku Ohio Turnpike w północno-zachodnim Ohio, powodując kolizję 50 pojazdów w piątek po południu, podał Weather Channel. Jedna osoba zginęła w wypadku z udziałem wielu pojazdów, poinformowała telewizja Toledo, powołując się na patrol autostradowy stanu Ohio.

Agencja Zarządzania Kryzysowego Hrabstwa Trumbull poinformowała na swojej stronie internetowej, że ekipy z Departamentu Transportu Ohio, Biura Inżyniera Hrabstwa Trumbull i lokalnych wydziałów drogowych naprawiały drogi, gdy tylko zaczął padać śnieg.

Post w mediach społecznościowych wskazywał, że drzewo przewróciło się na Warren Street w Nilu około godziny 7 rano w piątek. Około pół godziny później patrol autostradowy stanu Ohio poinformował, że słup energetyczny przewrócił się w poprzek drogi stanowej 46 w pobliżu Livingwell Road na południe od Canfield, zamykając tę ​​drogę dla ruchu.

Inne doniesienia z piątku rano to pióropusze spadające na Glenwood Avenue i Boston Avenue w South Side w Youngstown, a drzewo przewracające się na podjazd w Mill Creek Park.

Temperatura spadła o około 40 stopni w ciągu czterech godzin między 4 rano a 8 rano w piątek, gdy wiatr się wzmógł. W porywach spodziewano się od 50 do 55 mil na godzinę. Przez cały dzień dreszcze były znacznie poniżej zera.

Armia Zbawienia na Franklin Street SE w Warren otworzyła „ośrodek rozgrzewający” dla bezdomnych i innych osób do godziny 15:00 w piątek, ale powiedziała, że ​​w razie potrzeby godziny te mogą zostać wydłużone. Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń pod numer 330-392-1573.

Do godziny 16:30 strona internetowa Ohio Edison wskazała, że ​​około 35 000 klientów wciąż było bez prądu w całym stanie, w tym 59 w hrabstwie Mahoning, 371 w hrabstwie Columbiana i 15 w Trumbull. Niektóre z obszarów, które wcześniej straciły moc, obejmowały domy w Warren, Holland Township, Bristolville, Hubbard, Missouri, Youngstown, Quettsville, Struthers, Polska i Boardman.

READ  Injury Wing Round 1, Sam Ferrells złamany kciuk, Sydney Roosters, daty powrotu, wejścia i wyjścia

Mieszkańcy doświadczający przerwy w dostawie prądu powinni powiadomić Ohio Edison, dzwoniąc pod numer 888-544-4877 lub logując się na stronie www.firstenergycorp.com i klikając „Zgłoś awarię”.

Urzędnicy ds. zarządzania kryzysowego hrabstwa Trumbull twierdzą, że nadal monitorują zgłaszane przerwy w dostawie prądu w okolicy, przy czym większość z nich ma miejsce na południowym krańcu hrabstwa.

Republic Services of Youngstown ogłosiło w piątek rano, że zawiesiło zbiórkę śmieci przy krawężniku ze względu na obecne warunki pogodowe. Ogłoszenie, które zostało wysłane jako SMS do wszystkich klientów, ogłosiło, że Republic Services wznowi usługę odbioru w poniedziałek.

Biuro szeryfa hrabstwa Trumbull ostrzega tych, którzy są uwięzieni w swoich samochodach lub tych, którzy nie mają prądu:

∫ pozostań w domu i wezwij pomoc;

∫ Ogranicz czas na zewnątrz. Jeśli musisz wyjść, ubieraj się warstwowo. Załóż płaszcz, czapkę i rękawiczki. Uważaj na oznaki odmrożeń i hipotermii;

∫ Unikaj zatrucia tlenkiem węgla. Nie używaj generatorów ani grilli w pomieszczeniach, w garażu lub w pobliżu okien. Nigdy nie ogrzewaj domu kuchenką gazową lub piekarnikiem;

∫ Jeśli jest to bezpieczne, skonsultuj się z sąsiadami.

Reporterzy Bob Copeland, Alli Vugrencic, Emily Scott i Chris McBride przyczynili się do powstania tego raportu, podobnie jak Associated Press.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej