Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sinner organizuje włoskie starcie z Nadalem

Siedem miesięcy temu Yannick Sener miał dwie szanse na osiągnięcie czegoś, czego niewielu tenisistów mogło osiągnąć: zabrał grupę Rafaela Nadala na French Open.

Włoski nastolatek służył w pierwszym secie 6: 5 w ćwierćfinale Rolanda Garrosa i miał wczesną przerwę w drugim secie.

Faul zmarnował obie okazje i został wyeliminowany w kolejnych setach.

Ale 19-latek wiele się nauczył w tę zimną październikową noc i od tego czasu awansował do światowego rankingu, stając się 18. miejscem na świecie.

Sener rozegrał swój pierwszy mecz rundy na Italian Open w poniedziałek, pokonując Ugo Humberta 6: 2 6: 4, aby ustawić ostateczną rozgrywkę z Nadalem.

„Myślę, że w Roland Garros zachowałem się z odpowiednią mentalnością i jutro (lub w środę, kiedy prawdopodobnie odbędzie się mecz), muszę zrobić to samo” – powiedział Sener.

„Wiem też, że mam więcej broni, którą ulepszyłem”.

W rzeczywistości Sinner stawał się lepszy – szybko.

Po raz pierwszy w tym roku dotarł do finału turnieju Masters na Miami Open, wygrał rozgrzewkę na Australian Open i dotarł do półfinału Barcelona Open w zeszłym miesiącu, a mecz z Humbertem był jego 20 wygrana w tym roku.

Jednak zmierzenie się z Nadalem na glinie pozostaje największym wyzwaniem w tenisie.

Hiszpan dziewięciokrotnie wygrał Italian Open, mimo że w zeszłym tygodniu pokonał go w ćwierćfinale Madrid Open z rąk ewentualnego mistrza Aleksandra Zvereva.

W Rzymie nie było radości dla Australijczyka Alexa de Minor, który przegrał 6-4 6-3 z rezerwowym Włochem Gianlucą Majer.

Citizen de Minor John Milman zmierzy się we wtorek w meczu otwarcia turnieju z Serbem Dusanem Lajovicem.

Światowy numer 1 Novak Djokovic rozpocznie obronę tytułu, który wywalczył we wrześniu ubiegłego roku przeciwko Taylorowi Fritzowi, po tym jak Amerykanin pokonał Dan Evans 6-3 6-2.

Francuski latarka Benoit Bayer wyjął telefon komórkowy, aby zrobić zdjęcie spornego markera na boisku podczas przegranej 6: 4 6: 3 z włoskim zmiennikiem Stefano Travaglia, podczas gdy Włoch Fabio Fonnini uderzył napastnika w połowie drogi 6: 3 6-4. przegrana z Ki Nishikori.

READ  Kapsułki piłkarskie dla szkół średnich | Wiadomości, sport, praca

Hiszpan Pablo Carreño Busta, numer 11 i Belg David Goffin, numer 12, znaleźli się wśród innych zawodników, którzy zakwalifikowali się do drugiej rundy, podczas gdy mistrz Polski Hubert Horkachs przeszedł na emeryturę po tym, jak przegrał w setie i wczesnej przerwie.