Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Poseł Polski do spraw wycofania się Rosji z Ukrainy – gazeta

Poseł Polski do spraw wycofania się Rosji z Ukrainy – gazeta

PESZAWAR: Ambasador RP w Pakistanie Maciej Pisarski wezwał do natychmiastowego wycofania sił rosyjskich z Ukrainy.

Jak wynika z oświadczenia, podczas swojej wtorkowej wizyty na Wydziale Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Peszawarze powiedział, że Rosja ma długą historię agresji i imperializmu.

Podczas swojej wizyty opowiedział o wojnie rosyjsko-ukraińskiej, stanowisku Polski wobec wojny oraz stosunkach między Pakistanem a Polską.

Ambasador Pisarski w swoich oświadczeniach potępił rosyjską inwazję na Ukrainę i wezwał do natychmiastowego wycofania sił rosyjskich. Pochwalił także naród ukraiński za odwagę i determinację w stawianiu oporu rosyjskiej inwazji.

Mówił także o niezachwianym wsparciu Polski dla Ukrainy. Zapoznał uczniów z historią, gospodarką oraz demografią kulturową i etniczną Polski.

Oprócz omówienia wojny rosyjsko-ukraińskiej Ambasador Pisarski podkreślił także znaczenie stosunków paksko-polskich. Powiedział, że oba kraje mają długą historię przyjaźni i współpracy.

Mówił także o promowaniu turystyki, kultury i współpracy Pakistańczyków i Polaków.

Przy tej okazji głos zabrał także kierownik katedry, profesor Syed Hussain Shahid Suhrawardy. Wyraził zaangażowanie ministerstwa we wzmacnianie relacji między Pakistanem a Polską.

Opublikowano w Al-Fajr, 27 września 2023 r

READ  Dlaczego aukcja w Northcote wzrosła, podczas gdy inne ucierpiały?