Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Straty Qantas sięgają 2 miliardów dolarów, ponieważ linia lotnicza stara się o międzynarodowe podróże w 2021 r

Około 16 000 z pozostałych 22 000 pracowników firmy wróciło do pracy po masowej przerwie w zeszłym roku. Firma zapowiedziała, że ​​nałoży dwuletnie zamrożenie wynagrodzeń pracowników.

Qantas powiedział, że pandemia będzie kosztować go 16 miliardów dolarów utraconych dochodów do połowy tego roku, ale jego finanse odrodziły się po silnym ożywieniu w podróżach krajowych, ponieważ oczekuje się, że przychody w połowie czerwca podwoją się o połowę w grudniu.

Krajowe zdolności przewozowe Qantas będą o 7 procent wyższe niż poziomy sprzed COVID w następnym roku podatkowym, podczas gdy budżetowy oddział Jetstar będzie o 20 procent wyższy, a grupa przeniosą do Australii sześć samolotów ze wsparcia Jetstar Japan i długodystansowych 787 Dreamlinerów na Drogi na poziomie lokalnym.

Szef Qantas Alan Joyce. Linia lotnicza twierdzi, że pandemia będzie kosztować 16 miliardów dolarów utraconych dochodów do połowy tego roku.Przypisuj mu:Bloomberg

Opierając się na bieżących obrotach, firma oświadczyła, że ​​oczekuje dodatniego poziomu wolnych przepływów pieniężnych w tej połowie i zmniejszenia zadłużenia netto w dniu 30 czerwca do poziomu poniżej grudniowego poziomu 6,05 mld USD, po osiągnięciu szczytowego poziomu 6,4 mld USD w lutym.

„Nadal mamy przed sobą długą drogę do odzyskania, ale wygląda na to, że powoli pokonujemy zakręt” – powiedział Joyce.

„Fakt, że robimy postępy w zakresie zadłużenia, którego potrzebowaliśmy, aby przejść przez kryzys, pokazuje, że pracujemy obecnie w bardziej zrównoważony sposób”.

Ładowanie

Qantas podał, że spodziewa się rocznych zysków EBITDA w wysokości od 400 do 450 mln USD, pod warunkiem, że nie będzie dalszych zamknięć ani ograniczeń dotyczących podróży krajowych.

Powiedziała, że ​​pomimo nadpłat obniżenie wartości samolotów i innych opłat amortyzacyjnych spowodowałoby stratę prawną w wysokości ponad 2 miliardów dolarów.