Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Starlink Elona Muska jest wprowadzany do Kimberley w tym, co może zmienić grę dla odległych społeczności

Starlink został wprowadzony w Kimberley w Australii Zachodniej, dając nadzieję odległym społecznościom o słabym dostępie do Internetu, ale jeden z ekspertów twierdzi, że dostęp może okazać się dla niektórych zbyt kosztowny.

Zastrzeżona usługa internetowa Elona Muska wykorzystuje konstelację tysięcy satelitów o niskiej orbicie, aby łączyć ludzi w odległych obszarach na całym świecie.

W zeszły poniedziałek Space X, która obsługuje Starlink, dodała Kimberley i inne części północnej Australii do swojej głównej mapy zasięgu kilka miesięcy wcześniej niż oczekiwano.

Wcześniej w Waszyngtonie usługa była ograniczona do użytkowników na południe od Geraldton, ale niektórzy w okolicy używali trybu RV, aby poprawić słabe połączenia internetowe.

Technologia może pomóc wielu mieszkańcom Kimberley, którzy zmagają się z bankowością, służbami ratunkowymi i edukacją z powodu braku dostępu do Internetu.

Pojawia się, gdy dane pokazują, że 11 procent Australijczyków jest „silnie wykluczonych” z usług cyfrowych, ponieważ nie mają dostępu do Internetu lub nie wiedzą, jak z niego korzystać.

Zmagania internetowe w East Kimberley

Trudno dostępna społeczność East Kimberley to Woorreranginy, około 60 km od Parku Narodowego Bornolulu.

Dyrektor szkoły Bornolulu, Libby Lee Hammond, powiedziała, że ​​korzystanie z Internetu jest codziennym wyzwaniem, co oznacza, że ​​nauczyciele często nie mogą prowadzić lekcji, które chcieliby prowadzić.

„Są dni, kiedy nie mamy internetu, a ponieważ wszystkie nasze telefony są od niego zależne, nie mamy też telefonów” – powiedziała.

Dwóch rdzennych studentów stojących przed muralem.
Kiedy internet w szkole Purnululu przestaje działać, nauczycielom trudno jest prowadzić lekcje.(W zestawie: Szkoła Bornolulu)

„Jesteśmy więc całkowicie odcięci od możliwości komunikowania się ze światem zewnętrznym, co bardzo utrudnia prowadzenie szkoły.

READ  Konferencja prasowa Narodowego Banku Polskiego „Gołębie” i faktyczna dyrektywa łagodząca | Muzyka pop

„Istnieje obecnie wiele zasobów edukacyjnych, które opierają się na Internecie, więc czasami uniemożliwia to nauczycielom realizację zaplanowanego programu”.

Pani Hammond powiedziała, że ​​kiedy zrobiło się gorąco w Woorreranginy, wielu włączyło klimatyzatory, co przeciążyło lokalny generator diesla i odcięło internet.

Członkowie społeczności Woorreranginy.
Dostęp do Internetu w Woorreranginy to walka dla wielu w odległej społeczności East Kimberley.(W zestawie: Szkoła Bornolulu)

„Czasami jest to trochę przerażające, ponieważ w sezonie pożarowym nie mamy możliwości sprawdzenia, czy w pobliżu są pożary” – powiedziała.

Pani Hammond powiedziała, że ​​szkoła prawdopodobnie rozważy użycie Starlink jako sposobu na rozwiązanie problemów z Internetem i ma nadzieję, że zapewni to większą niezawodność.

„Koszt będzie dla nas dużym czynnikiem” – powiedziała.

„Jeszcze tego nie zbadaliśmy, ale gdy tylko będzie to dostępne, na pewno przyjrzymy się uważnie, jak dostać się na pokład”.

Idź naprzód, ale są wady

Usługa może zmienić zasady gry dla ludzi z odległych obszarów Kimberley, powiedział badacz z RMIT Daniel Featherstone, ale nadal ma swoje wady.

Rodowity mężczyzna siedzi na krześle na zewnątrz, na kolanach z laptopem i telefonem na uchu.
Wiele zdalnych społeczności tubylczych zmaga się z dostępem do Internetu.(ABC Kimberley: Emily Jane Smith)

„Starlink jest świetny, ponieważ jest naprawdę szybki w porównaniu do usług, które są teraz dostępne, w tym 4G lub zasięgu mobilnego i Sky Muster” – powiedział.

„[But] Jest znacznie droższy. Kosztuje około 139 USD miesięcznie, w porównaniu z niektórymi usługami Sky Muster, które wahają się od 60 do 80 USD. ”

Dr Featherstone udał się w tym roku do Kimberley i innych części Australii, aby zmierzyć cyfrową integrację projektu prowadzonego przez uniwersytety RMIT i Swinburne.

Mężczyzna siedzący przy biurku wskazuje na tablet, gdy patrzą na niego dwie aborygeńskie kobiety.
Dr Featherstone (po lewej) odwiedził odległe społeczności w Kimberley, aby ocenić ich dostęp do usług cyfrowych.(W zestawie: Daniel Featherstone)

Powiedział, że Starlink wzbudził zainteresowanie odległych organizacji zajmujących się zdrowiem i został polecony ośrodkom technicznym w środkowej Australii.

„Tego rodzaju agencja społeczna lub lokalny biznes… może widzą Starlink jako odpowiedź na ich potrzeby” – powiedział.

„Myślę, że wyzwaniem będzie to, w jaki sposób stanie się to przystępne cenowo i użyteczne dla rdzennych mieszkańców i ich społeczności, podczas gdy te agencje lub firmy prawdopodobnie uznają to za przystępne”.

READ  Puls Tygodnia 3: Ukraińska opinia publiczna na temat współczesnych problemów