Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 prawdopodobnie będzie „ mniejsza niż znacząca liczba ”

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że oficjalne dane pokazujące liczbę zgonów bezpośrednio lub pośrednio przypisywanych pandemii COVID-19 prawdopodobnie będą „mniejsze niż duża liczba”.

Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że ​​do tej pory zginęło od 6 do 8 milionów ludzi.

Przesyłając coroczny raport dotyczący globalnych statystyk zdrowotnych, oszacowali całkowitą liczbę zgonów w wyniku pandemii COVID-19 w 2020 r. Na co najmniej 3 miliony, czyli o 1,2 miliona więcej niż to, co zostało oficjalnie zgłoszone.

„Prawdopodobnie będziemy musieli zmierzyć się ze znacznym spadkiem liczby zgonów związanych bezpośrednio i pośrednio z COVID-19” – powiedziała.

Agencja Narodów Zjednoczonych oficjalnie szacuje, że około 3,4 miliona ludzi zmarło bezpośrednio w wyniku pandemii COVID-19 do maja 2021 roku.

„Ta liczba będzie od dwóch do trzech razy większa. Dlatego bezpiecznie wierzę, że od 6 do 8 milionów zgonów można oszacować w ostrzeżeniu” – powiedziała Samira Asma, zastępca dyrektora generalnego WHO w dziale danych i analiz. Wirtualne spotkanie prasowe.

Szacunki te obejmują niezgłoszone zgony z powodu COVID-19, a także zgony pośrednie z powodu braku możliwości szpitala i ograniczeń w poruszaniu się, powiedział analityk danych Światowej Organizacji Zdrowia William Msembury.

Wybuch wirusa koronowego we Włoszech
Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie szacuje, że około 3,4 miliona ludzi zmarło bezpośrednio z powodu COVID-19.(

AP Claudio Forlan

)

„Wyzwanie polega na tym, że zgłaszane liczby ofiar COVID-19 (liczby ofiar śmiertelnych) są poniżej tego pełnego wpływu” – powiedział Masbore.

Światowa Organizacja Zdrowia nie przedstawiła podziału liczby, którą eksperci ds. Zdrowia określili jako „nadmierna śmiertelność”.

W Indiach urzędnicy spodziewają się, że liczby te będą znacznie wyższe niż oficjalne raporty. W piątek odnotowano 259,551 nowych przypadków koronawirusa w ciągu ostatnich 24 godzin, a liczba zgonów wzrosła o 4209.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że ​​liczba zakażeń w tym południowoazjatyckim kraju wynosi 26,03 mln, a liczba zgonów wynosi 291331.

W międzyczasie Malezja zgłosiła 6493 przypadki nowego koronawirusa pośród niedawnego wzrostu liczby infekcji, co daje łącznie 498795 przypadków.

Liczba nowych zakażeń nie była zbyt daleko od rekordowego poziomu 6 806 zgłoszonego w czwartek, kiedy to Malezja odnotowała również najwyższą dzienną liczbę 59 zgonów.

Reuters

READ  Ponad 20 członków załogi zaginęło na wodach u wybrzeży Hongkongu po tym, jak tajfun Chaba podzielił statek na pół