Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zmarł były zdobywca medalu Brownlow i Sydney Swan Barry Round

Runda była za mistrzem Bulldogs, Dempseyem (medalistą Brownlow z 1975 r.) W tabeli Whitten Oval, więc przejście do Swans umożliwiło mu rozwój w jego naturalnej roli.

Round był silnym, wytrzymałym i wytrzymałym jeźdźcem, był świetnym markerem i miał ogromny silnik aerodynamiczny.

Pomimo swojej niewygodnej, choć charakterystycznej akcji, wciąż strzelił 293 gole podczas swojej głównej kariery ligowej. Przez kilka lat był kapitanem i trenerem Williamstown w VFA, zdobywając pierwsze miejsce z Seagulls w 1986 i 1990 i został wybrany do Williamstown Team of the Century.

Jako mieszkaniec Sydney Swan, Round był bardzo znanym i popularnym zawodnikiem, a jego profil znacznie poprawił się dzięki temu, że niedzielne mecze SCG były transmitowane na żywo w Victorii w tych początkowych latach, kiedy piłkarska publiczność znała Swans jako obsadę. kolorowych postaci w telewizji.

Jako lider, Round wspierał kontrowersyjne i zaciekle kwestionowane przejście Southern z Lakeside Oval na dotychczas pogańskie terytorium Sydney. Znawcy Key Swans uważają, że gracze mogliby nie podążać masowo, gdyby nie poparcie ich kapitana i wicekapitana Marka Browninga dla tego ruchu, biorąc pod uwagę, że Round miał status zwycięzcy bierze wszystko w Brownlow, kiedy klub przeszedł dalej.

Barry wycieczki z kolegami w South Melbourne w 1980 roku.kredyt:Archiwa

Najstarszy koncertowy i południowy bohater klubu, Bobby Skelton, słynął z występów w MCG, kiedy Swans triumfowali nad Zachodnim Wybrzeżem w Wielkim Finale 2005, przerywając 72-letnią suszę dla klubu, który odzyskał przeszłość Lakeside jako „The Bloods”. Pozostał lojalnym kibicem Swans, biorąc udział w tegorocznym Wielkim Finale.

AFL Hall Of Fame i były prezes Swans, Richard Collis, wspominali reakcję Rounda, kiedy Swans pokonali Eagles w 2005 roku.

„Na MCG zaraz po zdobyciu tytułu mistrza w 2005 roku był Roundy z szalikiem zarzuconym na jego ogromne ramiona i radość, jaką miał, była zaraźliwa” – powiedział Collis.

READ  Bramkarz Melbourne City zostaje uderzony w twarz kodem Penn Code, gdy mecz A-League pogrąża się w chaosie

To było tak, jakby w końcu osiągnął sukces, którego mu odmówiono. Fakt, że tak naprawdę nie grał, nie miał znaczenia. Swannies w końcu zwyciężyli.