Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Słynne wystawy poligraficzne w Penn College |  Wiadomości, sport, praca

Słynne wystawy poligraficzne w Penn College | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie dostarczone do „Foul Bite, Happy Accident” Yuji Hiratsuka, 2022, wklęsłodruk i grzbiet, 30 x 22 cale.

WILLIAMSPORT — Słynny grafik, którego wielobarwne druki wklęsłe znajdują się w muzeach na całym świecie, do 1 grudnia będzie udostępniał swoje prace na wystawie w Penn College.

Wystawa Yuji Hiratsuka „Old Urban Mode” prezentuje jego kapryśne i satyryczne obrazy wykonane przy użyciu jego unikalnego stylu grawerowania na grzbiecie.

Metoda druku stosowana przez Hiratsukę jest specyficzna dla artysty, ponieważ używa on jednej płyty do nadruku czterech kolorów, zamiast jednej płyty dla każdego koloru. Pomiędzy każdym kolorem szlifuje całą pracę z planszy i przygotowuje obszary pod kolejny kolor. Papier musi schnąć przez kilka dni pomiędzy kolejnymi kolorowymi wydrukami, więc wykonanie każdego wydruku zajmuje około miesiąca. Żadne z jego dzieł nie może być reprodukowane. Jego grafiki w niewielkim stopniu przypominają tradycyjne japońskie grafiki ukiyo-e, które często są płaskie, jasne i dekoracyjne.

„Dzięki ciągłej regulacji miedzianej płyty drukuję serię kolorów czarnego, żółtego, czerwonego i niebieskiego, przepuszczając tę ​​samą płytę przez prasę drukarską przy każdym projekcie i zmianie koloru” – wyjaśnił Hiratsuka. „Na początek nadaję obrazowi pierwsze tony za pomocą graweru liniowego, suchej iglicy, akwareli, gładkiego podłoża, fotokopii lub ruletki. Rysuję swój pierwszy kolor. Z tymi pierwszymi wrażeniami wracam do obrazu za pomocą skrobaka i papier ścierny w celu uwypuklenia Świateł i podkreślenia kształtu.Następnie przechodzę do drugiego, trzeciego i czwartego koloru.Na koniec nadruk na odwrocie kończony jest drzeworytem lub linorytem w celu zintensyfikowania kształtów i/lub kolorów.Drukuję na papier, który najlepiej pasuje do mojej pracy: cienki japoński papier znany jako toyama kozo (morwa).

„Podobnie jak we francuskim zastosowaniu spine couleur, na odwrotną stronę nadruku kozo nakładam klej i przepuszczam go przez prasę, podkładając pod spód grubszy szmatki. To, co widz widzi, to mój czterokolorowy nadruk wklęsły nasycony subtelnymi kolorami przechodząc przez tył nadruku kozo. Toyama Kozo, który był umieszczony głęboko w kawałku materiału.

READ  Czarnoskóry Amerykanin opowiada swoją historię gry w koszykówkę w Polsce

Łącząc swoją rodzimą kulturę japońską z obecnym życiem w Stanach Zjednoczonych, bohaterowie Hiratsuki wyrażają współczesne aspekty półkuli zachodniej, które są uproszczone lub przesadzone, wchodząc w interakcję z różnymi elementami, takimi jak rośliny, zwierzęta, kultura popularna, anime, meble i moda. Artysta posługuje się silnym poczuciem humoru i symboliki, interesuje się wyrażaniem ludzkich nastrojów i myśli.

Hiratsuka urodził się w Osace w Japonii. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie edukacji artystycznej na Uniwersytecie Tokyo Gakuji, tytuł magistra w dziedzinie grafiki na Uniwersytecie Stanowym w Nowym Meksyku oraz tytuł magistra w dziedzinie grafiki na Uniwersytecie Indiana. Przez 30 lat był profesorem sztuki na Uniwersytecie Stanowym w Oregonie.

Hiratsuka dał wiele wystaw indywidualnych w Stanach Zjednoczonych i różnych krajach, w tym we Włoszech, Japonii, Rosji, Kanadzie, Irlandii Północnej i Korei Południowej. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach publicznych, w tym w British Museum; Centralne Muzeum Sztuki w Tokio; Muzeum Banstowego, Polska; Dom Humoru i Satyry, Bułgaria; Muzeum Sztuki w Cincinnati; Muzeum Sztuki w Cleveland; Muzeum Sztuki w Portland; Biblioteka Publiczna Nowego Jorku; Biblioteka Kongresu; oraz Narodowe Muzeum Sztuki Azjatyckiej Smithsonian.

Galeria Penn College znajduje się na trzecim piętrze Biblioteki Madigan w Penn College of Technology i jest otwarta od 14:00 do 20:00 we wtorki, środy i czwartki. 11:00-16:00 w piątki; oraz w niedziele od 13:00 do 17:00. (Galeria jest nieczynna w poniedziałki i soboty, a w dniach 22-26 listopada będzie zamknięta ze względu na Święto Dziękczynienia.) Wstęp do galerii jest bezpłatny i otwarty dla publiczności. Grupy zorganizowane mogą kontaktować się z Dyrektorem Galerii w celu ustalenia terminu zwiedzania.

Obchodząca swój 18. sezon galeria w Penn College jest źródłem kultury dla uczelni i społeczności lokalnych, zapewniając możliwość docenienia i odkrywania sztuki współczesnej oraz zachęcając do krytycznego myślenia i celowych doświadczeń.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wystaw na rok 2023–2024, odwiedź stronę www.pct.edu/gallery, wyślij e-mail na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer 570-320-2445.

READ  Michelle Josko trafiła do szpitala po udarze, wiadomość o złamaniu Lisy Stalicar, wiadomości o krykiecie dla kobiet

Więcej informacji na temat Penn College, krajowego lidera w edukacji w zakresie technologii stosowanych, można znaleźć na stronie www.pct.edu, wyślij e-mail na adres [email protected] lub zadzwoń pod bezpłatny numer 800-367-9222.

Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej