Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Świątek zaczyna bronić French Open przed najlepszym przyjacielem Juvana

TENIS – Polska Iga Światik świętuje trofeum po wygraniu finału Italian Open z Czechami Karolina Pliskova-Foro Italico, Rzym, Włochy – 16 maja 2021. Reuters / Guglielmo Mangiapan / File Photo

Iga Soyatek powróciła na etap swojego największego zwycięstwa w poniedziałek, kiedy rozpoczęła swoją obronę podczas French Open przeciwko niezasadzonej Caja Jovan, podczas gdy Serena Williams wznowi swoją walkę o 24 miejsce podczas wieczornej sesji w Corté-Philippe Chatrier.

Swatec, która w poniedziałek będzie obchodzić swoje 20. urodziny, była w centrum uwagi Rolanda Garrosa w zeszłym roku, kiedy została pierwszą w Polsce solową mistrzynią Wielkiego Szlema i najmłodszą kobietą, która zdobyła tytuł w Paryżu od czasu Moniki Seles w 1992 roku.

Przybyła jako kwalifikująca się zawodniczka po awansowaniu do pierwszej dziesiątki światowych rankingów po wygranej 6: 0, 6: 0 z byłą czołową zawodniczką Karoliną Pliskovą w tegorocznym rzymskim finale.

Świątek spodziewa się trudnej próby przeciwko Juvanowi, z ich koleżeństwem, które komplikuje sprawę.

„Nie jest łatwo grać przeciwko swojemu najlepszemu przyjacielowi” – powiedział Świątik, który pokonał Jovana, gdy spotkali się w Melbourne w tym roku. „Nie było dobrze widzieć tego (w remisie), ponieważ jeden z nas przegrałby”.

– Znamy się bardzo dobrze, więc najważniejsze jest to, żeby naprawdę przygotować się taktycznie. A lutowy mecz zdecydowanie dał mi więcej pewności siebie.

Williams utknęła z 23 głównymi tytułami od 2017 roku i wygląda na to, że czas ucieka, gdy próbuje wyrównać rekord Margaret Kurt.

39-latka rozegrała tylko trzy mecze – w dwóch turniejach w Rzymie i Parmie – przed pierwszym meczem we Francji z rumuńską Iriną Camelia Peugeot.

Roger Federer będzie również starał się cofnąć lata, przed którymi stanął Uzbekistańczyk Denis Istomin, chociaż Szwajcar już wykluczył zdobycie tytułu w swoim pierwszym występie w Wielkim Szlemie od 2020 Australian Open po operacji kolana.

READ  Linda C. Stark Palmer 1948-2021 | Wiadomości, sport, praca

W innym miejscu w losowaniu kobiet mistrzyni 2017 Jelena Ostapenko spotyka się z czwartą Amerykanką Sofią Kenin, a zwycięzca z 2016 roku Garpen Muguruza z Ukrainką Martą Kostyuk.

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.