Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Śmieszne”: zdjęcia pokazują problem z popularnymi australijskimi miejscami turystycznymi

„Śmieszne”: zdjęcia pokazują problem z popularnymi australijskimi miejscami turystycznymi

Popularna miejscowość turystyczna w Sydney „pilnie potrzebuje modernizacji”, a miejscowi twierdzą, że obiekty zamykają się metodą „drzwi obrotowych”, ponieważ w okolicy pełno jest znaków wynajmu i zamkniętych sklepów.

Kultowa dzielnica Manly, Corso, która co roku przyciąga około ośmiu milionów turystów do ponad 200 obiektów handlowych i hotelarskich wzdłuż pasa handlowego na świeżym powietrzu i bocznych uliczek, może obecnie pochwalić się kilkunastu wyraźnie pustymi witrynami sklepowymi.

Lantern Fish, popularna azjatycka restauracja zlokalizowana przy Darley Road, to Ostatnia ofiara wyciągnąć wtyczkę na początku tego miesiąca, po dwóch i pół roku pracy.

„Niestety firma Lantern Fish zamknęła swoją działalność po tym, jak zmusiło ją do tego trwające spowolnienie w handlu” – popularny lokalny serwis informacyjny Nadinspektor Manley książki.

„Jego wystrój był piękny, jedzenie i koktajle wysokiej jakości, a od surowych sędziów otrzymał nawet przyzwoitą notę ​​13,5/20. dobre jedzenie ostatni rok.”

Jeden z miejscowych skomentował: „Mój męski jest jak drzwi obrotowe. Mogę sobie tylko wyobrazić, że początkujący nie odrabiają pracy domowej. Czynsze są absolutnie absurdalne, a rynek jest trudny. Manly był wspaniały i bardzo ekscytujący”.

Inny powiedział: „Manly musi pozbyć się opłat za parkowanie w nocy na parkingu komunalnym, jeśli chce, żeby ludzie tam jedli. Nie wszyscy mieszkają w pobliżu i mogą chodzić”.

Trzecia zgodziła się, mówiąc: „Dwie godziny i cena wzrasta do 12 dolarów”. Jest absurdalnie wysoka. Bezpłatny parking od 18:00 do 22:00 może przyciągnąć klientów, a następnie pobierać opłaty za parkowanie przez noc do czasu, aż ludzie faktycznie usuną swoje samochody.

Właściciele Lantern Fish nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

Wiele lokalnych firm niechętnie przystępowało do rozmów kwalifikacyjnych, ale wszystkie uzgodnione warunki były trudne.

Według Jamesa Griffina, posła Manly ze stanu Liberalnego, sektor ma trudności z ożywieniem po „prawdziwym ożywieniu” po zamknięciu dwóch północnych plaż podczas Covid-19.

„To był ogromny cios dla wielu firm, zwłaszcza latem” – powiedział.

READ  „Poważna recesja”: ostrzeżenie prezesa Banku Rezerwy Australii w sprawie inflacji

„Wiele firm z branży gastronomicznej, a także handlu detalicznego, szczególnie za pośrednictwem Corso, zazwyczaj polega na oknie handlowym trwającym około siedmiu tygodni w okresie letnim aż do Dnia Australii. Jeśli nie zrobią tego dobrze, będzie to bolesne Naprawdę. Jednego lata, a potem dwa lata z powodu Covid, wybuchły pożary, a to tak naprawdę trzy nakładające się wyzwania.

Dodał: „Więc Twoje przeczucie się nie myli – przez ostatnie dwa lata wskaźnik pustostanów utrzymywał się na stabilnym poziomie, a my chcemy otworzyć jak najwięcej sklepów i punktów sprzedaży detalicznej”. [as possible] I dobra mieszanka.

Pod koniec pandemii Griffin powołał grupę zadaniową Manly ds. turystyki i naprawy gospodarczej Z rozwiązaniami.

„Zgromadziliśmy wszystkich lokalnych operatorów i pracowaliśmy od tyłu nad tym, co musieliśmy zrobić, aby stworzyć bardziej zrównoważoną gospodarkę turystyczną, a nie polegać na tych siedmiu tygodniach” – powiedział.

„Ponieważ Manly mógłby powiedzieć, że rocznie odwiedzamy osiem milionów turystów, którzy przychodzą prosto z promu, idą Corso i nie skręcają w lewo ani w prawo – tam widzimy dużo wolnych miejsc pracy. Po bokach, przy Corso i w pobliżu jest tam kilka wspaniałych perełek.”

Dużym problemem jest to, że średnie wydatki turystyczne w Manly są o około 15 procent mniejsze niż w innych częściach Sydney.

„To także coś, co staramy się zmienić, zachęcając gości, aby zostali dłużej i wydawali więcej” – powiedział Griffin.

„Uważamy, że to element edukacyjny, to coś więcej niż tylko Corso i więcej niż Manly Beach. Staramy się, aby zrobili coś więcej, niż tylko kupowanie lodów na plaży – zjedzą długi lunch i zatrzymają się w Manly Pacific”.

Kayla Kelleher, właścicielka lokalnej agencji nieruchomości komercyjnych Pine Property i wiceprezes Manly Business Chamber, powiedziała, że ​​„gdziekolwiek się udasz, zawsze będziesz mieć wolne miejsca pracy” i że „z pewnością nie ma ich więcej” niż zwykle.

