Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Finał AFL 2023;  Lance Paddy Franklin, emeryt, czy weźmie udział w wielkim finale?, Parada emerytów, najnowsze

Finał AFL 2023; Lance Paddy Franklin, emeryt, czy weźmie udział w wielkim finale?, Parada emerytów, najnowsze

Legenda AFL, Lance „Buddy” Franklin, nie pojawi się w ten weekend w Melbourne ani nie zajmie swojego miejsca w paradzie emerytowanych zawodników w dniu Wielkiego Finału.

Franklin zakończył swoją udekorowaną karierę piłkarską ze skutkiem natychmiastowym po kontuzji łydki w rundzie 20 przeciwko Essendon.

Od dawna zastanawiano się, czy Franklin weźmie udział w obchodach i skorzysta z okazji, aby pożegnać się ze światem futbolu na MCG w najważniejszym dniu w roku.

Obejrzyj obszerną relację Fox Footy z ostatniego dnia w Kayo, w tym śniadanie z Wielkiego Finału i zawody Najdłuższego Kopnięcia, a także analizy najlepszego zespołu w branży. Czy jesteś nowy w Kayo? Wypróbuj 14 dni za darmo>

Jak Genevan odciśnie swoje piętno? | 01:21

Ustępujący dyrektor naczelny AFL Gillon McLachlan miał w środę nadzieję, że Franklin przyjmie zaproszenie, wystosowując publiczny apel do wspaniałej drużyny AFL, aby przyszła i pożegnała się z meczem.

„Stary, chcielibyśmy cię tu gościć w sobotę” – powiedział McLachlan.

„100 000 fanów na stadionie „G” i miliony fanów w całej Australii chciałoby się pożegnać, ponieważ byłeś jednym z najlepszych graczy, jakich kiedykolwiek widziała gra.

„To jeden z najwybitniejszych graczy, jakich widzieliśmy, a przez ostatnie 20 lat w piłce nożnej nie było większego nazwiska.

„Myślę, że fani będą zachwyceni, gdy zostanie odpowiednio wyrzucony z boiska w każdy możliwy sposób”.

Jednak bliski przyjaciel Franklina i analityk Fox Footy, Jordan Lewis, ujawnił, że nie będzie on częścią tradycyjnej parady emerytów w wielki finałowy dzień. AFL 360 36-latek zdecydował się pozostać na Gold Coast, gdzie wraz z rodziną przeszedł na emeryturę.

Lance Franklin z drużyny Swans żegna się z fanami wraz z żoną Jesintą Franklin i dziećmi podczas 24. meczu AFL pomiędzy Sydney Swans i Melbourne Demons na stadionie Sydney Cricket Ground, 27 sierpnia 2023 r. w Sydney w Australii. (Zdjęcie: Matt King/AFL Images/via Getty Images)Źródło: Fox Sports

„Rozmawiałem z nim we wtorek i nie przyjechał, to w porządku” – powiedział Lewis w Fox Footy.

READ  Jak rasa i płeć wpływają na normę sportu

Był zauważalnie nieobecny w tygodniu, w którym Hawthorn obchodził 10-lecie zjazdu Premiership, zdecydował się opuścić zarówno oficjalne występy klubu, jak i specjalne spotkanie zawodników pod koniec tygodnia.

Pożegnał się z piłką nożną w 24. rundzie SCG, stając na okrążeniu honorowym przed kibicami z Sydney, gdzie grał przez ostatnie 10 lat swojej kariery.