Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sporty Team Canada do obejrzenia w ten weekend: 29 września – 2 października – Team Canada

Sporty Team Canada do obejrzenia w ten weekend: 29 września – 2 października – Team Canada

Filippo Tomasi / The Canadian Press – Justin Tang / Świat siatkówki plażowej

Miej oko na Team Canada w ten weekend!

Najlepsi kanadyjscy gimnastycy zmierzą się ze światem podczas Mistrzostw Świata w gimnastyce artystycznej 2023, a kanadyjscy siatkarze będą grać w hali na korcie i na świeżym powietrzu na piasku. Na trasach kanadyjscy kolarze górscy będą ścigać się w przedostatnim etapie Pucharu Świata w kolarstwie górskim UCI.

Oto, czego nie chcesz przegapić:

Gimnastyka artystyczna

Gimnastycy z Team Canada przebywają w Antwerpii w Belgii, aby rywalizować na Mistrzostwach Świata w gimnastyce artystycznej 2023, które odbędą się w dniach 30 września–8 października. W zawodach weźmie udział 450 sportowców z 74 krajów.

Kobieca drużyna, w skład której wchodzą Ellie Black, Aurelie Tran, Ava Stewart, Cassie Lee i Rose Wu (wspierana przez zastępcę Frederica Sgarbossę) będzie starała się wykorzystać ubiegłoroczny sukces, kiedy Kanadyjki zdobyły drużynowo brązowy medal i zakwalifikowały się do Paryża. 2024. Na Mistrzostwach Świata 2022 Black zdobył także srebrny medal indywidualny na równoważni.

Męska drużyna w składzie Zachary Clay, Felix Dulce, William Emard, Rene Cournoyer i Jason Rampersad (wspierana przez rezerwowego Yianniego Chronopoulosa) wciąż stara się o kwalifikację olimpijską. Kanadyjczycy muszą znaleźć się w pierwszej dziewiątce najlepszych drużyn w rundzie kwalifikacyjnej (z wyjątkiem Chin, Japonii i Wielkiej Brytanii, które już się zakwalifikowały), aby zapewnić sobie miejsce na igrzyskach olimpijskich dla pełnej męskiej drużyny składającej się z pięciu gimnastyczek. Cournoyer startował indywidualnie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r. i planuje wrócić na igrzyska wraz z niektórymi kolegami z drużyny.

Przeczytaj: Powrót kanadyjskiej gimnastyki artystycznej mężczyzn na mapę

Transmisja zawodów będzie odbywać się za pośrednictwem Sport CBC.

Siatkówka

Teraz kolej na kanadyjską drużynę siatkówki mężczyzn, zaledwie kilka dni po zakończeniu zawodów kobiet, aby rozpocząć olimpijski turniej kwalifikacyjny. Kanadyjczycy wkraczają do akcji w sobotę, mając nadzieję zapewnić sobie miejsce w Paryżu w 2024 roku.

READ  AFLW, komentarze Daisy Pierce, śmierć królowej, minuta ciszy, trasa Aborygenów, koncert odwołany

W Chinach, Japonii i Brazylii odbywają się jednocześnie trzy turnieje systemem kołowym, a stawką jest sześć miejsc w kwalifikacjach olimpijskich. Miejsca te zostaną przyznane dwóm najwyżej sklasyfikowanym drużynom w każdym z trzech turniejów.

Kanadyjczycy grają w grupie C, a mecze rozgrywane są w chińskim mieście Xi’an. Kanada rozpoczyna turniej bardzo wcześnie w sobotę przeciwko Holandii, o godz. 1:00 czasu wschodniego, a następnie wraca na mecz z Argentyną o godzinie 22:00 czasu wschodniego. Następnie odbędą się mecze z Polską (3 października), Chinami (4 października), Bułgarią (5 października), Belgią (6 października) i Meksykiem (8 października).

Kanada zajmuje obecnie 13. miejsce na świecie. Wyżej w grupie Kanady uplasowały się trzy kraje: Polska (nr 1), Argentyna (nr 6) i Holandia (nr 10). Pozostałe cztery drużyny, z którymi zmierzy się Kanada, znajdują się poza pierwszą dwudziestką.

Kanada brała udział w olimpijskich turniejach siatkówki mężczyzn w dwóch ostatnich edycjach igrzysk.

Siatkówka plażowa

W najbliższy weekend na kultowym turnieju Roland-Garros odbędzie się Beach Pro Tour Elite 16. Mistrzostwa Paryża będą ósmym przystankiem na prestiżowej trasie zawodów siatkówki plażowej w 2023 roku.

Melissa Humana-Paredes i Brandi Wilkerson będą chciały poszerzyć swoje rekordy o kolejne podium Elite 16, po zdobyciu złota w Montrealu pod koniec lipca i brązu w Ostrawie na początku czerwca. Kanadyjski duet po pierwszym wspólnym sezonie zajmuje obecnie siódme miejsce na świecie.

Runda z każdym odbywa się w czwartek i piątek. Najlepszy zespół z każdej grupy kwalifikuje się bezpośrednio do ćwierćfinału, natomiast drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsce w swoich grupach, biorą udział w meczu 1/8 finału. Ćwierćfinały i półfinały odbędą się w sobotę, natomiast złoto a finały o brąz odbędą się w niedzielę.

Mecze są dostępne do transmisji strumieniowej Sport CBC.

rower górski

Przedostatnia impreza Pucharu Świata w kolarstwie górskim UCI odbędzie się w dniach 28 września–1 października w Snowshoe w Wirginii Zachodniej. Bierze w nim udział 20 Kanadyjczyków, w tym 18 startujących w olimpijskim wyścigu przełajowym. Obejmuje to start zbiorowy zawodników, którzy pokonują określoną liczbę okrążeń po torze przeszkód, co wymaga od nich wykazania się umiejętnościami zarówno na podjazdach, jak i zjazdach.

READ  Wally Lewis Medal, Player of the Series, New South Wales Blues vs Queensland Maroons, Game 3, Robin Cotter zdobywa nagrodę Player of the Series

Do tych sportowców zaliczają się Gunnar Holmgren, Carter Woods i Gene Jackson, którzy następnie wezmą udział w Igrzyskach Panamerykańskich w Santiago w Chile. Woods jest najwyżej notowanym Kanadyjczykiem. Mając zaledwie 22 lata, już w tym sezonie kwalifikuje się do kategorii U23, trzykrotnie stając na podium.