„Izba Biznesu i Rada Manly co miesiąc wspólnie pracują nad mapą wakatów i nie różni się to niczym od poprzedniego roku” – powiedziała.

READ  Gdzie znajdziesz najtańszą benzynę w Australii

„Firmy zamykają się z pewnych powodów. Lantern Fish miał świetne jedzenie i dobrą konfigurację, ale wiele się dzieje, szczególnie w takim miejscu jak Manly, gdzie jest duża konkurencja. Na dobry sukces składa się wiele elementów hotelarstwo.Rynek się poprawia.Za nami najtrudniejszy okres dla handlu detalicznego [Covid] jakie kiedykolwiek widzieliśmy.

Koszty życia i podwyżki stóp procentowych „nie pomogły szerszej gospodarce, ale mamy silną, dość zamożną grupę demograficzną ze znacznym popytem na żywność i napoje”.

„Wiąże się to z oczekiwaniami, ale zdecydowanie istnieje wystarczający rynek docelowy dla operatorów hotelarskich w regionie” – stwierdziła.

Kelleher powiedział, że niewielka grupa „wojowników klawiatury” zawsze zabierała głos w okolicy, gdy w mediach społecznościowych pojawiały się wieści o zamykaniu firm, i że „niewłaściwe” jest opisywanie tego jako „drzwi obrotowych”.

„W Manly było wiele firm, które działały przed pandemią Covid, a które nadal działają i prosperują” – powiedziała.

„Ponownie, gościnność jest konkurencyjna. Firmy, które dobrze sobie radzą, mają naprawdę świetne oferty, o których pomyślały, a nie tylko: „Otworzę kawiarnię”, ponieważ jest ich bilion. To nie są drzwi obrotowe, chodzi po prostu o upewnienie się, że wybrałeś właściwy model i koncepcję.

„Czynsze nie są wygórowane” – dodała pani Kelleher.

„Z historycznego punktu widzenia czynsze wahały się w ciągu ostatnich 10–15 lat, ale w żadnym wypadku nie wzrosły” – stwierdziła.

„Czynsz jest kluczowym czynnikiem we wszystkich umowach najmu obiektów handlowych, choć nie jest jedynym czynnikiem decydującym o sukcesie najemcy”.

W Manly's CBD wszyscy właściciele nieruchomości również muszą zapłacić kontrowersyjną kwotę Specjalny podatek gminie w celu utrzymania terenu, co zwiększa koszty.

Griffin zgodził się, że „dla Corso nie jest to zagłada i mrok”, „ale to jakby moment przejściowy”.

„Wiele osób myśli o Manly i od razu myśli o plaży, która jest świetna, ale to, co się dzieje, jest bardzo organiczne, pojawiło się kilka świetnych restauracji i obiektów noclegowych” – powiedział. „Oferta już istnieje. Manly bardzo się zmienił w porównaniu z tym, jak ludzie ją postrzegali 20 lat temu”.

READ  Kentucky Fried Chicken sprowadza 11-daniową restaurację do Sydney?

Zastępca burmistrza Northern Beaches, Georgia Raeburn, stwierdziła, że ​​„nie jest tajemnicą, że Centralny Obszar Różnorodności Biologicznej Manly desperacko potrzebuje regeneracji”.

„Więcej restauracji na świeżym powietrzu, tętniących życiem wydarzeń i lepszych miejsc do spotkań na Corso to początek” – powiedziała.

„Chociaż od czasu Covid-19 wskaźnik pustostanów poprawił się, społeczność często czuje się sfrustrowana różnorodnością opcji handlowych na Corso. Nie chcą kolejnego sklepu z wyrobami tytoniowymi ani apteki na Corso.

Griffin powiedział również, że wolałby lepszy kalendarz wydarzeń na Corso poza cieplejszymi miesiącami, takich jak ostatnia noc w koszarach Koncert na świeżym powietrzu W North Head.

„Myślę, że jest to coś, co możemy zrobić naprawdę dobrze i możemy pokonać Bondy'ego” – powiedział.

W listopadzie Rada Północnych Plaży uchyliła kontrowersyjną decyzję o przedłużeniu płatnego parkowania do godziny 22:00 i ograniczeniu go do dwóch godzin.

To posunięcie rozgniewało lokalnych przedsiębiorców, co skłoniło… przeprosiny Z rady.

Cr Rayburn powiedział, że decyzja o parkowaniu, która została odrzucona w zeszłym roku, „została podjęta bez odpowiednich konsultacji, więc słuszne było jej cofnięcie”.

„Odpowiedzialność jest tu kluczowa” – stwierdziła.

„Potrzebujemy silniejszych procesów i większej przejrzystości, jeśli chodzi o decyzje dotyczące ruchu i parkowania. „Dlatego uchwaliłem wniosek o dokonanie przeglądu naszych procesów decyzyjnych w kontekście tej zmiany w zakresie parkowania.”

Griffin dodał: „Przedsiębiorstwa bardzo głośno wypowiadają się i dobrze, że rada ich wysłuchała. Kwestia parkowania na przedmieściach przy plaży jest zawsze gorącym tematem. „Uważam, że kilka godzin bezpłatnego parkowania to dobry pomysł, ale wszystko można zrobić aby poprawić liczbę wizyt, byłbym na to otwarty.

[email protected]

Przeczytaj powiązane tematy:Sydnej