Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Straszny” zakup miliardera, zwycięzcy Powerball

„Straszny” zakup miliardera, zwycięzcy Powerball

Edwin Castro wygrał w tym roku 3 miliardy dolarów w turnieju Powerball i ludzie mają wiele opinii na temat tego, jak wydał te pieniądze.

Przedstawiciele California Lottery ujawnili nazwisko zwycięzcy ogromnej listopadowej wygranej w wysokości 2,04 miliarda dolarów. (14 lutego)

Edwin Castro (31 l.) w zeszłym roku wygrał na kalifornijskiej loterii 3,2 miliarda dolarów (2,04 miliarda dolarów) i z dnia na dzień stał się miliarderem, dodając do swojego konta 1,6 miliarda dolarów (997,6 miliona dolarów) po złożeniu wniosku o pobranie ryczałtu. .

Od tego czasu inwestował w nieruchomości, kupując w ciągu zaledwie jednego miesiąca dwie wielomilionowe rezydencje w Kalifornii – posiadłość o wartości 40 milionów dolarów (25,5 miliona dolarów) na Hollywood Hills, a wkrótce potem 6,2 miliona dolarów (4 miliony dolarów). rezydencja z widokiem na góry San Gabriel.

Edwin Castro kupił najdroższą w historii nieruchomość. Zdjęcie: SplashNews.com

Teraz Castro wydał fortunę na swoją najdroższą w historii nieruchomość, dodając do tego rezydencję o wartości 73 milionów dolarów (47 milionów dolarów) w Bel Air.

Nowy dom, który zajmuje powierzchnię 4700 metrów kwadratowych, ma siedem sypialni i 11 łazienek.

Oferuje także niemal niewyobrażalny luksus, w tym gramofony DJ-skie wznoszące się z ziemi, salę do degustacji szampana, piwnicę z winami, podwieszany szklany chodnik, scenę i basen bez krawędzi z widokiem na Los Angeles.

Koszt pałacu to 73 miliony dolarów australijskich. Zdjęcie: SplashNews.com

Jednak planiści finansowi skrytykowali hojne wydatki Castro, klasyfikując trzy domy – a także stare Porsche 911, które jechał do i z banku – jako zakupy „skandaliczne”.

Doradcy finansowi zazwyczaj zalecają, aby zwycięzcy pobierali duże wypłaty na loterii w formie płatności rocznych, a nie kwoty ryczałtowej wymaganej przez Castro.

Doradcy finansowi zalecają również, aby zwycięzcy loterii lub inne osoby, które zdobędą znaczną część majątku, skonsultowały się z doradcą finansowym, doradcą podatkowym lub innym ekspertem w celu opracowania planu, zgodnie z doradcami finansowymi. szczęście.

READ  Najszybciej sprzedające się przedmieścia Melbourne: nieruchomości Lilydale i Bayswater North wśród najgorętszych rynków w mieście

Planiści finansowi skrytykowali hojne wydatki Castro. Zdjęcie: The Sun/News License/Mega

„Nie dokonuj żadnych widocznych zmian w życiu. Nie odchodź z pracy, nie wychodź i kupuj Ferrari, nie kupuj rezydencji” – Emily Irwin, dyrektor wykonawcza ds. doradztwa i planowania w spółce Wells Fargo ds. inwestycji i inwestycji dział zarządzania majątkiem, powiedział w publikacji.

„Być może masz kredyty studenckie, które chcesz spłacić i to ma sens. Ale staraj się unikać tego ogromnego zakupu.

Nowa rezydencja Castro ma siedem sypialni i 11 łazienek. Zdjęcie: SplashNews.com

Posiada również gramofon dla DJ-a, salę do degustacji szampana, piwnicę z winami i basen bez krawędzi z widokiem na Los Angeles. Zdjęcie: SplashNews.com

Nawet przeciętny obywatel ma swoje zdanie na temat wydatków Castro. Sekcja komentarzy pod postem na Instagramie na temat nowej rezydencji pana Castro była pełna ludzi, którzy dzielili się swoimi pięcioma centami.

„Zaraz zbankrutuje” – powiedział jeden ze złością.

Inny zgodził się, mówiąc: „Ten facet zbankrutuje za niecałe 5 lat”.

Dla przypomnienia, choć dom jest wyraźnie drogi, kosztował jedynie 2,5 procent wszystkich wygranych Castro na loterii.

Inni komentatorzy zareagowali na tę wiadomość bardziej przyjaźnie.

„No tak, ciesz się życiem, bracie!” – wykrzyknął jeden z fanów.

„Bracie, to jest ogień. Wyobraź sobie, że może przejąć pewne nieruchomości w mieście i podwoić ten chleb.