Światowy numer 175 Chris O’Connell strzelił wspaniałego gola w Australian Open pokonując 13. rozstawionego Diego Schwartzmana

Lokalny rezerwowy Chris O’Connell wysłał 13. rozstawionego Diego Schwartzmana z Australian Open, aby po raz pierwszy awansował do trzeciej rundy Wielkiego Szlema.

Po zdobyciu startu w maratonie w dogrywce, późny O’Connell kontynuował swoją błyskotliwość, by lepiej wykonywać duże punkty przeciwko argentyńskiemu kontrpuncie.

O’Connell odniósł niespodziewane zwycięstwo 7:6 (8:6), 6:4, 6:4 w trzy godziny i siedem minut, aby awansować do rundy 32 meczu z Amerykaninem Maxime Creasy.

Tak jak w przypadku O’Connella, Chrissy po raz pierwszy w trzeciej rundzie w jakimkolwiek większym turnieju awansowała pokonując Czecha Tomasa Macka 6-1, 3-6, 6-1, 7-6 (7 ). -5).

„To najlepsze uczucie, jakie kiedykolwiek miałem na korcie tenisowym” – powiedział O’Connell.

„Gram w tenisa, odkąd skończyłem cztery lata. Takie chwile to spełnienie marzeń. To trochę tandetne, ale tak jest”.

Ładowanie

Schwartzman dochodził do trzeciej rundy w Melbourne Park w ciągu ostatnich czterech lat i nigdy nie przegrał w żadnym ważnym turnieju z graczem tak nisko w rankingu jak O’Connell, który zajmuje 175. miejsce.

Ale słabszy Australijczyk został przyciągnięty do zwycięstwa przez wrzaskliwy tłum na korcie 3.

„Wiedziałem, jak ważna była ta pierwsza grupa”, powiedział O’Connell.

„To była naprawdę rozgrzewka. To była naprawdę zacięta walka. Pierwszy set był konieczny, zwłaszcza w upale. Było znacznie goręcej i goręcej.

„Trzymałem się naprawdę mocno, naprawdę starałem się wykorzystać energię fanów, czego tak naprawdę nie robiłem w przeszłości. W zeszłym roku tak naprawdę nie chłonąłem zbytnio mojego otoczenia na tym stadionie.”

„Tym razem, kiedy wyszedłem z boiska, naprawdę się z nią przywitałem i naprawdę poznałem kort. Myślę, że to pomogło mi zdobyć pierwszego seta”.

READ  Potwierdzono losowanie Mistrzostw Świata w Darts Paddy Power 2023/24

Ładowanie

27-latek zdobył tylko dwa zwycięstwa w Wielkim Szlemie w swojej karierze przed tym turniejem.

„Wiedziałem, że jestem naprawdę dobry w środku”, powiedział. „To po prostu spójne”.

„Dzisiaj czułem się jak spójny mecz ode mnie. Utrzymywałem poziom przez cały mecz.

„Ale najważniejszą rzeczą dla mnie jest po prostu pozostać zdrowym, aby nie mieć tych kontuzji, ponieważ przegapię dwa miesiące turniejów.

„Opuściłem pięć czy sześć miesięcy w zeszłym roku. Nie mogę tego zrobić.

„Wiara jest zawsze obecna, ale w tym roku muszę zadbać o to, by moje ciało było zdrowe. Chcę grać cały rok”.

Alex de Minaur jest o krok bliżej do osiągnięcia drugiego tygodnia Australian Open po raz pierwszy po tym, jak wyeliminował Kamela Majsherzaka w prostych setach i awansował do trzeciej rundy.

22-latek dorównał swojemu najlepszemu występowi w domu szlema, który wcześniej osiągnął trzecią rundę w 2019 i 2021 roku, wygodnie licząc światowy numer 107, 6-4, 6-4, 6-2.

Australijskie dzikie karty zdobywają niespodziewaną wygraną

Było to pierwsze zwycięstwo w karierze De Minaura na Rod Laver Arena i dało mu doskonałą okazję do dotarcia do ostatniej szesnastki w meczu z weteranem Hiszpanem Pablo Andujarem.

„Znam Pabla bardzo dobrze” – powiedział De Minaur, 32. zawodnik, który spędził tyle czasu w Hiszpanii.

„To zgrany zawodnik, odniósł niesamowite zwycięstwa.

„To świetna sytuacja, w której mogę być i patrzeć, cieszę się każdą sekundą.

„Po prostu podtrzymuj te pozytywne uczucia i miejmy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować”.

Madison Inglis również ruszy po pokonaniu Amerykanki Haley Baptiste 7-6 (7-4), 2-6, 6-2.

Światowy numer 127 jechał z wrzaskliwym tłumem na Margaret Court Arena, aby obalić niedopasowany drugi set i odnieść zwycięstwo w decydującym secie.

To rzeczywiście najlepszy wynik Ingles w ważnym turnieju, aw sobotę zmierzy się z Kaią Kanepi lub Marie Bozkovą.

READ  Rosja wykluczona z Euro kobiet, ponieważ UEFA uznała, że ​​nie kwalifikuje się do ofert Euro 2028 i 2032 | wiadomości piłkarskie

Ładowanie

„To bardzo wyjątkowe”, powiedział Inglis. „To po prostu gra na tym korcie przed publicznością i jestem teraz w trzeciej rundzie. W tej chwili nie mogę w to uwierzyć”.

„To było szalone. To mój ulubiony stadion i najlepszy stadion, na jakim kiedykolwiek grałem. Tłum był dzisiaj szalony, więc bardzo wam dziękuję.

„Hayley zagrała naprawdę dobrze w drugim secie i spisała się naprawdę dobrze. Popełniłem kilka błędów w niezbyt świetnym czasie, ale jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się odzyskać energię, dziękuję wam.

„Jestem w siódmym niebie. Grać w jednej z wielkich lig, wygrać mecz na takim stadionie jak ten.”

Wcześniej kariera singlowa Sama Stosura zakończyła się, gdy weteran spadł z Anastasią Pawluczenkową 6:2, 6:2.