Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Siły Zbrojne RP otrzymają w tym roku system HIMARS

Wicepremier Mariusz Błaszczak potwierdził, że pierwsze artyleryjskie systemy rakietowe HIMARS trafią do Sił Zbrojnych RP na początku tego roku.

Podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych szef MON spotkał się z przedstawicielami zakładów Lockheed Martin w Camden w stanie Arkansas, gdzie produkowane są systemy artyleryjskie HIMARS.

W maju 2022 roku Polska podpisała zamówienie na maksymalnie 500 wyrzutni HIMARS, rozszerzając poprzednie zamówienie na zaledwie 20, zgodnie z danymi GlobalDataŚwiatowy rynek systemów artyleryjskich 2022-2032 raport”.

Oprócz dostawy systemów HIMARS, Principal Ministerstwo Obrony Omówił także wspólną produkcję systemu HIMARS oraz produkcji przeciwpancernego pocisku kierowanego Javelin w Polsce podczas spotkania z kierownictwem Lockheed Martin.

Posunięcie to zacieśni współpracę między przemysłami obronnymi obu krajów i będzie promować silniejsze i bardziej niezawodne zdolności obronne Polski.

System HIMARS jest wysoce mobilnym systemem artyleryjskim zdolnym do dostarczania precyzyjnie kierowanej amunicji, co czyni go idealnym narzędziem do prowadzenia nowoczesnych działań wojennych. Nabycie tego systemu odniosłoby duże korzyści dla Sił Zbrojnych RP, ponieważ zapewniłoby im to większe możliwości odstraszania i obrony przed wszelkimi zagrożeniami dla ich suwerenności.

Wspólna produkcja systemu HIMARS i przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin w Polsce jest ważnym wydarzeniem dla krajowego przemysłu obronnego.

Ta współpraca z Lockheed Martin utoruje drogę do solidniejszych i niezależnych zdolności obronnych, stworzy miejsca pracy i pobudzi gospodarkę.

Polska wynegocjowała kontrakty na 250 czołgów Abrams, 32 myśliwce F-35A oraz szereg umów z południowokoreańskimi firmami o wartości 10-12 miliardów dolarów na sprzęt, w tym 200 haubic samobieżnych, 48 lekkich samolotów szturmowych i 218 bombowców. i 180 K2 Czarny. Czołgi tygrysie – z opcjami uderzeń do 1000 wg Odprawa globalnego analityka danych.

Polski wicepremier zaznaczył, że „ta umowa położy podwaliny pod to, by polski przemysł obronny mógł efektywniej uczestniczyć we współpracy z amerykańskim przemysłem obronnym”.

READ  Polskie Allegro kupuje Czech Mall Group

W tym miesiącu także Polska Niedawno nabył system obrony przeciwrakietowej Z Wielkiej Brytanii za 1,9 miliarda funtów na ochronę krajowej infrastruktury przed potencjalnymi zagrożeniami.