Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Singapur zaczyna szczepić studentów, aby stłumić epidemie COVID-19, gdy nowe warianty sieją spustoszenie w innych częściach Azji

Singapur zamierza zaszczepić uczniów przeciwko COVID-19 po serii infekcji w szkołach i centrach edukacyjnych.

Państwo-miasto jest jednym z pierwszych krajów na świecie, które wprowadzają szczepionki do młodzieży przed zakończeniem szczepienia dorosłych.

Dzieje się tak w czasie, gdy gwałtowny wzrost liczby przypadków koronawirusa obwinianych o nowe warianty w innych krajach Azji Południowo-Wschodniej doprowadził do nowych ograniczeń, zamykania fabryk i prób szybkiego rozszerzenia programów szczepień w całym regionie.

Tylko zamożny Singapur ma podobne wskaźniki szczepień jak kraje zachodnie, z ponad 36 procentami otrzymującymi co najmniej jeden zastrzyk, ale pojawienie się tam przypadków nowych wariantów doprowadziło również do nowej blokady w zeszłym miesiącu.

Premier Lee Hsien Loong powiedział w poniedziałek, że wysiłki mające na celu powstrzymanie infekcji koronawirusem działają.

W rezultacie, jak powiedział, złagodzimy zakaz spożywania posiłków na świeżym powietrzu i surowe ograniczenia dotyczące spotkań towarzyskich po 13 czerwca.

„Z wyjątkiem innego super-wydawcy lub dużej grupy, musimy być na właściwej drodze, aby kontrolować tę epidemię” – powiedział Lee.

Osoby powyżej 70 roku życia w maskach siedzą rozłożone na krzesłach.
Ludzie czekają w strefie kontrolnej po szczepieniu w ośrodku w Singapurze.(

Reuters: Edgar Sue

)

Rząd nałożył surowsze kontrole w maju po powiązaniu dziesiątek lokalnych przypadków z koronawirusem do centrów handlowych, szpitali i lotniska.

Wcześniej w tym roku prawie żadnego nie było.

Prawie trzy czwarte z 760 000 osób starszych w Singapurze otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki lub umówiło się na wizytę.

Migawki – dostarczane dla osób powyżej 40 roku życia – są teraz udostępniane uczniom powyżej 12 roku życia od dzisiaj.

Pan Lee powiedział, że władze zdrowotne wykorzystają czerwcowe wakacje do zaszczepienia uczniów.

„Po uczniach zaszczepimy ostatnią pozostałą grupę, która ma 39 lat lub mniej” – powiedział.

Nowe warianty sieją spustoszenie

W międzyczasie liczba codziennych nowych przypadków COVID-19 w Malezji wzrosła poza Indiami w przeliczeniu na mieszkańca, podczas gdy łączna liczba przypadków w Tajlandii, Wietnamie, Kambodży, Laosie i Timorze Wschodnim wzrosła w zeszłym miesiącu ponad dwukrotnie.

Liczba ofiar śmiertelnych w Tajlandii wzrosła dziesięciokrotnie w ciągu dwóch miesięcy – choć wynosi nieco ponad tysiąc, nadal jest niska według światowych standardów.

Spacja do odtwarzania lub pauzy, M do wyciszania, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę i w dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 2 minuty 23 sekundy

Wybuch epidemii w Tajlandii spowodował ogromne obciążenie dla systemu opieki zdrowotnej i spowodował zamieszanie w kwestii tego, jak poddać się testom.

Co więcej, wietnamscy urzędnicy ujawnili w weekend odkrycie „bardzo niebezpiecznej” partii indyjskich i brytyjskich wariantów COVID-19, które szybko rozprzestrzeniają się w powietrzu.

„Wskaźniki zakażeń COVID-19 są bardzo alarmujące w krajach Azji Południowo-Wschodniej” – powiedział Reuterowi Alexander Matthew, dyrektor regionu Azji i Pacyfiku w Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

W piątek Filipiny odnotowały najwyższą liczbę codziennych infekcji od czterech tygodni.

Średnie nowe przypadki zachorowań w Indonezji przez siedem dni osiągnęły najwyższy poziom od ponad dwóch miesięcy w niedzielę.

Wzrost liczby przypadków odnotowano również w pobliżu granicy Mjanmy z Indiami – budząc obawy o system opieki zdrowotnej, który załamał się od zamachu stanu z 1 lutego.

W przypadku braku szczepionek priorytetem jest hermetyzacja.

Wietnam zmiażdżył poprzednie fale – w kraju liczącym 98 milionów ludzi nadal zginęło mniej niż 50 osób – ale w poniedziałek w centrum biznesowym Ho Chin Minh rozpoczęto nowe środki dystansowe.

Źródła branżowe na północy kraju podały, że fabryki zaopatrujące globalne firmy technologiczne, takie jak Apple i Samsung, pracują poniżej mocy produkcyjnych z powodu wybuchu epidemii.

Osoby noszące pełne środki ochrony osobistej stoją na ulicy, podczas gdy mężczyzna siedzi na plastikowym krześle jest badany na obecność koronawirusa.
Tajlandia, która przez większość roku w dużej mierze utrzymywała koronawirusa pod kontrolą, stoi w obliczu wyzwania związanego z masowym wybuchem wirusa wśród pracowników migrujących.(

AP: Khaleda Ekvitthayavechnukul

)

Największa tajlandzka firma rolnicza, Charoen Pokphand Foods, zamknęła fabrykę drobiu na pięć dni po tym, jak pracownicy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Tysiące przypadków znaleziono w fabrykach, placach budowy i więzieniach.

Ponieważ Malezja nakazała „całkowite zamknięcie” od dziś, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się, urzędnicy stwierdzili, że niektóre fabryki mogą nadal działać z ograniczoną wydajnością.

Urzędnicy ds. Zdrowia ściśle monitorują również odrodzenie się w Indonezji i na Filipinach, dwóch najbardziej zaludnionych krajach regionu, które w zeszłym roku mocno ucierpiały w wyniku pandemii.

Niskie wskaźniki szczepień

Malezja próbowała zintensyfikować swoją kampanię szczepień, ale mniej niż 6 procent ludzi otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki – zaledwie połowę tego w Indiach.

Niektóre kraje Azji Południowo-Wschodniej kładą mniejszy nacisk na zakup szczepionek z krajów zachodnich lub po prostu nie mogą sobie na nie pozwolić, a dostęp jest obecnie ograniczony.

„Ponieważ mniejsza część populacji jest chroniona przed szczepieniami, ogromna większość populacji pozostaje bezbronna” – powiedział Teo Yeik Ying, dziekan Su Soi Hook School of Public Health na National University of Singapore.

Na północy Chiny i Tajwan wymieniły w poniedziałek więcej oskarżeń w sprawie szczepionek COVID-19, a Pekin powiedział, że nie powinno to być narzędziem politycznym, podczas gdy partia rządząca Tajwanu powiedziała, że ​​Chiny są „czarną ręką”, która uniemożliwia jej dostęp do szczepionek na całym świecie.

Obaj walczyli wielokrotnie od początku pandemii, o wszystko, od przejrzystości Chin w sprawie rozprzestrzeniania się wirusa po brak pełnego dostępu Tajwanu do Światowej Organizacji Zdrowia, co pogorszyło i tak już złe stosunki.

ABC / drut

READ  Australia zmarnowała wiele lat, jeśli chodzi o zmiany klimatyczne | Zmiana klimatu