Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szalony mężczyzna znaleziony w opuszczonym McDonaldzie

Szalony mężczyzna znaleziony w opuszczonym McDonaldzie

Na odległej wyspie zamieszkanej przez nieco ponad 150 osób znajduje się opuszczona restauracja McDonald's, której nie ruszano od dziesięcioleci.

Chociaż tanie burgery są na rynku już od dawna, spojrzenie na koszty fast foodów w latach 90. może zrobić na Tobie wrażenie, co uchwycił ten fotograf.

Chociaż tanie burgery są na rynku już od dawna, spojrzenie na koszty fast foodów w latach 90. może zrobić na Tobie wrażenie, co uchwycił ten fotograf.

Chris Lockhart udał się na wyspę Adak na Alasce, gdzie odkrył opuszczoną restaurację McDonald's, której menu nie było zmieniane od 1994 roku.

W menu znajdują się nuggetsy z kurczaka za 2,35 dolara. Zdjęcie: Chris Lockhardt.

Lockhardt powiedział, że zakład został otwarty latem 1986 r. i zamknięty w połowie 1994 r. Zdjęcie: Christ Lockhardt.

Według World Population Review wyspa Adak liczy 154 mieszkańców.

Cały lokal McDonald's wydaje się być w takim samym stanie jak w latach 90., jednak najbardziej szokującym odkryciem może być menu. W rzeczywistości menu reklamowało sprzedaż „frytek wielkości dinozaura” – prawdopodobnie związanych z hitem z 1993 roku. Park Jurajski Film — gra The Happy Meals zawiera serial animowany „Bobby's World”, emitowany w latach 1990–1998.

Według cen podanych w menu Old School, Big Mac kosztował 2,45 dolara, Big Mac kosztował 4,59 dolara, sześcioczęściowy posiłek McNuggets kosztował 2,35 dolara, Happy Meal kosztował 3,36 dolara, a Egg McMuffin kosztował 1,95 dolara.

Teraz koszt posiłku Big Mac – który obejmuje burgera, frytki i napój – wzrósł w niektórych lokalizacjach do 18 dolarów.

Koszt Happy Meal wynosił wówczas 3,36 dolara. Zdjęcie: Chris Lockhardt

Chris Lockhart udał się na wyspę Adak na Alasce, gdzie odkrył opuszczoną restaurację McDonald's – z menu, którego nie zmieniano od 1994 roku. Zdjęcie: Chris Lockhart.

McDonald's odnotował nawet wzrost przychodów, na który bezpośrednio wpłynęła „strategiczna” podwyżka cen menu – ale ceny menu również różnią się w zależności od lokalizacji.

READ  Grupa ORLEN rozpoczyna wydobycie ze złoża Tommeliten A

„Ceny artykułów sprzedawanych w McDonald's mają związek z inflacją, ale także z cenami nieruchomości komercyjnych, cenami benzyny, stopami procentowymi, cenami samochodów, kosztami ubezpieczenia zdrowotnego i od tamtego czasu kosztami linii lotniczych” – David Klyman, strateg finansowy w Klyman Financial, wyjaśnił HuffPost. Będziesz przewozić żywność po całym kraju i nie tylko.

Pomimo regionalnych czynników ekonomicznych, takich jak płaca minimalna, podatki od nieruchomości oraz koszt wynajmu i innych towarów, franczyzobiorcy mają również swobodę obliczania własnych cenników, co jeszcze bardziej komplikuje wskaźniki rozbieżności w menu.

Gorąca czekolada kosztowała zaledwie 75 centów. Zdjęcie: Chris Lockhardt

Jak podano na korporacyjnej stronie internetowej McDonald's, „Ceny McDonald's różnią się w zależności od lokalizacji. Dziewięćdziesiąt procent restauracji McDonald's jest niezależną własnością franczyzobiorców i jest przez nich zarządzanych, którzy mają możliwość ustalania własnych cen”.

Artykuł ten pierwotnie ukazał się na Poczta nowojorska Został on ponownie opublikowany za zgodą